IMG_9415Zapraszamy na kolejną akcję – Foto Dej na Górnej. Za projektem stoi „stara i lubiana” ekipa realizująca pierwsze łódzkie Foto Deje (od 2008 roku). Opiekę nad projektem sprawuje Ośrodek Kultury „Górna”.

Tym razem zapraszamy do zwiedzania Parafii Świętego Wojciecha. Będziecie mogli zwiedzić wnętrze kościoła wybudowanego w latach 1902–1924 według projektu warszawskiego architekta Józefa Dziekońskiego.

Wnętrze ma charakter głównie neogotycki. Najcenniejszym obiektem jest obraz Matki Boskiej Chojeńskiej – namalowany na modrzewiowej desce w latach 1600–1620. Z uwagi na ten obraz kościół św. Wojciecha znalazł się w rejestrze Sanktuariów Maryjnych w Polsce.

Foto Dej rozpocznie się w sobotę, 15 listopada o godz. 12:15. W trakcie akcji nie zabraknie również przewodnika, który opowie o tym niezwykłym, nieco zapomnianym miejscu..

Uwaga! Ze względu na charakter miejsca konieczne są zapisy mailowe na konkretne godziny (limit osób na godzinę 30). Możecie zapisywać się na 12:15, 13:20 i 14:30. Zgłaszajcie swoje uczestnictwo na maila fotodej@gorna.pl. W treści podajcie swoje imię i nazwisko, PESEL, a także godzinę, na którą chcecie przyjść.

Udział w Foto Deju jest bezpłatny – dodatkowo zakończy się on wystawą (w grudniu w Ośrodku Kultury „Górna”).

UWAGA! Szukamy również wolontariuszy, którzy pomogą nam zorganizować całą akcję – zgłaszajcie się również mailowo fotodej@gorna.pl

Informacje o miejscu: http://www.swwojciech.entro.pl/

Foto deja na Górnej wspierają: Ośrodek Kultury Górna, Urząd Miasta Łodzi, Plaster Łódzki, DDlodz

Zobacz także:

Foto Dej na Górnej #1 – Popioły (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pszczola_miodna
Wielki Dzień Pszczół
openmusic
II Międzynarodowy Festiwal Open Music
MG_8589
Foto Dej #5: Zespół Szkół Przemysłu Mody

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*