fismollW sobotę, 26 października o godz. 20 w Klubie Scenografia rozpocznie się koncert Fismoll & Ali Warren. Bilety 25 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu dostępne w klubie.

FISMOLL jest jednym z najbardziej zaskakujących debiutów tego roku. To młody 19-letni artysta o polsko-szwedzkich korzeniach; wyjątkowy artysta, kompozytor i znakomity gitarzysta. Już na początku swojej kariery muzycznej wymieniany jest przez słuchaczy jednym tchem, obok tak znakomitych artystów jak Sigur Ros, Bon Iver, Ben Howard czy Damien Rice, wrażliwością i estetyką sięgając po Arvo Pärta i Olafura Arnaldsa. Singiel „Let’s Play Birds” został przedpremierowo wyróżniony, będąc prestiżową Piosenką Dnia w radiowej Trójce z inicjatywy Marka Niedźwieckiego.

Pseudonim Fismoll pochodzi z dzieciństwa artysty, który już jako 7-latek śpiewał sobie coś pod nosem. Jego ojciec, skrzypek, zauważył wtedy, że jego syn zawsze śpiewał w tonacji fis-moll. Gdy młody muzyk dorósł, przyjął nazwę tej tonacji za swój pseudonim, jako symbol najczystszej i najbardziej naturalnej dla siebie muzyki. Debiutancka płyta Fismolla „At Glade” ukazała się 11 czerwca 2013 nakładem firmy NEXTPOP Songwriters’ Label z dystrybucją EMI Music.

ALI WARREN to prywatnie Alistair Warren, 24-latek pochodzący z Tauton w Wielkiej Brytanii. Od lat mieszka jednak i tworzy w Londynie, gdzie wraz z przyjaciółmi aktywnie koncertuje pod szyldem 'Ali Warren Band’. Muzyka Aliego to wypadkowa singer-songwrting’u, blues’a, folku oraz jazzu. Inspiracje takimi zespołami i osobistościami jak chociażby: Neutral Milk Hotel, John Martyn, Joni Mitchell, Tom Waits, Warpaint, Fela Kuti czy The Tamborines – ukazują niezwykle szeroki zakres zainteresowań Aliego.

Na kolejnej, drugiej już trasie w Polsce, w secie Ali Warrena usłyszymy premierowe utwory z wydawnictwa, mającego pojawić się z początkiem października w Londynie. W Polsce zatem prędko, będziemy mogli przekonać się o nowym, zajmującym, niezwykle inteligentnym i emocjonalnym zarazem postrzeganiu oraz odczuwaniu muzyki przez Brytyjczyka.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
oldtrees
Old Trees i Alicia Edelweiss w Grandzie
kurws
Kurws i Ukryte zalety systemu w Łodzi Kaliskiej
pg_braciafigofagot_09_0354
Bracia Figo i Fagot w Dekompresji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*