filmteractiveFilmteractive to międzynarodowe wydarzenie poświęcone innowacyjnym treściom audiowizualnym, takim jak interaktywne kino, branded content i crossmedia.

Filmteractive to formuła 3 w 1, łącząca w sobie konferencję biznesową (Filmteractive Conference), targi innowacyjnych rozwiązań audiowizualnych (Filmteractive Market) oraz festiwal (Filmteractive Festival). Wydarzenie organizowane jest przez fundację Media Klaster we współpracy z Łódzką Szkołą Filmową (PWSFTiTV) oraz interaktywną agencją Digital One.

Założeniem Filmteractive jest stworzenie miejsca, gdzie filmowcy, reżyserzy interaktywni, artyści, marketerzy oraz potencjalni inwestorzy mogą spotkać się, wymienić doświadczenia, jak i nawiązać współpracę. W tym roku odbędzie się w dniach 24-25 września.

Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się przedstawiciele takich marek konsumenckich oraz mediowych jak RedBull czy TVP. Na targi interaktywnych treści audiowizualnych przyszła zaś rekordowa liczba zgłoszeń. Temat przewodni, jako najgorętszy trend tego roku – content marketing.

Podczas konferencji – 24 września – bez wątpienia trzeba być na prezentacji Bernharda Hafenschera, Head of Commercial Distribution z RedBull Media House – od lat lidera w dziedzinie content marketingu. Z pewnością nie do przeoczenia jest też videokonferencja z Joe Pulizzim z amerykańskiego Content Marketing Institute, który zwany jest guru marketingu treści. Nie tylko dla smakoszy cennym kąskiem może okazać się spotkanie z Richardem Herdem, Network Managerem Jamie Oliver’s Food Tube.

Na festiwalu zaś – 25 września – będzie można posłuchać Jonathana Webba, producenta Sundog Pictures czy twórców pierwszego polskiego serialu internetowego Horda. Istotnym wkładem będzie na pewno prezentacja ZAiKS w temacie praw autorskich a dystrybucji utworów w sieci. Wisienką na torcie ma być prezentacja pierwszego ujęcia sytuacji content marketingu w Polsce, w Raporcie przygotowanym specjalnie na tę okazję, który zaprezentują jego współtwórcy: Andrzej Garapich z PBI oraz Olgierd Cygan z Digital One.

Program festiwalu możecie znaleźć tutaj.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
shortwaves
Short Waves 2017
Anishort: Najlepsze Krótkie Filmy Animowane
OiW_Short_Waves_Krajowa_Siodemka
Short Waves Festival 2016: Krajowa Siódemka

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*