Finał 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o Nagrodę im. KK Baczyńskiego

baczynskiW imieniu Stowarzyszenia Literackiego im. K.K. Baczyńskiego serdecznie zapraszamy na finał XXVII edycji naszego Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego. Wydarzeniem towarzyszącym finałowi będzie wystawa malarstwa, rysunku i eksperymentalnych form minimalistycznych Magdaleny Skrzypczak zatytułowana „notatki z farby”. Spotkanie jest otwarte i nieodpłatne.

Podczas wieczoru jury w składzie: Justyna Fruzińska (przewodnicząca), Magdalena Rabizo-Birek, Karol Maliszewski, Robert Rutkowski, Marcin Zegadło ogłosi wyniki Konkursu i przyzna nagrody główne oraz nagrodę TETIS. Po ogłoszeniu wyników będzie czas na poznanie laureatów Konkursu i rozmowę na temat ich zwycięskich propozycji poetyckich. Po finale zapraszamy na wernisaż prac Magdaleny Skrzypczak.

Finał Konkursu: godz. 17.00
Wernisaż prac Magdaleny Skrzypczak: godz. 19.00

Partnerem Konkursu jest firma Michalczyk i Prokop Sp. z o.o., właściciel marki Tetis. Partnerem wydarzenia jest Dom Literatury w Łodzi.

Magdalena Skrzypczak – doktor nauk humanistycznych, literaturoznawczyni i kulturoznawczyni, absolwentka malarstwa i rysunku w ramach studiów podyplomowych na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Uzależniona od kawy, chodzenia i Portugalii autorka tekstów teoretycznych i literackich. Przygotowuje książkę na temat twórczości literackiej Tadeusza Kantora. Podróżuje, żeby móc pisać i zdarza jej się pisać, żeby widzieć. Wystawa malarstwa, rysunku i eksperymentalnych form minimalistycznych jest próbą niewielkiej opowieści o spontanicznych „notatkach” plastycznych, efektem pracy z kolorem i farbą, ołówkiem, węglem i kadrem –„zajęciem dodatkowym”, czasem fragmentem, brudnopisem i surowym szkicem. Autorka proponuje zestawienie malarstwa abstrakcyjnego z pracami, które stanowią próbę figuracji w przestrzeni płótna, kartonu, deski i kartki. Większość prac powstawała w pracowniach łódzkiej ASP, między Łodzią i Portugalią, pierwszą i dziesiątą kawą, między Bolaño i Akutagawą, między lekturą i zapisem.

O Konkursie: W styczniu 1992 roku odbyło się rozstrzygnięcie I Konkursu Poetyckiego o Nagrodę im. K.K. Baczyńskiego. Organizowany dorocznie Konkurs zyskał wysoką rangę w środowisku literackim. W dotychczasowych 25. edycjach nagrody zdobyło i/lub debiutowało w serii poetyckiej Stowarzyszenia wielu uznanych dzisiaj twórców, którzy zdobywają obecnie liczne nagrody w Polsce i za granicą: Wojciech Bonowicz, Roman Honet, Tomasz Różycki, Grzegorz Strumyk, Ewa Elżbieta Nowakowska, Mateusz Melanowski, Maciej Robert, Jacek Dehnel, Radosław Kobierski, Jacek Gutorow, Monika Mostowik, Katarzyna Kuczyńska-Koschany, Adam Pluszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *