FML_Plakat_wwwDom Literatury w Łodzi zaprasza 12 i 13 lipca do Muzeum Książki Artystycznej (Tymienieckiego 24) na imprezę promującą najmłodsza literaturę polską. Organizowana będzie będzie w formie literackiego pikniku, nie zabraknie leżaków, pokazów na powietrzu, zabaw i grilla. Wstęp jest bezpłatny.

W programie znalazły się m.in. warsztaty poetyckie z Przemysławem Owczarkiem oraz prozatorskie z Agnieszką Drotkiewicz. W piątek skupimy się na autorach urodzonych w latach 90. Odbędzie się panel z udziałem piątki młodych poetów, a także pokaz animacji osób urodzonych po 1990 roku. W międzyczasie panel związany z publikacją  „Literatura i kino. Polska po 1989 roku” oraz spotkanie z autorką kryminałów, Gają Grzegorzewską.  W sobotę panel z rocznikami 80., pokazy filmów autorów urodzonych w latach 80. oraz Turniej Jednego Wiersza. Każdego dnia czeka na przybyłych również akcent muzyczny – 12 lipca zagra The Washing Machine, a dzień później Fonetyka.

FML, to również premiera dwóch książek rozpoczynających serię literacką- Rafał Krause „Pamiętnik z powstania” i Szymon Domagała-Jakuć „Hotel Jahwe”. Możecie je zdobyć w naszym konkursie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „FML”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie książki. Zabawę zakończymy w czwartek (11 lipca), o godz. 21. Laureata konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Książki otrzyma najciekawszy mail. UWAGA! Odbiór wyłącznie osobisty.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

Konkurs zakończony, książki otrzymała osoba, której mail rozpoczyna się od mag.owc…

FML_Okladki_Jakuc_kol FML_Okladki_Krause

Forum Młodej Literatury 

Piątek – 12 lipca
15:00 Przemysław Owczarek – warsztaty poetyckie
18:00 Literatura i kino. Polska po 1989 roku – panel dyskusyjny z udziałem autorów książki
(Kaja Puto, Piotr Marecki, Michał Sowiński) – prowadząca: Marta Zdanowska
19:00 Roczniki 90 – Urszula Kulbacka, Kacper Płusa, Monika Brągiel, Tomasz Bąk, Krzysztof Szeremeta – prowadzący: Paweł Kaczmarski
20:00 Gaja Grzegorzewska – spotkanie autorskie – prowadząca: Agnieszka Nęcka
21:00 The Washing Machine – koncert
22:00 O!PLA/Animation Across Borders prezentuje: Roczniki 90′ – pokazy najnowszej animacji polskiej

Sobota – 13 lipca
16:00 Agnieszka Drotkiewicz – warsztaty prozatorskie
18:00 Roczniki 80 – Joanna Roszak, Barbara Klicka, Szczepan Kopyt, Łukasz Podgórni, Michał Kasprzak – prowadząca: Magdalena Boczkowska
19:00 Premiera serii poetyckiej Forum Młodej Literatury: Rafał Krause Pamiętnik z powstania i Szymon Domagała-Jakuć Hotel Jahwe – prowadzący: Rafał Gawin
20:00 Turniej Jednego Wiersza
21:00 Fonetyka – koncert
22:00 O!PLA/Animation Across Borders prezentuje: Roczniki 80′ – pokazy najnowszej animacji polskiej

W piątek i sobotę w godzinach: 16-22 – targi pism młodoliterackich

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach FML jest bezpłatny (warsztaty również są bezpłatne – należy zgłosić się mailowo na kontakt@mlodaliteratura.pl).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
letniaakademiajazzu
Letnia Akademia Jazzu 2017 (zakończony)
noc_deppa_825
ENEMEF: Noc Deppa (zakończony)
bitamina
Bitamina w Wytwórni (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*