W niedzielę, 28 października, od godziny 12, w całym Parku Źródliska trwała seria akcji artystycznych i warsztatów zorganizowanych przez działającą na Księżym Młynie Przędzalnie Sztuki i związanych z nią artystów.

Podczas ich trwania m.in. można było na torbie wydrukować logo Miejskich Kodów Kultury inspirowane architekturą Księżego Młyna , stworzyć ogromną instalację 3D ze sznurka rozpiętego pomiędzy drzewami oraz odbyć spacer dźwiękowy z Aleksandrą Chciuk. Wielkim finałem był industrialny koncert grupy muzyków działających jako Demolka i Norma 40-60. Po koncercie każdy mógł spróbować gry na nietypowym instrumentarium użytym przez muzyków czyli beczkach, puszkach, blachach, sprężynach, stalowych rurach i butlach po gazie.

Miejskie KODY Kultury to cykl warsztatów graficznych, upcyklingowych, performatywnych, muzyczno-ruchowych, reportażowych i spacerów dźwiękowych inspirowany architekturą Księżego Młyna. Działania angażujące mieszkańców Łodzi w życie kulturalne naszego miasta i przybliżające im współczesne myślenie o dziedzictwie kulturowym i sztuce odbywające się głównie w plenerze na terenie Księżego Młyna oraz w mieszczących się tam pracowniach artystycznych.

autor – Jacek Kozłowski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0936
XXIX Łódzki Festiwal Zdrowia Wróżb i Niezwykłości (foto)
Obraz_004
Moto Weteran Bazar – styczeń 2010 (foto+wideo)
_MG_8852
9. Łódź Tattoo Days (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*