W najbliższą sobotę (15 października) o godz. 15. zapraszamy na ostatni już kameralny koncert w ramach tegorocznego cyklu „Fortepiany Wolności”. Adam Kośmieja wykona kompozycje klasycznych kompozytorów. Koncert odbędzie się przy Fontannie na Kozinach, mieszczącej się u zbiegu ulic Długosza i Ossowskiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Adam Kośmieja to jeden z najbardziej wyrazistych polskich pianistów młodego pokolenia. Jest artystą nieustannie poszukującym, którego repertuar i doświadczenia koncertowe obejmują utwory zarówno klasyczne jak i awangardowe oraz multimedialne. Prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą, która zaprowadziła go do sal koncertowych Ameryki Północnej, Europy i Azji. W Polsce współpracował ze wszystkimi czołowymi krajowymi orkiestrami. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych. W 2022 r. zadebiutował na Łotwie z Orkiestrą Kameralną Kremeratą Balticą, której założycielem i artystycznym dyrektorem jest Gidon Kremer. Kośmieja grę na fortepianie rozpoczął jako sześciolatek, by przez 13 lat zgłębiać jej tajniki w klasie prof. Ludmily Kasjanienko. Jest absolwentem nowojorskiej Manhattan School of Music w klasie Solomona Mikowsky’ego (2011). W latach 2007-2011 został wyróżniony stypendium im. Harolda i Helen Schonbergów (pamięci wybitnego krytyka muzycznego „New York Times’a”). Artysta jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Obecnie, ze stopniem naukowym doktora, jest wykładowcą na tej uczelni. We wrześniu 2021 r. ukazał się solowy album artysty „Tribute to Gulda”, który zdobył znakomite międzynarodowe i krajowe recenzje.

Program koncertu wypełnią kompozycje Friedricha Guldy (wybitny, współczesny austriacki pianista i kompozytor) oraz najznamienitszych klasyków: Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludwiga van Beethovena.

„Fortepiany Wolności” to impreza towarzysząca 14. edycji Festiwalu Soundedit.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Zadanie „Fortepiany Wolności” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Agressiva 69 w TU
Muse
Muse wystąpi w Łodzi!
Just_Another_Snake_Cult_Promo_1_sm
Just Another Snake Cult [ICE] w Owocach i Warzywach

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*