Rekrutacje do legendarnego Studia Laika w USA, indywidualne konsultacje z przedstawicielami Miyu Distribution czy Maur Film w ramach „Ask the expert” oraz sekcja „Show me your project” – to kolejne elementy forum branżowego ANIMARKT, do których właśnie ruszył nabór. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 20 września.

Celem forum branżowego, stworzonego przez łódzki zespół MOMAKIN, jest nawiązanie międzynarodowej współpracy i połączenie rynku animacji poklatkowej Europy Środkowej z Zachodnią i Ameryką Południową. Przestrzenią do poznania jest forum branżowe ANIMARKT, od 5 lat organizowane w Łodzi, które umożliwia uczestnikom spotkania z największymi nazwiskami świata animacji.

W ramach sekcji Business organizatorzy przygotowali sekcję Rekrutacje, podczas których poszukiwani będą specjaliści na różne stanowiska i jest to szansa na pracę w legendarnym, amerykańskim studiu animacji poklatkowej LAIKA. – To nasz sposób na wzmacnianie branży stop motion z krajów Europy Środkowej i motywowania twórców do ciągłego rozwoju. To także sposób na integrację międzynarodowej branży filmu poklatkowego – mówi Paulina Zacharek, twórczyni forum. Praca w LAIKA Studio, nagrodzonym Oscarem Naukowym i Technologicznym, to marzenie wielu, którzy zajmują się animacją poklatkową. Podczas tegorocznej edycji forum, rekruterzy będą szukać kandydatów na stanowiska: storyboardzisty (koniecznie z doświadczeniem); animatora postaci 2D; budowniczego scenografii, twórcy rekwizytów oraz konstruktora lalek (w tym także osób zajmujących się: tworzeniem włosów i futer, konstrukcji animacyjnych, kostiumów i malowaniem lalek).

„Show me your project” to kolejna propozycja forum branżowego, skierowana do twórców i producentów  filmów pełnometrażowych lub seriali. Ze wszystkich nadesłanych projektów wyłonionych zostanie 15 filmów, które podczas forum zostaną pokazane grupie nadawców, dystrybutorów, producentów czy agentów sprzedaży, co pozwoli twórcom znaleźć potencjalnych partnerów. Zgłaszane projekty mogą znajdować się na każdym etapie realizacji z zastrzeżeniem, że 80% filmu musi być wykonane w technice animacji stop motion.

„Ask the expert” to niepowtarzalna okazja do godzinnej, indywidualnej konsultacji projektu stop-motion z wybranymi ekspertami branży filmowej. Dziewięciu specjalistów potwierdziło swój udział w tegorocznej edycji ANIMARKTu. Z dziedziny produkcji konsultacje będą prowadzone przez: Edwinę Liard z Ikki Films oraz Martina Vandasa z Maur Film. Na temat dystrybucji i sprzedaży rozmawiać będą: Ben Vandendaele z Radiator IP sales, Candice Costa z Miyu Distribution oraz Natalia Dąbrowska z New Europe Film Sales. Konsultacje z budowy lalki poprowadzi Piotr Knabe, a z animacji członek rady programowej ANIMARKTu – Tim Allen. Odbędą się także konsultacje festiwalowe dla krótkometrażowych filmów animowanych prowadzone przez Vassilisa Kroustallisa z Scheriaa Productions/Zippy Frames oraz praz Ivana Zolotukhina z FestAgent.

– Zależy nam by ANIMARKT był miejscem spotkań nie tylko biznesowych, ale by był to czas wartościowy pod względem rozwoju profesjonalnego – mówi Katarzyna Gromadzka i dodaje – Często na festiwalach poznajemy wielu twórców, producentów i innych przedstawicieli branży animacji stop motion, ale często brakuje nam czasu na dłuższe rozmowy, które pozwolą się poznać i tym samym dadzą możliwość nawiązania współpracy. Jest to jeden z powodów, dla których organizujemy po raz drugi sekcję „Ask the expert”, gdzie poprzez wymianę doświadczeń i uwag do prezentowanego projektu przy okazji mamy szansę poznać specjalistów na rynku animacji poklatkowej.

Zgłoszenia do wszystkich trzech sekcji zostały otwarte i będą trwać do 20 września 2020 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 25 września. ANIMARKT Stop Motion Forum jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego oraz współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej o wydarzeniu na www.animarkt.pl.

MOMAKIN łączy świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji. Specjalizuje się w zakresie projektów w stop motion. Wspiera animacje na każdym etapie ich rozwoju: od planowania i finansowania po dystrybucję. Prowadzi agencję talentów, inicjuje i realizuje projekty filmowe w Polsce i na świecie. Zajmuje się edukacją i profesjonalizacją branży filmowej. Jest organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum – jedynego na świecie wydarzenia branżowego poświęconego animacji poklatkowej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
3D_Image_Festival_jpg
3D Image Festival – informacje
batman
Premiery filmowe – kwiecień 2016
Charlie_Kocha_Kobiety
Charlie Kocha Kobiety

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*