wwfWspólnie z Centrum Węgierskim w Krakowie Kino Charlie zaprasza na Węgierską Wiosnę Filmową – przegląd najnowszych dzieł węgierskiej kinematografii, zyskującej w ostatnich latach coraz większe uznanie w Europie i na całym świecie. W programie popularna węgierska superprodukcja, intymne filmowe portrety relacji międzyludzkich oraz wnikliwe próby rozliczenia z historią. Wstęp: 12/14 zł, na wszystkie filmy 60 zł.

Tydzień z nowym kinem węgierskim rozpocznie pokaz najczęściej oglądanej przez Węgrów produkcji 2017 roku, czyli filmu Miłość i hazard. To zrealizowany z rozmachem kostiumowy melodramat inspirowany prawdziwą historią legendarnego konia wyścigowego, który wygrał wszystkie 54 wyścigi w swoim życiu i stał się ulubieńcem cesarza Austrii, Franciszka Józefa. Na ekranie pojawi się również poruszający Obywatel Rolanda Vranika, czyli opowieść o czarnoskórym uchodźcy, który po wielu latach pracy w Budapeszcie próbuje uzyskać węgierskie obywatelstwo. W przygotowaniu do egzaminu pomaga mu nauczycielka historii, którą główny bohater niespodziewanie obdarzy uczuciem. Bohaterowie fabularnego debiutu Pétera Politzera Męskość należą do trzech różnych pokoleń, a ich zmagania z codziennością w sposób symboliczny określają największe wyzwania na kolejnych etapach życia każdego mężczyzny. Z mrocznym okresem europejskiej historii mierzy się Ferenc Török w dramacie 1945. To zrealizowana w czerni i bieli, wielokrotnie nagradzana opowieść o mieszkańcach niewielkiego miasteczka, do którego przyjeżdża dwóch ortodoksyjnych Żydów. Ich wizyta ujawnia wyrzuty sumienia, z jakimi wciąż mierzy się ta hermetyczna społeczność tuż po zakończeniu II wojny światowej. Miłośników kina gatunkowego Kino Charlie zaprasza na pokaz filmu W pętli Istiego Madarásza. To nagrodzony na festiwalu w Trieście thriller science-fiction, którego główny bohater zostaje uwięziony w powtarzającej się wciąż od nowa sekwencji zdarzeń.

W programie imprezy znalazł się również pokaz węgierskich filmów krótkometrażowych, czterech produkcji fabularnych oraz jednej animacji, które zyskały uznanie na międzynarodowych festiwalach filmowych.

PROGRAM:
6 czerwca 19:00 Miłość i hazard (112′) + Wulkaniczna wyspa (9′); łącznie 131′
7 czerwca 19:00 Obywatel (109′) + Dialog (7′) ;łącznie 116′
8 czerwca 16:00 W pętli (95′) + Zabawa w chowanego (14′) ;łącznie 109′
9 czerwca 14:00 Męskość (79′) + Niewidzialnie (32′) ; łącznie 111′
10 czerwca 14:00 1945 (91′) + Akcja Kamień (18′); łącznie 109′

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
charliekocha
Charlie Kocha Kobiety
Plakat_czego_sie_Boisz_16
26. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu
w939_plakat
Balkan Fest II

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*