ESL_MistrzostwaPolski_logoFinały ESL Mistrzostw Polski – najbardziej prestiżowych rozgrywek na polskiej scenie e-sportowej – odbędą się między 3 a 4 października podczas 26. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Do Atlas Areny zjadą najlepsi gracze 11. sezonu rozgrywek EMP. Zostaną oni wyłonieni w ramach internetowych eliminacji. W tym sezonie o mistrzowski tytuł będą walczyły drużyny z gier League of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive. Pula nagród w tej edycji wyniesie 60.000 złotych w gotówce.

Internetowe zmagania rozpoczęły się od kwalifikacji internetowych, które wyłonią uczestników fazy grupowej. Następnie zespoły z tego etapu będą rywalizować o awans na finały, a na nich zobaczymy po cztery najlepsze zespoły z Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends.

    Harmonogram ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:
– 2 – 30 sierpnia – internetowe kwalifikacje
– 14 sierpnia – 21 września – internetowa faza grupowa
– 28 września – 6 października – internetowy turniej o miejsca 5 – 8 (League of Legends)
– 3 – 4 października – finały podczas 26. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Zmagania o mistrzowski tytuł ESL Mistrzostw Polski nie będą jednak jedyną atrakcją. Po zakończeniu zawodów, zwycięzca turnieju Counter-Strike: Global Offensive, weźmie udział w meczu pokazowym. Przeciwnikiem nowych ESL Mistrzów Polski będzie jedna z zagranicznych drużyn. Stawką tego meczu jest czek na 6.000 dolarów. Pokonana drużyna otrzyma „jedynie” 4.000 dolarów.

ESL jest liderem w branży e-sportowej na świecie. Organizuje największe turnieje online jak również offline w najpopularniejsze gry komputerowe m.in. Intel Extreme Masters, ESL One, ESL Pro Series oraz Starcraft II World Championship Series jak również rozgrywki dla amatorów. Firma oferuje szeroki zakres usług obejmujących obsługę firm z branży gamingowej, event  management, reklamę oraz produkcję telewizyjną.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Panel VIP – XV edycja projektu
frufest
FRU Festiwal – Polski Festiwal Kontakt Improwizacji
planszowki_w_BUL
Dzień Gier w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*