Już w najbliższą niedzielę (28 sierpnia) o godz. 13:00 zapraszamy na koncert w ramach cyklu „Fortepiany Wolności. Wybitny łódzki pianista wykona repertuar własny i utwory Krzysztofa Komedy. Miejsce koncertu to urokliwa Stacja Księży Młyn. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Podczas łódzkiego koncertu w ramach cyklu „Fortepiany Wolności”, artysta zaprezentuje autorski repertuar, a także zagra legendarną kołysankę z filmu Romana Polańskiego „Dziecko Rosemary”. Będzie to premiera singla, który w tym samym czasie pojawi się w serwisach streamingowych oraz na YouTube. Fani nowoczesnej pianistyki, jazzu i Krzysztof Komedy nie powinni przegapić tego koncertu.

Maciej Tubis – pianista, który swój unikalny styl wykreował poprzez autorskie kompozycje jako lider zespołu Tubis Trio. Muzyk poszukujący, który nie stroni od nietypowych rozwiązań autorskich i aranżacyjnych. Ten wykształcony klasycznie pianista, zakochany w tym instrumencie oraz oddany wrażliwości, jaką daje solowe obcowanie z nim, wyda we wrześniu 2022 r. swoją pierwszą solową płytę pt.:  „Komeda: Reflections”. W br. muzyk obronił w łódzkiej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów doktorat, który traktuje o wpływie muzyki klasycznej na estetykę improwizacji. Artysta postanowił nagrać utwory Krzysztofa Komedy, aby zaprezentować twórcze poszukiwania, wizję pianistyki solowej szerszej publiczności i fanom swojej twórczości.

„Fortepiany Wolności” to impreza towarzysząca 14. edycji Festiwalu Soundedit.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Zadanie „Fortepiany Wolności” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
11666229_1072261602793793_5368767241199870343_n
Grohman Orchestra – Klasyka Polskiej Rozrywki
swieto_uczelni_2016
Święto Akademii Muzycznej w Łodzi
Aleksandrowi Tansmanowi w 125. rocznicę urodzin

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*