fono2W środę, 23 kwietnia o godz. 19 w Klubie DOM rozpocznie się druga odsłona eliminacji Fonografika Young Stage. Trzy młode kapele walczyć będą o kontrakt muzyczny. Wstęp na imprezę wynosi 10 zł.

Do wygrania są między innymi nagranie płyty wraz z wydaniem i dystrybucją, nagranie dema, teledysk i wiele innych atrakcyjnych nagród. W sumie w Łodzi walczyć będą Alegorya, Blowjoke, C.O.D., Concrete Hills, Crunk, Drop Pants, Dżindżer Projekt, Eternal Fever, Fireball, Headboat, nolife, Over Again?!, Playman, Purple Snake, Rockaine, Sound Glass, Shell Shock, Stargazer, Statyści, Substytut, Ted Nemeth, Te-Lie-Vision, Usta oraz Wild Blues Slivovica. W najbliższą środę wystąpią:

Drop Pants (Brit Rock)

https://www.facebook.com/pages/Drop-Pants/470214386356231

Łódzki zespół grający energiczną mieszankę amerykańskiego i brytyjskiego rocka. Powstał w październiku 2012 roku. Wraz z biegiem czasu przybywa nowych utworów co spowodowało że na kwiecień 2013 roku planowane jest wydanie debiutanckiego krążka.

Substytut – (Alternatywa)

https://www.facebook.com/substytut

Substytut to trzech niereformowalnych gości, zebranych do kupy w sierpniu 2008 w Pabianicach, którzy nie grają funka na gitarze akustycznej i nie piszą buntowniczych piosenek o Polsce, które prezentują krzykiem bądź pseudo śpiewem ( mimo wszystko krzyk sporadycznie zdarza się, ale o „uczuciowych”, blues’owych solówkach i przepitym, chrypowatym gardle wokalisty nie ma tutaj mowy ).
Ich styl ciężko jednoznacznie sprecyzować, ale jeśli rzeczywiście trzeba go wskazywać i w ogóle o nim wspominać, to w takie miejsce winny wpisywać się melodyjne, niekiedy uzależniająco chwytliwe melodie, oblane sosem ze ściany psychodelicznych gitar połączonych z obumiernym kreowaniem masy hałasu i chaosu wydzielanego ze wzmacniaczy, a także użytkowania śladowej ilości elektronicznych zabawek zespołu.

Headboat (Pop Rock)

https://www.facebook.com/Headboatband

Headboat! Jesteśmy 4-osobowym składem z Łodzi i Głowna, grającym muzykę z pogranicza alternatywnego rocka i popu. Brzmienie naszego zespołu jest wypadkową naszych gustów. Początki bandu sięgają roku 2009, kiedy to jako grupa kolegów z liceum postanowiliśmy założyć kapelę. Od początku Zespół występuje w niezmienionym składzie – Artur Widawski, Filip ” Baran” Barański, Karol Wiśniewski i Tomek Kantor.

Zobacz także:

Fonografika Young Stage #1 w DOMu (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Jeremi Sikorski w Scenografii
okadka_pierwsza_strona_small_
Agnellus w Radio Łodź
limboski
Limboski w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*