make_me_logoKonkurs i wystawa make me! to jeden ze znaków rozpoznawczych Łódź Design Festival, a jednocześnie jeden z najważniejszych międzynarodowych konkursów skierowanych do młodych projektantów.

Najważniejszym celem make me! jest promocja projektantów młodego pokolenia podczas każdej edycji Festiwalu. Wybrane do wystawy projekty wyróżniają się przede wszystkim sposobem myślenia o otaczającej nas rzeczywistości i nie podążają za „obowiązującymi” w danym momencie trendami. To prezentacja tych projektów i tych projektantów, którzy pomimo młodego wieku są już świadomymi twórcami.

W tym roku spośród 247 zgłoszeń wybrano 21 projektów, które prezentowane są na wystawie. Czynnikiem wspólnym dla nich wszystkich, oprócz wieku autorów, jest także dojrzała prezentacja zgłoszonych realizacji. Choć różne są funkcje danych obiektów, ich stylistyka, materiały i użyte technologie, łączy je zdecydowanie świeżość i wspomniana dojrzałość młodego pokolenia projektantów.

Tegoroczna edycja jest także najbardziej międzynarodowa, czego dowodem na wystawie są projektanci z Niemiec, Słowacji, Holandii, Litwy, a także z Australii, Japonii i Tajwanu. make me! stał się zatem nie tylko najważniejszym konkursem projektowym dla młodych designerów w Polsce, ale również jednym z najważniejszych konkursów międzynarodowych tego typu.

Hasło tegorocznej edycji Festiwalu „Brave New World” najbardziej dotyczy właśnie najmłodszego pokolenia projektantów. To w nich pokłada się dzisiaj największe nadzieje, więc tym bardziej warto przyjrzeć się dokładnie finalistom tegorocznej edycji konkursu make me! – Paweł Grobelny – kurator wystawy make me!

Spośród poniższych projektów, wybrany zostanie Laureat Nagrody Głównej w wysokości 20 000 złotych, ufundowanej przez Mecenasa Głównego festiwalu – Ceramikę Paradyż. Zwycięzcę poznamy 9 października w trakcie gali otwarcia Łódź Design Festival.

Do wystawy zakwalifikowali się:

1. Silvia Lovasova, 1:1
2. Joanna Jurga, Dominika Wysogląd, Martyna Ochojska, zestawZestaw
3. Studio Blond & Bimber (Essi Johanna Glomb & Rasa Weber), Algaemy
4. Tomasz Drożdż, DwieStrony
5. Marzena Krupa, Stick
6. Bernard Benny, The Swallowtail Mirror
7. Latko & Fragstein (Michał Latko, Łukasz Fragstein), A1
8. Magda Pawlas, Dress me up
9. Tsuyoshi Hayashi, Kawara Chair
10. Falbanka (Izabela Sroka, Julia Cybis), Kraty
11. Agnieszka Pikus, Evo
12. menthol architects (Liliana Krzycka, Rafał Pieszko), Dziupla
13. Eglė Jacinavičiūtė, Savvas Lazaridis, Domestichordophone
14. Iga Węglińska, Projekt koncepcyjny obuwia damskiego
15. Alicja Patanowska, Plantacja
16. Katarzyna Dobiecka, LED IT BE
17. Aleksandra Satława, Wazony Florian
18. Jan Godlewski, Patyczaki
19. Bracia Ebert – Marcin Ebert, Lampostolik
20. Fabricia Chang, Flexible Order
21. Justyna Strociak, Magda Gąsiorowska, Grip chłodzący

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PL_PortLodz_20170316_PortFashionDays_mapka
Port Fashion Days
9_FWP_ID_OGOLNE
Fashion Week Poland – październik 2013
alejapiatek
Fashion Philosophy Fashion Week Poland 2011 Aleja Projektantów (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*