przedwojenneTegoroczna edycja ŻakFestu jest już na półmetku. Przed nami jeszcze ciekawe propozycje filmowe. Organizatorzy festiwalu na ten weekend przygotowali pokaz animacji oraz projekcje filmów przedwojennych.

W piątek, 21 października, wszyscy punktualnie na godzinę 19:00 wybieramy się do Kina MuBa na Pokaz filmów animowanych. W programie przeglądu znajdą się wybrane filmy nagrodzone w konkursie polskim podczas tegorocznego 2. Se-Ma-For Film Festivalu. Oprócz nich zobaczyć będzie można także filmy wyróżnione przez dyrektora programowego festiwalu animacji. Na deser pokazana zostanie kompilacja niemieckich animacji erotycznych.

W sobotę zaś czeka nas Wieczór filmów przedwojennych. Pierwszym filmem, który od godziny 17:00 będziecie mogli obejrzeć w Muzeum Kinematografii jest Niedorajda (1937), komedia o rodzinnych perypetiach właściciela warsztatu samochodowego (w tej roli świetny Józef Orwid) z popisową rolą Adolfa Dymszy. Po niej zobaczyć będzie można Czy Lucyna to dziewczyna? (1934). Jadwiga Smosarska jako córka właściciela zakładu, zatrudniajaca się w nim w meskim przebraniu oraz Eugeniusz Bodo gwarantuja dobrą zabawę.

Zapraszamy!

Zobacz także:

ŻAKFEST 2011 – informacje, program

Armando Suzette & Handsome Furs w Jazzdze

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kino Spójnia ponownie w Aleksandrowie Łódzkim
charliekochakobiety
Charlie Kocha Kobiety
gwiezdnewojny
Premiery kinowe – grudzień 2015

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*