PAGEW środę, 17 lutego o godz. 20 w New Yorku rozpocznie się finał New York Festiwal. Na scenie pojawią się: Kohuse, Archibald, Cosmic Shapes, Screamin’ Dollz, Blant i P.A.G.E. Wstęp jest bezpłatny.

KOHUSE – Pomysł na założenie kapeli rodzi się latem 2010 roku, w głowach wokalisty i gitarzysty zespołu, którzy jako jedyni są jego częścią od samego początku. Pierwszy skład kwartetu uzupełniają perkusista i basista, z którymi wyżej wymienieni grali wcześniej w łódzkiej formacji Parano. Do końca 2014 roku grupa działa pod nazwą Jane Doe. W tym okresie kształtuje się jej skład i rodzi styl, oparty na szeroko pojętej muzyce rockowej. Do skutku dochodzi nagranie i wydanie materiału demo, a do pochodzącego z tego krążka utworu „Rozdroża”, powstaje teledysk. Jego premiera staje się clou cieszącej się dużym zainteresowaniem, międzydyscyplinarnej imprezy „Jane Doe Video Music Show”, zorganizowanej przez członków formacji i twórców klipu. Ponadto zespół daje szereg udanych koncertów w macierzystej Łodzi, zjednując sobie niemałe grono odbiorców. Zostaje również zaproszony do udziału w III Mazurskim Turnieju Muzycznym „Skrzydlate Wiosło”, a występ kapeli jest transmitowany na żywo w Internecie. Z początkiem 2015 roku, w legendarnym łódzkim studio S-1 im. H. Debicha, formacja przystępuje do nagrań płyty EP, wyznaczającej nowe kierunki w jej muzycznej działalności. Również w tym czasie do ekipy dołącza obecny perkusista, związany wcześniej z zespołem Death Denied. Zwieńczeniem nowego otwarcia w życiu kapeli jest zmiana nazwy na taką, która podobnie jak jej twórczość, ma być niepowtarzalna i nieoczywista – Kohuse. W czerwcu 2015 roku powstają zdjęcia do klipu „Światło i Cień”. Utwór ten, będący pierwszym singlem zwiastującym EP’kę formacji, pojawia się na falach Radio MadRockHouse. W oczekiwaniu na teledysk zespół udostępnia jeszcze jeden utwór z płyty – „Sumienie”. Ciąg dalszy nastąpi…

ARCHIBALD – Zespół został założony w listopadzie 2013 roku przez Krzyśka Surówkę. Wtedy nasz zespół składał się z trzech osób. Do lutego 2014 roku przewinęło się kilka osób, aż w końcu się udało. Dołączyli do nas: Janek Kantor (gitara) i Magnus Brzezicki (bas). WzZespół został założony w listopadzie 2013 roku przez Krzyśka Surówkę. Wtedy nasz zespół składał się z trzech osób. Do lutego 2014 roku przewinęło się kilka osób, aż w końcu się udało. Dołączyli do nas: Janek Kantor (gitara) i Magnus Brzezicki (bas). Wzorujemy się na legendach muzyki bluesowej i alternatywnej. Jesteśmy w trakcie wydawania naszej pierwszej epki 🙂

COSMIC SHAPES – Zespół Cosmic Shapes powstał w 2014 r. za wspólną inicjatywą multiinstrumentalistki i kompozytorki Joanny Koszewskiej oraz gitarzysty- Sebastiana Wołejko. Wykonują głównie ballady okraszone ciepłym głosem oraz gitarą akustyczną która stanowi podstawę niebanalnych kompozycji. Utwory zespołu charakteryzuje delikatna zmienność metrum oraz poszukiwanie ciekawych rozwiązań harmonicznych. Zespół występuje obecnie z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego Stay Tuned String Quartet.

SCREAMIN’ DOLLZ – Nowa nadzieja partyzanckiego rock 'n’ rolla. Szybcy, bezkompromisowi i bezkonkurencyjni. Wielki powrót szczerego rockowego grania. Prosto z Łodzi i prosto z mostu.  Bez wazeliny i bez ściemy.  Czasem z jajem, czasem bez ogródek. Krótko, treściwie i na temat.

BLANT – Mieszanka różnych charakterów i wizji twórczych dotyczących muzyki. Pochodzą z Łańcuta i Rzeszowa.  Od 2011 roku wspólnie uczestniczyli w projekcie muzycznym, tworząc skład innego zespołu, a pod koniec 2014 roku powstał zespół BLANT. Ich muzykę można określić jako szeroko pojęty, melodyjny rock. Na wokalu finalistka Must Be The Music – Luiza Ganczarska.

P.A.G.E – Zespół powstał w 2013 roku, w dniu 1 maja. Członkowie grupy spotkali się w zespole New Gephard, który powstał w 2010roku. Po zmianach kadrowych w maju 2012, przyszedł czas na kolejne zmiany. W wyniku półrocznej współpracy powstał materiał, który odbiegał od wcześniejszych założeń grupy. W związku z tym zespół postanowił zmienić nazwę. Po długich negocjacjach, za i przeciw, walce na pięści, powstaje P.A.G.E. Nazwa zostaje zaczerpnięta z dawnego zespołu wokalisty Jakuba, któremu nie było dane wyjść z garażu. Zgrany kwintet zapisuje nową stronę swej historii w rozdziale…. Ciężkie brzmienie. P.A.G.E dzielił scenę między innymi z Acid Drinkers, Budką Suflera, TSA, Proletaryat, Closterkeller, Totentanz, Farben Lehre, KSU, Enclose,Oberschlesien, Dragon’s Eye, Clock Machine, Thy Disease. Zespół ma na swoim koncie także występy na festiwalu Krushfest 2012, Zenemplen Fesztival na Węgrzech, „Pomieszajmy języki” w Rymanowie. „Rock &Rose Festiwal w Kutnie. W październiku 2013 roku, zespół nagrał pierwsze demo pt. „Nie Wiem” w Dębickim „Screw Factory Studio”, prowadzone przez Janusza Bryta, który czuwał nad całym procesem realizacji studyjnej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Sebastian Fabjański w Whiskey In The Jar
sarius
Sarius w Soda Underground
neony_w_domu_20130222_1465418282
Neony w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*