Finał The Voice Kids (foto)

The_Voice_Kids_-_Roksana_WgielPokazałeś, że nie jesteś już dzieckiem, jesteś facetem – Dawid Kwiatkowski do Kuby Szmajkowskiego Takimi słowami Dawid Kwiatkowski skomentował występ 15-letniego Kuby Szmajkowskiego, który piosenką Michaela Bublé „Feeling good” otworzył sobotni „Finał” w programie The Voice Kids. Ten chłopak ma w sobie coś z Supermana, Spidermana i Jamesa Bonda, a brawurowym wykonaniem piosenki z filmu o agencie 007 nie pozostawił złudzeń co do swojego talentu. Edyta Górniak nie kryła zachwytu: – Co za wspaniałe otwarcie tego odcinka! Kuba, masz niesamowicie piękne, gęste i dojrzałe vibrato. Świetne ozdobniki, bardzo dobrze opracowany utwór. To było bardzo piękne wykonanie. – Jestem zaszczycony, że mogłem Cię trenować i doprowadzić do Finału – podsumował wzruszony Dawid.

Druga na scenie pojawiła się rockowa „Calineczka” i jedyna księżniczka z teamu Dawida Kwiatkowskiego – Nela Zawadzka. Choć ma dopiero 10 lat, to na scenie zachowuje się niczym dojrzała artystka. Posiada wielką świadomość muzyczną i mnóstwo scenicznego luzu. Do tego ten głos! Mocna i rockowa barwa idealnie pasowała do piosenki Bajmu „Co mi Panie dasz”. – Nela, Twój głos nie jest proporcjonalny do Twojego wzrostu. Nie wiem skąd to wychodzi, ale jesteś mistrzynią – skomentował Dawid. Występ dziewczynki tak bardzo spodobał się Baronowi, że ten zaproponował jej współpracę: – Myślałem o tym, żeby założyć zespół rockowy z wokalistką i właśnie zamknęłaś casting zanim ja go otworzyłem. Czy Nela Zawadzka zostanie wkrótce frontmanką rockowej kapeli Barona?

Dzisiejsze występy w drużynie Dawida Kwiatkowskiego zamknął Antek Scardina – wszechstronny młody artysta i chłopiec o wielu głosach. Do tej pory widzowie mogli usłyszeć go w dość żywiołowych utworach, ale tego wieczoru dał się poznać z zupełnie innej strony. Wystąpił w jednej z najpiękniejszych ballad Bruno Marsa „When I Was Your Man”, którą zadedykował mamie. Emocjonalna i dojrzała prezentacja zachwyciła wszystkich Trenerów, a szczególnie Edytę Górniak, która powiedziała: – Antoni Ty jesteś kosmitą, Ty masz tak piękne panowanie nad wysokimi rejestrami. Tak pięknie dozowałeś emocje, a podzielność Twojej uwagi jest zdumiewająca. Jestem w szoku. Z kolei Dawid docenił umiejętność połączenia gry na pianinie i śpiewu, a także ogrom pracy włożonej w przygotowania do występu. Decyzją Trenera, to właśnie Antek Scardina dostał się do ścisłego finału.

Odcinki „The Voice Kids” dostarczają wiele emocji. Tak było również w przypadku Natalii Zastępy, która rozpoczęła wokalne zmagania w drużynie Edyty. 14-latka wystąpiła w arcytrudnym utworze Maryli Rodowicz „Niech żyje bal” i zabrała widzów Telewizyjnej Dwójki w refleksyjną podróż. – Świat jest głodny Ciebie, każdego Twojego dźwięku. Twoje dźwięki magnetyzują – skomentował zachwycony Tomson. Wzruszona Edyta pochwaliła przepiękne wykonanie młodej wokalistki oraz zwróciła uwagę na jej wyjątkowy głos: – To jest jeden z najbardziej oryginalnych głosów, jakie słyszałam w ostatnich latach. Mocny, czysty i niespotykany – tego wokalu mogłaby pozazdrościć Natalii niejedna polska wokalistka.

Prawdziwą wisienką na torcie w sobotnim odcinku „The Voice Kids” był występ 14-letniego Mateusza Gędka. Utworem „Perfect” Eda Sheerana w ciągu dwóch minut i dwudziestu sekund podopieczny Edyty Górniak opowiedział przepiękną historię o 20 latach miłości swoich rodziców. Po tym wykonaniu Trenerka chłopca zalała się łzami i długo nie mogła się pozbierać. – To było najpiękniejsze wykonanie ze wszystkich, które słyszałam na próbach. Jestem zdumiona Twoją dojrzałością i zachwycona kulturą osobistą. To było tak piękne i szczere. Jestem szczęśliwa, że mogliśmy się poznać – powiedziała wzruszona. Utwór również przypadł do gustu Dawidowi Kwiatkowskiemu, który przyznał, że od pewnego czasu jest to jego ulubiona piosenka.

Z sobotniego odcinka „The Voice Kids” widzowie z pewnością zapamiętają niesamowity występ Roksany Węgiel. Podopieczna Edyty Górniak już od „Przesłuchań w Ciemno” sięgała po wielki repertuar. Zaczęła od „Halo” Beyoncé, a dziś wzięła na warsztat legendarnego Prince’a. Jak przystało na prawdziwą miłośniczkę sportów walki, piosenką „Purple Rain” rozłożyła na łopatki całą Polskę. Po tym występie Tomek Kammel nie dowierzał, że dzieci mogą tak śpiewać, a Baron powiedział: – Odwołajcie ekipę sprzątającą, bo scena została zamieciona. Edyta Górniak również nie mogła wyjść z podziwu: – Przez chwilę byłam w innym świecie. Ja nie wiem kim Ty jesteś, jesteś nieodkryta. Jestem zszokowana tym, jak panujesz nad wszystkim co dotyczy sceny. Wykonanie Roksany tak bardzo zachwyciło Edytę, że piosenkarka zdecydowała się zabrać uczestniczkę do ścisłego finału.

W sobotnim odcinku „The Voice Kids” widzowie Telewizyjnej Dwójki mieli okazję zobaczyć występ niezwykłej Amelii Andryszczyk, która otworzyła muzyczną rundę w zespole Tomsona i Barona. Co jest potrzebne do zbudowania muzycznej bomby? Jedna dziewczyna o niezwykle delikatnej barwie, która wystąpiła w piosence Kayah „Za późno”. Choć poprzednicy Amelki wysoko zawiesili poprzeczkę, to młoda artystka perfekcyjnie poradziła sobie z wymagającym utworem i pokazała jego nową jakość. Choć niektórzy obawiali się tego wykonania, to ten występ nie mógł się nie udać. – Trochę się obawiałem tej piosenki, bo jest dość mocna i dynamiczna, a Twoja barwa jest delikatna. Ich połączenie eksplodowało i mnie rozwaliło – przyznał wyraźnie zaskoczony Dawid.

Jako druga w teamie Tomsona i Barona zaprezentowała się 11-letnia Oliwka Kopiec. Ta dziewczynka już podczas „Przesłuchań w Ciemno” udowodniła, że scena to jej żywioł, co potwierdziła podczas „Bitew” i etapu „Sing off”. Dziś powtórzyła to z całą Polską. Chłopaki wybrali dla niej „Mamma Knows Best” z repertuaru Jessie J. Po tym występie Trenerom zabrakło słów, a Edyta zdecydowała, że idzie na emeryturę. – Ja nie wiem co tu się wydarzyło. Wszystkie wystąpienia są dowodem na to, że rośnie w Polsce nowe, przepiękne i młode pokolenie artystów, które zmieni obraz polskiej sceny muzycznej – skomentowała Górniak. Tomson i Baron również nie kryli zadowolenia i jednogłośnie przyznali: -Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że nas reprezentujesz! Jedno jest pewne – ta dziewczynka, mimo młodego wieku, ma ogromny power, a swoim śpiewem mogłaby zasilić średniej wielkości miasto.

Tymi słowami najmłodszy Trener skomentował występ Zuzi Jabłońskiej, która zamknęła muzyczne rozdanie w drużynie Tomsona i Barona. Choć cała Polska pokochała ją podczas „Przesłuchań w Ciemno”, a „Bitwa” z jej udziałem okazała się muzycznym arcydziełem, to dopiero dziś Zuzia dała prawdziwy popis swoich wokalnych umiejętności. Uczestniczka wzięła na warsztat „Believer” Imagine Dragons i tym występem wbiła wszystkich w studio w fotele. To właśnie do niej Baron powiedział: – Czeka Cię wielka kariera. Mam nadzieję, że również poza granicami tego kraju i wierzę, że dzięki temu programowi wydarzy się to jeszcze szybciej. Jesteś w dobrym miejscu, w dobrym czasie i wśród dobrych ludzi. Z kolei Dawid przyznał, że chciałby zostać jej fanem numer jeden, a Tomek Kammel świadomie złamał jedną z zasad profesjonalnej konferansjerki i bił brawo z mikrofonem w ręku. Ty Zuzia jesteś najlepszym przykładem tego, że geniusz jest niedaleko, wystarczy tylko wyciągnąć rękę – stwierdził Tomson. Decyzją swoich Trenerów to właśnie Zuzia dostała szansę kontynuowania muzycznej przygody w programie.

Prawdziwą niespodzianką dla wszystkich fanek Kuby Szmajkowskiego, Tomka Gregorczyka, Maksa Więckowskiego i Mateusza Gędka był występ specjalny chłopaków podczas „Finału” The Voice Kids. Nastolatkowie spotkali się na planie programu „The Voice Kids” i choć dostali się do różnych drużyn, nie przeszkodziło im to w tym, by się zaprzyjaźnić. Mało tego! Ta fantastyczna czwórka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i nie czekać do końca programu, by rozpocząć karierę. I to był strzał w dziesiątkę. Chłopcy założyli zespół „4 Dreamers” i zdążyli już nagrać dwie piosenki, które zaprezentowali podczas odcinka finałowego „The Voice Kids”. Młodzi wokaliści zaśpiewali „Chciałbym zostać Twoim bohaterem” i „Drugi Raz”, a gdy tylko pojawili się na scenie, niejednej dziewczynie mocniej zabiło serce. Ale czy „4 Dreamers” powtórzy sukces „One Direction”, boysbandu, który również zawiązał się w trakcie trwania muzycznego talent show?

Finał pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids” został podzielony na dwie części. W pierwszej rundzie każdy z dziewięciorga uczestników zaśpiewał jedną piosenkę walcząc o uznanie i serce swojego Trenera. Edyta Górniak, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron musieli zdecydować, kto z trójki jego podopiecznych trafi do rundy drugiej, czyli ścisłego finału. Decyzją Trenerów do ścisłego finału dostali się Roksana Wegiel, Zuzia Jabłońska i Antek Scardina, którzy w kolejnym etapie ponownie wykonali po jednym utworze oraz zaprezentowali swoje single. Jako pierwszy zaprezentował się Antek Scardina w piosence „When I was Your Man”, później Zuzia Jabłońska, która zaśpiewała „Nieznajomy” Dawida Podsiadło. Występy zamknęła Roksana Węgiel legendarnym utworem Prince’a „Purple Rain”. Podczas głosowania telewidzów finaliści zaprezentowali swoje single. Znów jako pierwszy na scenie pojawił się Antek Scardina w utworze „Cztery Strony Świata”, do którego słowa napisał Dawid Kwiatkowski. Następnie przyszedł czas na Zuzię Jabłońską w utworze „Sami” i Roksanę Węgiel wykonującą piosenkę „Żyj”.

Decyzją widzów to Roksana Węgiel została Najlepszym Dziecięcym Głosem w Polsce i otrzymała stypendium pieniężne w wysokości 40.000 złotych na dalszą edukację muzyczną. Prestiżową statuetkę „The Voice Kids” wręczył zwyciężczyni Prezes Jacek Kurski, a kontrakt płytowy z Universal Music Polska Marta Gałuszewska – zwyciężczyni 8. edycji The Voice of Poland

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *