20161022_112331Za nami kolejny Foto Dej organizowany wraz z Ośrodkiem Kultury „Górna” w ramach akcji „Wykaż Inicjatywę 4.0”. W sobotę, 22 października, wszyscy wielbiciele fotografii mogli wziąć udział w foto wycieczce po Białej Fabryce – mogli zwiedzić zarówno Skansen Architektury Drewnianej, jak i wnętrza Centralnego Muzeów Włókiennictwa.

Biała Fabryka, dziś siedziba Centralnego Muzeum Włókiennictwa, wybudowana przez rodzinę saksońskiego imigranta, Ludwika Geyera, w latach 1835-1886 jest przykładem wspaniałej architektury przemysłowej, której piękno zostało docenione tak naprawdę dopiero w XXI w. Czteroskrzydłowa fabryka z budynkiem Starej Kotłowni pośrodku wielkiego dziedzińca, z wysokim kominem, dwiema wieżami kurzowymi i dwiema wieżami ciśnień jest unikalnym rozwiązaniem architektury industrialnej, niespotykanym w innych fabrykach.

Udział w Foto Deju był bezpłatny – dodatkowo zakończy się on wystawą (wernisaż 25 listopada w Ośrodku Kultury „Górna”), na której (prawie) każdy będzie mógł zaprezentować swoje zdjęcia. Należy je wcześniej przesłać na adres. marcin.balczewski@plasterlodzki.pl. W pierwszy weekend listopada odbędzie się ostatnia w tym roku foto dejowa zabawa. Projekt realizowany dzięki akcji „Wykaż inicjatywę 4.0” Ośrodka Kultury „Górnej” dotowanego przez UMŁ.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
215. Urodziny Geyera (foto)
_DSC6258_DxO
Festiwal Kolorów w Łodzi 2015 (foto)
DSCF4190
Warsztaty Folklorystyczne w Manufakturze (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*