animajowkaOd 8 do 29 maja w każdy piątek miesiąca od ok. godz. 20 Muzeum Kinematografii w Łodzi zaprasza na seanse kina objazdowego, gdzie na wielkim ekranie kinowym wyświetlane będą polskie filmy animowane. Wstęp jest bezpłatny.

Projekcje odbywać się będą na nowo oddanym do użytku terenie rekreacyjnym, znajdującym w obrębie dawnego osiedla robotniczego Księży Młyn w Łodzi. Mali widzowie, z których większość będzie uczestniczyć po raz pierwszy w seansie kina objazdowego, obejrzą przygody ulubionych przez wiele pokoleń bohaterów rysunkowych opowieści, m:in: Bolka i Lolka oraz Pampaliniego.

W programie znajdą się pełnometrażowe filmy animowane: „Wielka podróż Bolka i Lolka” (8 maja), „Porwanie w Tiutiurlistanie” (15 maja), „Och, Pampalini!!!” (22 maja), „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie” (29 maja), które będą poprzedzone konkursami z nagrodami, filmowymi opowieściami i odcinkiem z serialu „Pamiętnik Florki”.

Filmy będą wyświetlane na jednym z największych ekranów plenerowych w Polsce o powierzchni niemal 100 m kw., z użyciem wysokiej klasy sprzętu projekcyjnego i nagłośnieniowego, a także profesjonalnej kabiny projekcyjnej. W przypadku niekorzystnej aury (deszcz, porywisty wiatr) pokazy zostaną przeniesione do siedziby Klubu Integracji Społecznej – Księży Młyn 2.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Relanium_2018
Relanium 2018 – informacje
_75_ROCZNICA_ekran_czasu_zaglady_1200x444
Ekran czasu Zagłady. Przegląd filmów
letni
Letni Kinematograf Rozrywkowy 2016

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*