organizatorzy_autorzy_i_zaproszeni_goscie_szczegolni25 maja w Domu Kultury w Lubochni zainaugurowano foto[3]kreację. Na wystawie zaprezentowano trzydzieści fotografii łódzkich fotografików – Tadeusza Wijaty, Sławomira Grzanka i Andrzeja Stanisławskiego.

Podczas wernisażu nie zabrakło przedstawicieli oficjeli z Rady Gminy Lubochnia oraz innych zaproszonych gości. Zdjęcia można podziwiać w DK jeszcze do 31 maja. Kolejnymi przystankami ekspozycji będą: Jeżów (1 czerwca – 7 czerwca) i Pionki (8 czerwca – 14 czerwca).

Czym jest foto[3]kreacja?

foto[3]kreacja to, w założeniu organizatorów, cykl „podróżujących” po regionie wystaw fotograficznych, prezentujących dorobek polskich artystów fotografików. W każdym z trzech cyklów dzieła trzech wybranych autorów, prezentowane podczas kolejnych wystaw w trzech wybranych miejscowościach, ukazują różne formy kreacji.

Czym jest kreacja? To tworzenie rzeczywistości i osobowości, nadawanie im własnego kształtu i koloru, spojrzenie przez pryzmat własnej duszy i doświadczeń życiowych.

Ukazując różne oblicza fotografii i spojrzenia na nią, organizatorzy chcą przybliżyć tę formę sztuki współczesnej ludziom, którzy traktują ją stricte dokumentalnie, ukazać magię jaką za sobą niesie i możliwości kreowania własnego świata.

foto[3]kreacja w Lubochni foto[3]kreacja w Lubochni foto[3]kreacja w Lubochni
foto[3]kreacja w Lubochni foto[3]kreacja w Lubochni foto[3]kreacja w Lubochni
foto[3]kreacja w Lubochni

/foto. Anna Korzon

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
39. Konkurs im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne (foto)
1204_003
Discover Europe w Muzeum Sztuki (foto)
GrandPrix2013
Zgłoś swoje prace na Fotofestiwal 2013

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*