Fish Tank w Parku Poniatowskiego

polowka02ppW środę, 14 lipca w Parku Poniatowskiego zorganizowano  w ramach Polówki 2010 seans filmu „Fish Tank”. Ten brytyjski obraz w reżyserii Andrei Arnold swoją światową premierę miał już w maju 2009, jednak na polskich ekranach zagościł dopiero w lutym bieżącego roku.

 
„Fish Tank” to historia rozgrywająca się na angielskim blokowisku i przypominająca w pewnym stopniu nasz rodzimy obraz „Cześć, Tereska” w reżyserii Roberta Glińskiego. Główną bohaterką brytyjskiego filmu jest nastoletnia Mia, wychowana bez ojca, za to z dokuczliwą młodszą siostrą. Niepokorna, skłócona niemalże  z całym światem dziewczyna wiedzie swój nieciekawy żywot, w ukryciu oddając się jedynej pasji – tańcu. Zmianę w egzystencji Mii przynosi informacja o tanecznym castingu oraz nowy partner jej matki, Connor, który zaskarbia sobie zaufanie nastolatki. Film Arnold zasługuje na uwagę przede wszystkim dzięki świetnej grze aktorskiej debiutantki Katie Jarvis (w roli głównej), a także Michaela Fassbendera znanego z występów w poruszającym „Głodzie” czy popularnych „Bękartach wojny”.

Pokaz zapowiadany na 21 rozpoczął się w rzeczywistości kilkadziesiąt minut później. Oczekiwanie na zmrok, a tym samym początek seansu organizatorzy wypełnili konkursem, w którym troje zgłoszonych na ochotnika śmiałków musiało wykazać się tanecznymi umiejętnościami. Frekwencja publiczności dopisała. Nieliczne ławki zostały wcześnie zajęte, podobnie jak wszystkie elementy pobliskiego placu zabaw, na których dało się wygodnie usadowić. Tuż po 21:00 trudno było nawet o dogodne miejsce na trawiastym podłożu przed ekranem.

Za tydzień w Parku Poniatowskiego widzowie obejrzą niemiecki film „Fala” z 2008 roku. Wcześniej, a konkretnie w piątek 16 lipca na Rynku Starego Miasta pokazany zostanie klasyk polskiego kina, „Ziemia obiecana”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy