plakatfotofoto[3]kreacja to, w założeniu organizatorów, cykl „podróżujących” po regionie wystaw fotograficznych, prezentujących dorobek polskich artystów fotografików. W każdym z trzech cyklów dzieła trzech wybranych autorów, prezentowane podczas kolejnych wystaw w trzech wybranych miejscowościach, ukazują różne formy kreacji.

Czym jest kreacja? To tworzenie rzeczywistości i osobowości, nadawanie im własnego kształtu i koloru, spojrzenie przez pryzmat własnej duszy i doświadczeń życiowych.

Ukazując różne oblicza fotografii i spojrzenia na nią, organizatorzy chcą przybliżyć tę formę sztuki współczesnej ludziom, którzy traktują ją stricte dokumentalnie, ukazać magię jaką za sobą niesie i możliwości kreowania własnego świata.

Podczas pierwszej foto[3]kreacji zaprezentowane zostanie trzydzieści fotografii łódzkich fotografików – Tadeusza Wijaty, Sławomira Grzanka i Andrzeja Stanisławskiego. Wystawa odwiedzi kolejno:

– Lubochnię (25 maja – 31 maja)
– Jeżów (1 czerwca – 7 czerwca)
– Pionki i Miejski Dom Kultur
(8 czerwca – 14 czerwca)

foto_Slawomir_Grzanek

Sławomir Grzanek – od 1986 roku członek Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego – od 2006 roku – prezez ŁTF; członek grupy fotograficznej POZA i Związku Polskich Artystów Fotografików; laureat złotego medalu ŁTF (2005 i 2006 rok). Ma na koncie ok. dwudziestu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

foto_Andrzej_Stanislawski2

Andrzej Stanisławski – rocznik 1952; absolwent Wydziału Ekonomiczo-Socjologicznego UŁ; członek i sekretarz Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego; fotografował m.in. dla Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą w Łodzi, Fundacji Monumentum Iudaicum Lodzense i Spacerownika Gazety Wyborczej. Ma na koncie liczne wystawy indywidualne, m.in. poświęcone Łodzi i śladom dawnych kultur na jej terenie.

foto_Tadeusz_Wijata

Tadeusz Wijata – rocznik 1955; filmoznawca (Uniwersytet Łódzki) i fotografik; członek rzeczywisty (AFRP) Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenia Twórców, Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, członek-założyciel i wiceprezes stowarzyszenia „Fotohumanum”. Ma na koncie ponad trzydzieści wystaw indywidualnych i zbiorowych. Pracuje w Filmotece Narodowej – jest szefem Oddziału Łódzkiego.

Patronem medialnym wystaw jest serwis Plaster Łódzki oraz Wiadomosci24.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
foto_018
Low Quality L.O.V.E.R.S w Kinie Tatry (foto)
2wrzesnia_037
Fotografie Tomasza Komorowskiego w Muzeum Kinematografii (foto)
IMG_6457
De multitudine rerum / O mnogości rzeczy w Galerii FF (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*