IMG_8763Za nami pierwszy dzień drugiej edycji Forum Młodej Literatury. W piątek, 12 lipca w Domu Literatury zorganizowano warsztaty, dyskusję, rozstrzygnięcie konkursu oraz koncert.

Zaczęło się od warsztatów z prozy poetyckiej prowadzonych przez Przemysława Owczarka i warsztatów z prozy z udziałem Darka Foksa.Potem nastał czas na dyskusję Łódzka dykcja? z udziałem Michała Murowanieckiego, Izabeli Kawczyńskiej, Rafała Gawina, Szymona Domagały-Jakucia i Kacpra Płusy.

Najważniejszym punktem wieczoru było rozstrzygnięcie XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Moje Świata Widzenie” im. Zbigniewa Dominiaka. Pierwszą nagrodę otrzymała Monika Brągiel.  Na zakończenie wystąpiła grupa Revlovers.

W sobotę drugi dzień FML. W programie m.in. warsztaty literackie, wycieczka szlakiem łodzi literackiej (start o 16 spod Domu Literatury), targi czasopism i wydawnictw młodoliterackich (11-17 na terenie OFF Piotrkowska), a także spotkania z Jackiem Dehnelem, Szymonem Słomczyńskim i Pawłem Tomankiem, a także wokół 2014. Antologia współczesnych opowiadań polskich. Całość zakończy Turniej Jednego Wiersza i koncert projektu EGGA.

Zobacz także:

Forum Młodej Literatury 2014

Forum Młodej Literatury – dzień drugi (foto)

Forum Młodej Literatury – dzień pierwszy (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Propozycje Biblioteki Piłsudskiego dla miłośników komiksów
XV Festiwal Puls Literatury – dzień 7 (foto)
28stycznia_032
Piotr Matywiecki w Łodzi (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*