renowacje_obrazw_samuela_hirszenberga_20161008_1015851584Przed nami kolejny Foto Dej organizowany wraz z Ośrodkiem Kultury „Górna” w ramach akcji „Wykaż Inicjatywę 4.0”. Tym razem zapraszamy na spacer po Pałacu Poznańskich – będziecie mogli zwiedzić Muzeum Miasta Łodzi, a potem zaprezentować swoje prace na wystawie w OK Górna.

Foto Dej odbędzie się w sobotę, 19 listopada. Planujemy dwie tury – o godz. 12 i 13.

Pałac wraz z ogrodem usytuowany jest w północnej części miasta, w bliskim sąsiedztwie budynków fabrycznych i domów robotniczych. Wraz z nimi tworzy zespół fabryczno-rezydencjonalny. Początek tej monumentalnej budowli dał narożny, piętrowy, murowany dom mieszkalny o ściętym narożniku wraz z wolno stojącymi zabudowaniami – parterową farbiarnią, drewnianymi budynkami gospodarczymi, placem i ogrodem, które Izrael Poznański zakupił w 1877 roku. Nieruchomość z czasem zmieniała się w kompleks pałacowo-ogrodowy, kilkakrotnie przekształcany w miarę zmieniającego się statusu społecznego rodziny Poznańskich. Budowa rezydencji, często porównywanej do paryskiego Luwru, służyła łódzkiej burżuazji przemysłowej do osiągnięcia prestiżu i utrwalenia swojej tożsamości.

Uwaga! Ze względu na charakter miejsca konieczne są zapisy mailowe, gdyż u wydarzeniu będzie mogło udział wziąć maksymalnie 10 osób na godzinę – podajcie swoje nazwiska mailowo marcin.balczewski@plasterlodzki.pl, a także wybraną godzinę przybycia (12 lub 13).

Udział w Foto Deju jest bezpłatny – dodatkowo zakończy się on wystawą (wernisaż 25 listopada o godz. 18 w Ośrodku Kultury „Górna”), na której (prawie) każdy będzie mógł zaprezentować swoje zdjęcia. Pytania – piszcie na marcin.balczewski@plasterlodzki.pl.

Projekt realizowany dzięki akcji „Wykaż inicjatywę 4.0” Ośrodka Kultury „Górnej” dotowanego przez UMŁ.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
recordday
Record Store Day Łódź 2018
Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Łodzi
Benek_III_Plakat
III eliminacje Benek RC Offroad Cup
2 komentarze
 • Elżbieta Słupianek
  9 listopada 2016 at 09:17

  Proszę o wpisanie mnie na godz 13.00

  Pozdrawiam

  Elżbieta Słupianek

 • Elzbieta
  6 listopada 2016 at 20:26

  Proszę wpisać mnie na grupę od godziny 13.00
  Pozdrawiam
  Elżbieta Slupianek

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*