Za nami pierwszy dzień piątej edycji Forum Młodej Literatury. Pierwsza odbyła się w 2013 roku w przestrzeni Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi. Po siedmiu latach Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi oraz Dom Literatury w Łodzi powrócili tu, aby ponownie promować najnowsza literaturę polską.

Dzień rozpoczął wernisaż przekrojowej wystawy projektu Domu Literatury – Obraz+Tekst=Sztuka. Od 2016 roku w przestrzeni DL organizowane są wystawy grafików i ilustratorów. W MKA możemy przez dwa dni oglądać pracę Barbary Okrasy, Martyny Wójcik, Grzegorza Fijasa, Michała Bogulskiego oraz Macieja Sieńczyka.

Potem nastał czas na cztery godziny z literaturą. Najpierw spotkanie poetyckie promującą debiutancki tom Joanny Bociąg,  a po nim spotkanie z Radkiem Rakiem, prozaikiem nominowanym w bieżący roku do Nagrody Nike i Nagrody Literackiej Gdynia. Potem nastał czas na set poetycki Patrycji Sikory i Adama Leszkiewicza. Na zakończenie – spotkanie dotyczące czasopism młodoliterackich z udziałem ich redaktorów.

Wieczorem w ogrodzie Muzeum Książki Artystycznej wystąpiła Zuzanna. Forum Młodej Literatury potrwa do 2 sierpnia. Udział jest bezpłatny. Program możecie znaleźć tutaj.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7818
Jacek Podsiadło w Domu Literatury (foto)
IMG_6037
Tuwimowski slam w Domu Literatury (foto+wideo)
XIV Festiwal Puls Literatury – dzień 1 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*