fonografika17W środę, 17 kwietnia o godz. 19 w Klubie DOM rozpocznie się pierwsza odsłona eliminacji Fonografika Young Stage. Trzy młode kapele walczyć będą o kontrakt muzyczny. Wstęp na imprezę wynosi 10 zł.

Do wygrania są między innymi nagranie płyty wraz z wydaniem i dystrybucją, nagranie dema, teledysk i wiele innych atrakcyjnych nagród. W sumie w Łodzi walczyć będą Alegorya, Blowjoke, C.O.D., Concrete Hills, Crunk, Drop Pants, Dżindżer Projekt, Eternal Fever, Fireball, Headboat, nolife, Over Again?!, Playman, Purple Snake, Rockaine, Sound Glass, Shell Shock, Stargazer, Statyści, Substytut, Ted Nemeth, Te-Lie-Vision, Usta oraz Wild Blues Slivovica. W najbliższą środę wystąpią:

Blowjoke – https://www.facebook.com/Blowjoke

Nie smęcimy o trudnej miłości, bo liczy się rock and roll i właśnie dlatego wolimy dawać czadu, niż wdawać się w sentymenty!

Sound Glass – https://www.facebook.com/soundglassband

Zespół w swojej obecnej formie powstał w 2012 roku ale jego korzenie sięgają roku 2010. Wcześniej istniał pod nazwą BigDeal lecz ze względu na ciągłe zmiany składu niemożliwe było koncertowanie. Muzyka utrzymana była w klimatach southern rocka a z czasem materiał stawał się szybszy i bardziej energiczny. Pierwotny skład to Jarek(perkusja), Tejo (gitara) oraz jego siostra Kasica (bass). Poszukiwania drugiego gitarzysty trwały bardzo długo aż w końcu do składu dołączył Kamil. Pomógł ukształtować obecny styl kapeli. Niestety z przyczyn osobistych musiał opuścić Sound Glass. Jego miejsce obecnie zajął Cieśla, lider łódzkiego Day Before Death. Wokalem zajął się Marcin Marzec aktor występujący w Teatrze Arlekin. Kolejny element układanki znalazł się na swoim miejscu. Dzięki uprzejmości akustyków Teatru Arlekin zarejestrowane zostało demo zawierające trzy utwory. W ślady Kamila udała się Kasica która zdecydowała się poświęcić w 100% swoim plastyczno-graficznym planom. Po krótkich poszukiwaniach na basie pojawił się Adam Cytarzyński. Skład znów kompletny. Sound Glass znów gotowy do akcji.

Wild Blues Slivovica – https://www.facebook.com/WildBluesSlivovica

Zespół utworzony został Wiosną 2009 roku, choć na początku funkcjonował pod inną nazwą Obecna nazwa grupy została wymyślona w bardzo spontaniczny sposób przez jej członków i oddaje ona klimat oraz charakter muzyki granej przez tą formacje. Początki zespołu były trudne ciągle zmieniający się członkowie różniący się gustem i stylem muzycznym.. Po ostatecznej zmianie składu WBS zespół ukierunkował się i gra głównie Bluesa ( o czym świadczy nazwa ). Inspiracje czerpane są z takich wykonawców jak: Brekout, Jimi Hendrix, John Le Hooker, Dżem, B.B King. Kapela cieszy się powodzeniem wśród rówieśników. Zagraliśmy liczne koncerty między innymi w Wytwórni, Łodzkiej Atlas Arenie, Łodzi Kaliskiej i wiele innych. Przez lata gry otrzymalismy wiele nagród i wyróżnień oraz mieliśmy przyjemność grać z takimi zespołami jak Perfect, Nocna Zmiana Bluesa, Los Potatos, Tune i wiele innych!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
rataj
Kinga Rataj w Przechowalni
sielska
Sielska w Stereo Krogs
tomjames
Tom James przy Pogonowskiego 45

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*