noc_jednego_muzeum_20150718_1149610143Przed nami kolejny Foto Dej organizowany wraz z Ośrodkiem Kultury „Górna” w ramach akcji „Wykaż Inicjatywę 4.0”. Tym razem zapraszamy na spacer po Białej Fabryce – będziecie mogli zwiedzić zarówno Skansen Architektury Drewnianej, jak i wnętrza Centralnego Muzeów Włókiennictwa.

Foto Dej rozpocznie się w sobotę, 22 października o godz. 11. Zbiórka pod WEJŚCIE DO MUZEUM OD STRONY MILIONOWEJ.

Biała Fabryka, dziś siedziba Centralnego Muzeum Włókiennictwa, wybudowana przez rodzinę saksońskiego imigranta, Ludwika Geyera, w latach 1835-1886 jest przykładem wspaniałej architektury przemysłowej, której piękno zostało docenione tak naprawdę dopiero w XXI w. Czteroskrzydłowa fabryka z budynkiem Starej Kotłowni pośrodku wielkiego dziedzińca, z wysokim kominem, dwiema wieżami kurzowymi i dwiema wieżami ciśnień jest unikalnym rozwiązaniem architektury industrialnej, niespotykanym w innych fabrykach.

Uwaga! Ze względu na charakter miejsca konieczne są zapisy mailowe, gdyż u wydarzeniu będzie mogło udział wziąć maksymalnie 50 osób – podajcie swoje nazwiska mailowo marcin.balczewski@plasterlodzki.pl.

Udział w Foto Deju jest bezpłatny – dodatkowo zakończy się on wystawą (wernisaż 25 listopada w Ośrodku Kultury „Górna”), na której (prawie) każdy będzie mógł zaprezentować swoje zdjęcia. Pytania – piszcie na marcin.balczewski@plasterlodzki.pl.

Projekt realizowany dzięki akcji „Wykaż inicjatywę 4.0” Ośrodka Kultury „Górnej” dotowanego przez UMŁ.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DevConf 2022 czyli programiści i specjaliści IT z całego świata w Łodzi
Piernikalia 2018
_MG_1935
VinyLowy SWAP Vol.36 w Formacie
2 komentarze
 • mgmba
  14 października 2016 at 09:37

  Jako autor i pomysłodawca foto dejów organizowanych w Łodzi powiem, że główną ideą organizacji zawsze było to, aby z jednej strony ludzie fotografowali miejsca związane z naszym miastem, z drugiej poznawali historię. W 2008 roku rozpoczęliśmy projekt Foto Dej od Skansenu, do którego można przyjść, ale sobotnia impreza nie będzie tylko w miejscach codziennie dostępnych za darmo, za niektóre normalnie trzeba zapłacić bilet wstępu.

  [quote name=”Malwina”]Idea foto deja zawsze była taka, że można zwiedzić i zrobić zdjęcia w miejscu normalnie niedostępnym. Tu wejść możemy niemal codziennie :([/quote]

 • Malwina
  13 października 2016 at 20:04

  Idea foto deja zawsze była taka, że można zwiedzić i zrobić zdjęcia w miejscu normalnie niedostępnym. Tu wejść możemy niemal codziennie 🙁

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*