Finał Konkursu im. Andrzeja Munka

Eksplozje, siedmiu wspaniałych i „The Coals” grające do samego końca. 14 marca poznamy laureatów Nagrody im. Andrzeja Munka w kategoriach „Najlepsza Reżyseria” i „Najlepsze zdjęcia”.

14 marca podczas rozstrzygnięcia Konkursu im. Andrzeja Munka nastąpi małe trzęsienie ziemi, niekontrolowane spięcie z wybuchem bezpieczników i bez możliwości ewakuacji publiczności. Będą za nim stali debiutanci. 24 nominowanych twórców, którzy postanowili wysadzić w filmowej formie, to co znają, aby powiedzieć to, w co wierzą!

Bez gaszenia emocji, nieszczerych subtelności, drętwej mowy, a więc i bez prowadzącego! Taki będzie ostatni wieczór tegorocznego konkursu. Uroczystość otworzy rektor Mariusz Grzegorzek, a w roli gospodarzy wystąpi siedmiu wspaniałych: Bogdan Dziworski, Bronka Nowicka, Jan Komasa, Maria Ornaf, Adam Suzin, Paweł Chorzępa i Joaquin del Paso. To oni rozdadzą ostatnie karty decydując, kto zostanie laureatem konkursu w kategoriach „Najlepsza Reżyseria” i „Najlepsze Zdjęcia” i otrzyma 10 000 zł nagrody za debiut. Choć do tego czasu jurorzy z pewnością odłożą rewolwery, podczas uroczystości opowiedzą o wspólnych pojedynkach i rodzącym się werdykcie. Powrócą także wspomnieniami do swoich pierwszych filmowych buntów.

To głos młodego pokolenia, filmowców posiadających marzenia, chcących wybudzić widza z sennego urojenia, jakim jest przekonanie o jednowymiarowej rzeczywistości będzie podczas tego wieczoru najistotniejszy. Wszystko w imię patrona – Andrzeja Munka, który swoją twórczością rozrywał na strzępy propagandę i schematyczność, wierząc w widza.

Do samego końca – na kolejne wybuchy – odpowiadać będzie „orkiestra”. Brytyjski portal The Quietus nazwał ich muzykę „marzycielskim, eterycznym popem czerpiącym na równi z elektroniki i elementów folku”, grało ich m.in. amerykańskie radio KEXP podkreślając, że muzyczne i liryczne możliwości polskiego duetu są zdumiewające. O kim mowa? „The Coals” debiutowali w 2017 roku płytą „Tamagotchi” nawiązującą do popularnej w latach 90. zabawki – elektronicznego zwierzątka. Duet ironicznie traktuje swój wizerunek łącząc patos, lata 90. i – może to zabrzmieć ryzykownie – polską dumną podwórkowość.

Zapraszamy 14 marca o godzinie 18:00. Tuż po rozdaniu nagród zaprezentowane zostaną filmy laureatów Konkursu im. Andrzej Munka w kategoriach „Najlepsza Reżyseria” i „Najlepsze Zdjęcia”.

14.03.2019 / godz. 18:00 / Finał Konkursu o Nagrodę Filmową im. Andrzeja Munka
Hala Filmowa Szkoły, bud. Z

14.03.2019 / godz. 19:15 / Projekcje filmów laureatów w kategorii „Najlepsza Reżyseria” i „Najlepsze Zdjęcia”
Hala Filmowa Szkoły, bud. Z

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy