IMG_0725_MediumW środę, 23 kwietnia w Klubie DOM odbyła się druga odsłona eliminacji Fonografika Young Stage. Tym razem o przychylność publiczności walczyły: Drop Pants, Headboat oraz Substytut. Ostatecznie z 42 głosami zwyciężyła grupa Drop Pants i to ona przeszła do następnego etapu.

Wcześniej jednak na scenie przy Piotrkowskiej 138/140 każda z kapel zaprezentowała około czterdziestominutowego seta. Najpierw Substytut. Jak sami o sobie piszą: „styl ciężko jednoznacznie sprecyzować, ale jeśli rzeczywiście trzeba go wskazywać i w ogóle o nim wspominać, to w takie miejsce winny wpisywać się melodyjne, niekiedy uzależniająco chwytliwe melodie, oblane sosem ze ściany psychodelicznych gitar połączonych z kreowaniem masy hałasu i chaosu wydzielanego ze wzmacniaczy, a także użytkowania śladowej ilości elektronicznych zabawek zespołu”.

joomplu:53627

Potem nastał czas na pop rockowy Headboat. Ich brzmienie to wypadkowa gustów członków zespołu pochodzących z Łodzi i Głowna. Od początku powstania, 2009 roku, występują w niezmienionym składzie – Artur Widawski, Filip ” Baran” Barański, Karol Wiśniewski i Tomek Kantor.

joomplu:53618

Na zakończenie – Drop Pants. Łódzki zespół grający energiczną mieszankę amerykańskiego i brytyjskiego rocka. Powstał w październiku 2012 roku. Wraz z biegiem czasu przybywa nowych utworów co spowodowało że wkrótce planowane jest wydanie debiutanckiego krążka.

joomplu:53596

Kolejna odsłona Fonografika Young Stage 8 maja. Wtedy w DOMu wystąpią: Te-Lie-Vision, Shell Shock i Hesus Bazooka. Wstęp wynosi 10 zł. Patronem medialnym akcji jest Plaster Łódzki.

/fot. Karolina Bernaciak

Zobacz także:

Fonografika Young Stage #1 w DOMu (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
030bokka
BOKKA w Łączniku (foto)
Jingle-Bells-Rock-Sway-The-Way
Łódzka Kolęda 2017 (wideo)
Sabat_Czarownic_2-0556
Wakacje poza Łodzią: Sabat Czarownic 2011 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*