Fonetyka w Domu Literatury (foto)

IMG_5831Warszawska grupa Fonetyka po krótkiej przerwie związanej z zawieszeniem działalności powróciła do Łodzi. We wtorek, 8 grudnia wystąpiła w Domu Literatury na IX Festiwalu Puls Literatury. Wcześniej zorganizowano m.in. dyskusję na temat twórczości Rafała Wojaczka.

To właśnie twórczość Wojaczka w dużej mierze związana jest z Fonetyką. Na pierwszej płycie grupy znaleźć można było interpretacje wierszy tego poety, na drugiej muzycy „zajęli się” Andrzejem Bursą.

Także w Domu Literatury mogliśmy usłyszeć piosenki do wierszy Wojaczka i Bursy (niestety zabrakło „Do Ciebie piszę miłość” oraz „Warszawa fantom”). Poza tym premierowo zaprezentowano cztery utwory do wierszy Grzegorza Ciechowskiego, w tym bardzo frapującą „Spowiedź”, a także – na zakończenie – piosenkę do słów Konrada Wojtyły, jednego z uczestników „wojaczkowego” panelu.

IX Festiwalu Puls Literatury potrwa do 13 grudnia. 9 grudnia w Domu Literatury wystąpią Świetliki, 10 grudnia Dagadana, a 12 grudnia Brzoska/Gawroński. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zobacz także:

Fonetyka w Muzeum Książki Artystycznej (foto+wideo)

Fonetyka w ŚFK (foto+wideo)

IX Festiwal Puls Literatury – dzień 6 (foto)

Tuwimowski slam w Domu Literatury (foto+wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *