Fit_Fest_plakatW weekend 13-14 czerwca br. w Hali Sportowej  odbędzie się pierwsza edycja łódzkiego Festiwalu aktywnego trybu życia – Fit Festu. Przez dwa dni w Hali będą miały miejsce zajęcia i pokazy sportowe. W kuluarach łodzianie znajdą Strefę Wystawców ze sportowym sprzętem i akcesoriami, a na terenie parkingu przy al. Politechniki sportowe atrakcje, jak np. strzelanie z łuku, czy naukę gry w golfa.

 W drugi weekend czerwca łódzka Hala Sportowa (przy ul. ks. Skorupki 21) wypełni się sportowym sprzętem, akcesoriami, a co najważniejsze ludźmi pełnymi pasji, którzy profesjonalnie lub amatorsko zajmują się m.in. fitnessem, bieganiem, rozmaitymi sztukami walki czy tańcem. Mowa o Fit Feście, który w naszym mieście organizowany jest po raz pierwszy.

– „Fit Fest to dwudniowy festiwal zdrowego trybu życia, na który zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu.” – tłumaczy Anna Plocek z agencji interaktywnej The Program – organizator Festiwalu. „W trakcie tych dwóch dni każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W pobliskim parku odbędzie się trening dla mam z wózkami, który organizujemy razem z łódzkim Projektem Mama. W tym samym czasie na płycie głównej Hali trwać będą zajęcia fitnessowe, taneczne oraz te związane ze sztukami walki, które poprowadzą największe łódzkie fitness kluby. W sobotę Festiwal będzie trwał w godzinach 10-19, a niedzielę 10-18.” – dodaje Plocek.

Festiwalowa przestrzeń podzielona będzie na trzy strefy. Pierwszą z nich będzie tzw. Strefa Aktywności na płycie głównej Hali Sportowej, gdzie odbędą się zapowiadane ćwiczenia, warsztaty oraz pokazy m.in. pole dance. Uczestnicy będą mogli wziąć udział także w I Pucharze Łodzi na ergometrze wioślarskim na dystansie 1 432 metrów.

„Miłośnicy fitness docenią z pewnością zajęcia BODYCOMBAT®, czyli połączenie karate, taekwondo, capoeiry, boksu i muay thai, z którymi z Warszawy przyjedzie do nas Magdalena Konstańczak, instruktorka LES MILLS.” – podkreśla Anna Szlendak, instruktor fitness czuwający nad sportową stroną Festiwalu.

Fit Fest to nie tylko zajęcia sportowe. Zaplanowano także warsztaty dietetyczne zatytułowane m.in. „Wiem, po co jem, czyli moje świadome żywienie”, ale także zajęcia z face fitness. Wstęp do Strefy Aktywności będzie biletowany.   

Druga strefa, która zlokalizowana będzie w kuluarach Hali Sportowej, wejście do al. Politechniki, poświęcona będzie w całości stanowiskom stacjonarnym, gdzie znaleźć będzie można producentów sportowego sprzętu i profesjonalnej odzieży treningowej. W części „usług” swoje stanowiska będą miały łódzkie fitness kluby oraz poradnie dietetyczne, u których będzie można zasięgnąć wszelkich porad związanych ze zdrowym trybem życia. W tym przypadku obowiązywać będzie wstęp wolny. 

Łodzianie, który odwiedzą Fit Fest, atrakcji mogą spodziewać się także na świeżym powietrzu – na parkingu Hali Sportowej mieszczącym się od strony al. Politechniki. Tam Szkoła Marcina Gortata poprowadzi zajęcia koszykówki ulicznej oraz warsztaty techniki rzutu do kosza. Będzie można poznać tajniki gry w golfa, planowany jest mini turniej. Dla najmłodszych przewidziano m.in. modelarski tor wyścigowy, z którym pojawi się Sterownia – klub modelarsko-motoryzacyjny. Szukającym mocnych wrażeń spodobają się atrakcje przygotowane przez Linapark Atlas Areny – zjazd po linie oraz strzelanie z łuku.

Na dwa dni Festiwalu przed Halę Sportową przeniesie się także łódzki Eko Targ, który normalnie działa w każdą sobotę na terenie strefy OFF Piotrkowska. Wyjątkowo to przy al. Politechniki łodzianie będą mogli zrobić zdrowe zakupy u rolników tradycyjnych oraz producentów ekologicznej, certyfikowanej żywności. Gastronomiczną część Fit Festu uzupełni oferta łódzkich restauracji oraz food trucków.

Głównym organizatorem Fit Festu jest łódzka agencja The Program, która w naszym mieście organizuje m.in. Łódź Street Food Festival. Współorganizatorem pierwszego Festiwalu aktywnego trybu życia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
EC1 miejsce spotkań – energetyczny adres w sercu Łodzi
lmt_16_plakat_net1
Półfinał Konkursu Łódź Miastem Talentów
globalhost
Global Host – otwórz drzwi na kulturę!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*