17042013_201Za nami pierwsza eliminacja ogólnopolskiego konkursu dla młodych zespołów – Fonografika Young Stage. W środę, 17 kwietnia w Klubie DOM wystąpili: Wild Blues Slivovica, Sound Glass oraz Blowjoke.

Zasady były proste. Każdy band prezentował 7-8 utworów, a przybyła publiczność głosowała na swoją ulubioną kapelę.

Jako pierwsi na scenie pojawili się najbardziej znani z całej środowej stawki muzycy z Wild Blues Slivovica. To połączenie bluesa, rocka, a także popu. Po nich wystąpił, jak sam się określa, post-grunge’owy Sound Glass. Wokalistą grupy jest aktor Teatru Arlekin, Marcin Marzec, toteż wśród publiczności pojawiła się sporo osób pracujących w tym miejscu, z dyrektorem Waldemarem Wolańskim na czele. Ich występ zakończył się tradycyjną lokomotywą z udziałem fanów. Na zakończenie wieczoru pojawili się chyba najbardziej energetyczni z całej stawki muzycy z Blowjoke. Tym razem zamiast lokomotywy mieliśmy pod sceną pogo.

Spośród 105 osób obecnych na koncercie, głosy publiczności rozłożyły się następująco: Sound Glass – 39, Wild Blues Slivovica – 39, Blowjoke – 19. Do kolejnego etapu przeszły dwa zespoły ex aequo. Kolejna odsłona Fonografika Young Stage Łódź 24 kwietnia. Zagrają Drop Pants, Substytut oraz Headboat. Początek ok 19:30. Wstęp wynosi 10 zł.

Zobacz także:

Musicmania w Manufakturze (foto+wideo)

F.E.T.A. 2013 (foto)

Łódzka Noc Muzyki 2012 (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Geyer Music Factory: Waglewski & Pospieszalski (foto)
jazzwpalacu
Plastry Jazzowe 2014: Jazz w Pałacu
Kev Fox w Iron Horse (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*