tune_przemekPoruszający się w stylistyce rocka progresywnego i art rocka łódzki zespół Tune, niebawem doczeka się debiutanckiego albumu. Płyta zatytułowana Lucid Moments, jak donoszą sami muzycy, jest już tłoczona i za kilka dni będzie można ją nabyć.

Lucid Moments to 9 utworów i ponad 50 minut muzyki. Na płycie usłyszymy klimatyczną mieszankę art rocka i niezwykłych dźwięków akordeonu. Oto co Leszek Swoboda, basista Tune, mówi o koncepcie materiału: „Lucid Moments to chwile świadomości wyrwane z błogiego snu, letargu gdy bohater naszej opowieści musi stawić czoła rzeczywistości, której nie do końca rozumie i tak naprawdę nie chce zrozumieć. To opis wszystkiego co widzi po przebudzeniu. To wewnętrzne poszukiwania odbiorcy i powiernika, głosu który go przez ten świat przeprowadzi. To także próba kompromisu i walka w momencie gdy głos ten stara się przejąć całkowitą kontrolę”.

Album został nagrany i zmiksowany w TOYA Studios w Łodzi, pod okiem Maćka Mularczyka. Masteringiem zajął się sam Robert Hadley z The Mastering Lab w Los Angeles. Robert jest m.in. zdobywcą nagród Grammy i TEC (za płytę Diany Krall). Współpracował także chociażby z: Pink Floyd, Korn, Electric Light Orchestra czy Joe Cockerem.

Dwóch premierowych utworów z nadchodzącej płyty: Dependent oraz Confused, można posłuchać na youtubie:

http://www.youtube.com/watch?v=n0J1X_nTu5E
http://www.youtube.com/watch?v=LX-26EEuCv4&feature=related

 TUNE

Album został nagrany w składzie:

Adam Hajzer – gitary

Leszek Swoboda – bas i wokal

Janusz Kowalski – akordeon i syntezator

Wiktor Pogoda – perkusja

Jakub Maria Krupski – główny wokal

/na podstawie materiałów prasowych

Zobacz także:

W ogniu pytań: Leszek Swoboda

Leafless Tree i Tune w Wytwórni (foto)

Tune i Wild Blues Slivovica w Wytwórni (foto)

Tune – wywiad z zespołem (wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0352
INRA w W Y (foto)
DSC_0186
Geyer Music Factory: Ariel Ramirez (foto)
IMG_0092
Meek, Oh Why? w Scenografii (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*