skrzypek_2012W czwartek, 6 marca, w Owocach i Warzywach zobaczymy nagradzane animacje Marty Szymańskiej[PWSFTViT] z muzyką autorstwa Patryka Zakrockiego. Potem odbędzie się koncert duetu muzyków Patryk Zakrocki-Wojtek Traczyk grający improwizowaną muzykę współczesną z wykorzystaniem instrumentów akustycznych i elektronicznych (kontrabas, skrzypce, syntezator Moog, efekty elektorniczne).

Spotkanie Zakrockiego – skrzypka spragnionego niskiego volumenu w muzyce z kontrabasistą Wojtkiem Traczykiem zaowocowało powstaniem ich wspólnego projektu ĆŚ. Okazało się, że obu muzykom zależy na tych samych parametrach muzyki – improwizowaniu gotowych kompozycji, akustycznym brzmieniu instrumentów i muzykalnemu używaniu mikrotonalności. Grają free jazz, walczyki i wpadają w trans.

>> PATRYK ZAKROCKI <<

Improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy [ur. 1974 r. w Warszawie]. Obecnie gra w duecie SzaZa na skrzypcach, oscylatorze i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu : Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku.

Zakrocki zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Opublikował 12 albumów płytowych, w tym dwa solowe. Jest autorem muzyki do spektakli m.in. P.Cieplaka, K.Globisza i filmów m.in. M. Pieprzycy, K. Kozyry, jak również wielu filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i niemych. Wśród tych ostatnich znalazły się etiudy studenckie Romana Polańskiego, filmy eksperymentalnie Themersonów i animacje lalkowe Władysława Starewicza.

Patryk Zakrocki prowadził cykl koncertów Galimadjaz, wspoltworzył “Inwazję dźwięku” w Zachecie, prowadził znany ze słuchowisk Zakład Produkcji Dźwięku. Jako improwizator wystepował z Pawłem Szamburskim, Fredem Frithem, Kazuhisa Uchihashi, Tetuzi Akiyama, Raphaelem Roginskim, Michałem Górczyńskim, Noelem Ackchote, Paulem Brody, Alanem Bernem, Maciem Morettim, Hubertem Zemlerem, Michaelem Zerangiem i wielowa innymi wybitnymi muzykami!

>> WOJTEK TRACZYK <<

Kontrabasista, basista, kompozytor i improwizator od lat eksplorujący różne muzyczne style, poszerzając tym samym horyzonty, wzbogacając i stale przedefiniowując swój język muzyczny.

Kształcił się w PSM im. F.Chopina w Warszawie, na Wydziale Jazzu w AM im. K.Szymanowskiego w Katowicach, na Wydziale Matematyki UW i w zespołach starszych/mądrzejszych/lepszych.100 lat temu był laureatem różnych konkursów jazzowych, takich jak na przykład Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Festiwal Standardów Jazzowych w Siedlcach, grając tam z różnymi zespołami.

Współpracował z różnymi artystami i zespołami, między innymi z: Władysławem Jagiełło, Jimem Bakerem, Davem Rempisem, Aramem Sheltonem, Maria Peszek, Gaba Kulka, Sufity, Neurasja, Tworzywem Sztucznym, Muzykoterapia, The Light, Kamil Szuszkiewicz Band, Młynarski Plays Młynarski, Wacław Zimpel, Kapacitron…W 2012 roku, zainspirowany bardzo ciekawą preparacją kontrabasu, której autorem jest Hubert Połoniewicz, nagrał płytę na kontrabasie solo, która ukazała się nakładem Multikulti.

>> FILMY <<

“PEREGRINUS”
film animowany | 8′ 15”
reż. Marta Szymańska
muz. Patryk Zakrocki
prod. PWSFTViT

W dziwnym, podwodnym świecie pulsującym własnym rytmem, w idealnej harmonii żyje sokolnik ze swoim sokołem. Podczas jednego z polowań, sokół odkrywa coś co zupełnie zmieni jego życie – okazuje się, że oprócz wody istnieje świat na górze, tętniący życiem, pełen ptaków i witalności. Tylko tu może poznać swą prawdziwą naturę, choć silne przywiązanie do sokolnika i podwodnego świata utrudnia decyzję. Film jest subtelną opowieścią o powrotach i odnajdywaniu swojego miejsca.

“POMARAŃCZARKA”
film animowany | 5′
reż. Marta Szymańska
muz. Patryk Zakrocki, Paweł Szamburski
prod. PWSFTViT

* nagroda dla najlepszej animacji w konkursie Polskie Filmy Krótkometrażowe – Międzynarodowy Festiwal Filmowy “Nowe Horyzonty” 2012

W pustym, ośnieżonym miasteczku staruszka sprzedaje pomarańcze. Jej klienci odchodzą zaopatrzeni nie tylko w zakupione owoce. Pomarańczarka to oniryczna opowieść o fantazjach i dziwnej obsesji głównej bohaterki.

“MOKO”
film animowany | 4′ 26”
reż. Marta Szymańska
muz. Patryk Zakrocki, Wojciech Traczyk
prod. PWSFTViT

“Moko” to dynamiczna opowieść o kształtach, kolorach, ornamentach polinezyjskich, czerpiąca z tamtejszej mitologii. Jest wariacją na temat polinezyjskiego mitu o stworzeniu świata. Historia prarodziców, pierwszych kochanków zanurzona jest w wielobarwnej impresji plastyczno-muzycznej.

Projekcja filmów – godz. 19:00 – wstęp wolny
koncert – godz. 20:00 – bilety 15 zł. [do kupienia w klubokawiarni Owoce i Warzywa]

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
future
Future Shorts winter edition 2015
grandoff
Replika 9. edycji Festiwalu Grand OFF
03_Richard_FALCO-WTC-003
Mediatravel 2011 – informacje, program

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*