5saaaW sobotę, 17 sierpnia, łódzcy sympatycy siatkówki spędzili rozgrywając ostatni w tym roku turniej popularnych mikstów. Zawody wchodzące w skład Projektu Plażówka 2013 zostały zorganizowane przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej a ich patronem honorowym jest Poseł RP pani Małgorzata Niemczyk.

W finałowej rywalizacji o tytuł najlepszej pary mieszanej sezonu wzięło udział 14 duetów. Po rozegranych 22 spotkaniach w turnieju pozostali niepokonani tego dnia Nina Koźma/ Mateusz Skoneczny oraz Katarzyna Klepaczka/ Mateusz Palusiński. Tym pierwszym w półfinale przyszło zmierzyć się z parą Barbara Sroka/ Paweł Kryda. Mecz ten był powtórką półfinału sprzed dwóch tygodni kiedy to minimalnie lepszymi okazali się Sroka i Kryda. Rewanż stał również na wysokim poziomie, jednak tym razem więcej powodów do radości miała para Koźma/ Skoneczny, która zwyciężyła 21:18. Drugi półfinał to konfrontacja Pauliny Dyszerowicz i Dariusza Migdala ze wspomnianą już parą Klepaczka/ Palusiński. Mecz ten od samego początku lepiej układał się dla tych pierwszych, którzy wypracowując sobie coraz większą przewagę, pewnie awansowali do finału wygrywając 21:12.

Spotkanie o brązowe medale pomiędzy duetami Sroka/ Kryda a Klepaczka/ Palusiński okazało się natomiast bardzo emocjonujące, a rozstrzygnięte zostało w samej końcówce. Dzięki zwycięstwu 22:20, Barbara Sroka oraz Paweł Kryda stanęli na najniższym stopniu podium. W finale Grand Prix MOSiR Par Mieszanych zwycięzcy pierwszego turnieju eliminacyjnego, czyli para Nina Koźma/ Mateusz Skoneczny nie dała większych szans swoim rywalom – Paulinie Dyszerowicz i Dariuszowi Migdalowi , wygrywając w przekonujący sposób 21:14, a tym samym sięgając po złote medale ostatniego w tym sezonie turnieju mikstów.

Po tym sukcesie, dodatkowo Nina Koźma awansowała w rankingu Projekt Plażówka 2013 na trzecią lokatę. Prowadzi niezmiennie Aneta Dzwonnik, przed Martyną Witkowską. Wśród mężczyzn pozycję lidera umocnił Mateusz Skoneczny, który wyprzedza Macieja Biernata oraz Adama Terkę.
        
W najbliższą sobotę Projekt Plażówka przenosi się do Rawy Mazowieckiej, gdzie na obiekcie położonym nad Zalewem Tatar zostanie rozegrany I Turniej o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej. Gorąco zapraszamy wszystkich miłośników siatkówki.

Półfinały:
Nina Koźma/ Mateusz Skoneczny – Barbara Sroka/ Paweł Kryda 21:18
Katarzyna Klepaczka/ Mateusz Palusiński – Paulina Dyszerowicz/ Dariusz Migdal 12:21

Mecz o 3 miejsce:
Barbara Sroka/ Paweł Kryda – Katarzyna Klepaczka/ Mateusz Palusiński 22:20

Finał:
Nina Koźma/ Mateusz Skoneczny – Paulina Dyszerowicz/ Dariusz Migdal 21:14

Klasyfikacja końcowa Finałowego Turnieju Grand Prix MOSiR Par Mieszanych 2013:

 

1

Nina

Koźma

Mateusz

Skoneczny

2

Paulina

Dyszerowicz

Dariusz

Migdal

3

Barbara

Sroka

Paweł

Kryda

4

Katarzyna

Klepaczka

Mateusz

Palusiński

5

Aneta

Dzwonnik

Dawid

Stępniak

6

Edyta

Biernat

Daniel

Alagierski

7

Kamila

Śnieżewska

Jakub

Waszyrowski

8

Anna

Michalska

Jakub

Michalski

9

Iwona

Łągiewczyk

Maciej

Han

10

Martyna

Witkowska

Michał

Nowak

11

Anna

Jezierska

Paweł

Mochocki

12

Dorota

Grabowska

Igor

Ławrynowicz

13

Monika

Kaźmierska

Karol

Fijałkowski

14

Monika

Chmiel

Bartłomiej

Łoza

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Grot Budowlani Łódź – Linamar Bekescsabai RSE 3:0 (foto)
_MG_7196
Siatkarki ŁKS-u Commercecon w europejskich pucharach?
8siat13
XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 18 kolejka (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*