hurt_lockerW sobotę, 6 marca, o godz 20:30 Kino Cytryna zaprasza na coroczny wieczór filmowy poprzedzający rozdanie oskarów. Spośród filmów które pretendują do miana najlepszych produkcji wybrano dwa tytuły, których obejrzenie na dużym ekranie, w większości kin jest trudne lub wręcz niemożliwe.

Pierwszą perełką która zostanie pokazana będzie nominowany w 9 najważniejszych kategoriach amerykański obraz „The Hurt Locker”. Próżno będzie go szukać w repertuarach kin – obraz w Polsce został wydany jedynie na nośniku DVD. Kino Cytryna jako drugie po Kinie Kultura ma prawo do pokazywania tego filmu. Następnie kino zaprezentuje kolejnego oskarowego pewniaka – czyli “Królika po Berlińsku” Bartka Konopki.

 


Opisy filmów:
The Hurt Locker (W pułapce wojny)
produkcja USA, 2008
gatunek: dramat, wojenny
James (Jeremy Renner) obejmuje dowództwo nad oddziałem wykwalifikowanych specjalistów w czasie trwania poważnego konfliktu. Zaskakuje swoich podwładnych decyzjami, które sprawiają, że wydaje się, że śmierć jest mu obojętna. W czasie gdy żołnierze próbują okiełznać swojego nieprzewidywalnego dowódcę, irackie miasto, w okolicach którego stacjonują, pogrąża się w chaosie.

Królik po berlińsku
produkcja: Niemcy, Polska, 2009
gatunek: dokumentalny
Między murami króliki czuły się bezpieczne, dopóki nie okazało się, że mur nie służy ich ochronie. Króliki zapragnęły wolności. O budowie i upadku muru berlińskiego z zupełnie innej, niecodziennej perspektywy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
buntownicy
Buntownicy Kamery w Kinie Szpulka ŁDK
transatlantyk
Pierwsze szczegóły PGNiG Transatlantyk Festival 2016
Kamera_WFO
Pokaz filmów Mikołaja Haremskiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*