Fisz Emade Tworzywo w Wytwórni

W niedzielę, 17 marca o godz. 19 w Wytwórni wystąpi formacja Fisz Emade Tworzywo. Wstęp od 79 zł.

Po świetnie przyjętej płycie „Drony”, Fisz Emade Tworzywo powraca z nowym albumem i rusza w trasę promującą najnowsze wydawnictwo. 8 marca miała miejsce premiera ich kolejnej płyty zatytułowanej „Radar”.

Tym razem na płycie artyści sięgają do muzycznego tygla lat 80., inspirując się muzyką disco, ale też rockiem – zarówno klasyczną americaną, jak i krautrockiem. Znajdziemy tu utrzymane w klimacie lat 80. bity i syntezatorowe dźwięki, które w rękach znakomitych muzyków zespołu oczarowują swoim niezwykłym klimatem retro, a także mocne rockowe solówki.

Ta interpretacja dźwięków rodem z lat 80. zabierze nas w piękną sentymentalną podróż – to „muzyka drogi”. Z jednej strony daje wytchnienie, z drugiej zmusza do wyostrzenia zmysłów, nastawienia swojego własnego „radaru”. Melancholijna, ale i ironiczna. Opowiada historię miłosną w trudnych, rozpolitykowanych i niepewnych czasach.

Autorem tekstów jest jak zwykle Bartek „Fisz” Waglewski. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada niezmiennie Piotr „Emade” Waglewski. Na płytę składa się dziesięć utworów, w tym dobrze nam znany singiel „Dwa Ognie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *