IMG_1678Za nami pierwszy dzień Forum Młodej Literatury, imprezy organizowanej w tym roku w ramach konkursu muzycznego opartego na wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Przez całą sobotę, 10 września, OFF Piotrkowska i klub DOM rozbrzmiewały literaturą i muzyką.

Dzień rozpoczął się od warsztatów literackich prowadzonych przez Przemysława Owczarka. Potem nastał czas na część literacką – trzy spotkania: z laureatami konkursu im. Jacka Bierezina 2015: Radosławem Jurczakiem i Marcinem Tomczakiem, z Marcinem Bałczewskim i Maciejem Miłkowskim oraz z Dawidem Mateuszem, autorem książki poetyckiej „Stacja wieży ciśnień”.

joomplu:113901

Po godz. 17:30 rozpoczęły się plenerowe koncerty. Najpierw łódzka Alegorya, potem wykonawcy konkursowi (nagroda – 10 tysięcy złotych). Kolejno Roma Nowicz, Smutne Piosenki, God Animals i ANKH. Na zakończenie gość dnia – Cochise z Pawłem Małaszyńskim na wokalu. Pomiędzy kolejnymi wykonawcami konkursowymi prezentowali się młodzi poeci, uczestnicy warsztatów literackich Domu Literatury w Łodzi.

joomplu:113850

Impreza organizowana przez DL potrwa do niedzieli. 11 września odbędzie się m.in. rozstrzygnięcie konkursu im. Zbigniewa Dominiaka, mini targi wydawnictw oraz występy konkursowe i koncert Neonów. Wstęp wolny. Pełen program możecie znaleźć tutaj.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
9wrzesnia_019
Basia Trzetrzelewska w klubie Wytwórnia (foto+wideo)
198444
1984 w DOMu (foto)
Soundedit – dzień 2 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*