3 i 4 września pokazami w Parku Źródliska zakończy się tegoroczna TME Polówka. Pierwszego dnia widzowie zobaczą Bohemian Rhapsody, drugiego 7 uczuć i Dogmana. Start po 20. Wstęp wolny.

Bohemian Rhapsody
Reż. Bryan Singer / Produkcja: USA, Wielka Brytania 2018 / Gatunek: biograficzny, dramat, muzyczny / Czas: 134’’
Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym (Rami Malek – serial TV ”Mr. Robot”), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.

7 uczuć
Reż. Marek Koterski / Produkcja: Polska 2018 / Gatunek: dramat / Czas: 116’

Radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

Dogman

Reż. Matteo Garrone / Produkcja: Francja, Włochy 2018 / Gatunek: dramat / Czas: 102’
Mieszkańcy włoskiego miasteczka wiedzą, że Marcello, miejscowy psi fryzjer, nie skrzywdziłby nawet muchy. Niepozorny, ale lubiany przez wszystkich, dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel kokainą. Z powodzeniem unika kłopotów, przynajmniej dopóki nie pojawia się Simone – trzęsący całą okolicą, wiecznie naćpany osiłek. Kiedy po raz kolejny bezwzględnie wykorzysta naiwność Marcella, psi fryzjer będzie musiał się odgryźć.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Festiwal Filmów Antydepresyjnych – Relanium 2019
BAJKA_O_JASIU_I_MALGOSI_TALE_OF_HANSEL_AND_GRETEL
Laureaci O!PLA 2013 w Izraelu
Filmnchill
Film’n’chill – Maraton Filmowy z Chilli Zet

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*