glownakosz22 i 23 sierpnia w Pasażu Schillera zorganizowano finałowy turniej z cyklu Zelmer 3×3 Quest – Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3 2015. Uczestniczy walczyli o atrakcyjne nagrody i wyjazd do Lozanny na FIBA 3×3 World Tour Masters. Wcześniej eliminacje odbywały się w Opolu, Szczecinie, Wałbrzychu i Gorzowie Wielkopolskim.

Mistrzem mężczyzn w kategorii open została drużyna URBANCITY.PL Gdańsk, którzy pokonali Da Burnin’ Banana 20:8. Zawodnik mistrza, Marcin Chudy, zwyciężył również konkurs rzutów z dystansu.

W kategorii U-18 mężczyzn laureatami zostali koszykarze UKS M-G SZS Żychlin, konkurs wsadów wygrał Arkadiusz “Aro” Przybylski, a w kategorii open kobiet zwyciężyła drużyna DaModa.pl.