tumowimiasto22 listopada o godz. 18 w Teatrze Pinokio rozpocznie się finisaż projektu Tu mówi miasto – promocja wydawnictwa Tu mówi miasto oraz czytanie performatywne tekstu dramatu, który powstał na podstawie historii opowiadanych podczas warsztatów z  mieszkańcami Łodzi.

Zarejestrowane historie dramaturgicznie opracował Andrzej Bart a czytać je będą aktorzy teatru Pinokio. Reżyserię spotkania opracował Konrad Dworakowski. W trakcie finisażu będzie można spotkać się z realizatorami oraz uczestnikami projektu.

Projekt „Tu mówi miasto” jest konsekwencją działań, wpisujących się w strategię Teatru Pinokio w Łodzi, polegających na nawiązywaniu dialogu z mieszkańcami Łodzi ze środowisk wykluczonych, mających niewielką możliwość uczestnictwa w kulturze. Dzięki projektowi „Tu mówi miasto” podjęliśmy próbę zaprezentowania mieszkańcom zaniedbanych zakątków Łodzi, jaką wartość ma słowo i jaka jest jego twórcza moc. Poprzez działania artystycznoedukacyjne chcieliśmy stworzyć płaszczyznę komunikacji dla mieszkańców Łodzi i odnaleźć wspólny język miasta złożony z głosów poszczególnych dzielnic Łodzi.

Warsztaty przeprowadzili: Anna Mrozińska-Szymajda, Przemysław Buksiński, Michał Malinowski, Konrad Dworakowski
Uczestnicy projektu: mieszkańcy Łodzi
Historie dramaturgicznie opracował Andrzej Bart, prozaik, scenarzysta, autor filmów dokumentalnych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych
lodyfestiwal
Łódzki Festiwal Lodów Rzemieślniczych
lomir_szpacirn
Lomir Szpacirn

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*