sputnikOd 9 do 11 grudnia Kino Charlie zaprasza na kolejną odsłonę Sputnika nad Łodzią. Wstęp wynosi 12/14 zł, karnet na wszystkie filmy: 60 zł.

Sputnik nad Polskąto największy w Europie przegląd kina rosyjskiego, który po dziesięciodniowej edycji warszawskiej odbywa tournée po całej Polsce, goszcząc w kilkudziesięciu miastach z całego kraju. W repertuarze tegorocznej edycji znajdą się zarówno chwytające za serce dramaty, skłaniające do refleksji dokumenty oraz zabawne do łez komedie.

PROGRAM:

9 grudnia 2016
19:00 Światła wielkiej wsi (81′) – Rosja
20:30 Mnich i Demon (114′) – Rosja

10 grudnia 2016
17:30 Dotyk wiatru (77′) – Rosja
19:00 Zoologia – (88′) Rosja, Niemcy, Francja

11 grudnia 2016
17:00 Insight (90′) – Rosja
18:45 O miłości (115′) – Rosja

OPISY FILMÓW:

ŚWIATŁA WIELKIEJ WSI
reż. Ilja Uczitiel / komedia / Rosja 2016 / 81′
Obsada: Dmitrij Diużew, Kiriłł Frołow, Anastasija Mytrażyk, Maksim Jemielianow, Jurij Bykow, Wasilij Kortukow, Tagir Rachimow, Karen Martirosian, Kiriłł Połuchin, Anna Workujewa

20-letni Fiedia pracuje jako operator w prowincjonalnym kinie “Ojczyzna”. Mężczyzna na próżno stara się przyciągnąć widzów do starego kinoteatru. Kiedy miejscowe władze postanawiają przerobić “Ojczyznę” na sklep, zostaje mu tylko jedno wyjście – samemu nakręcić film, który odniesie sukces i w ten sposób pozwoli uratować kino! Co zrobić, by film okazał się kasowym hitem? Trzeba, oczywiście, zaangażować do niego gwiazdę! Trudne czasy wymagają od nas trudnych decyzji, dlatego Wania wraz z przyjaciółmi postanawia uprowadzić słynnego aktora z przejeżdżającego przez ich miasteczko pociągu.

MNICH I DEMON
reż. Nikołaj Dostal / komedia fantastyczna / Rosja 2016 / 114′
Obsada: Timofiej Tribuncew, Gieorgij Fetisow, Boris Kamorzin, Nikita Tarasow, Siergiej Barkowskij, Roman Madianow

Akcja tej fantastycznej historii toczy się w pierwszej połowie XIX wieku. W męskim monasterze pojawia się nowy mieszkaniec, Iwan Siemienowicz. Wraz z mnichem do klasztoru przenikają jednak i ciemnie siły, które materializują się w osobie demona o imieniu Legion. Legion obrał Iwana za obiekt swojej diabelskiej działalności, wszelkimi sposobami kusząc mnicha, by sprowadzić go z wybranej przez niego drogi służby Bogu. Jednak im większa jest pokusa, tym mocniejsze są siły duchowe Iwana.

DOTYK WIATRU
reż. Olga Wieremiejewa / dramat / Rosja 2016 / 77′
Obsada: Julia Aug, Eduard Żagbajew

“Dotyk wiatru” to produkcja łącząca w sobie cechy filmu fabularnego oraz dokumentu. Zdjęcia były kręcone w Buriacji, centrum rosyjskiego buddyzmu. W części fabularnej moskiewska aktorka Julia wyrusza na zdjęcia filmowe do dalekiej Buriacji. Chce tam odnaleźć mężczyznę, którego kiedyś kochała. Julia jest nieuleczalnie chora i nie wierzy już w cuda, ale w Buriacji otrzymuje jeszcze jedną szansę od losu. Równolegle opowiadana jest prawdziwa historia aktorki Julii Aug, która podczas swojej pierwszej wizyty w Buriacji spotkała tam swojego filmowego partnera, aktora Eduarda Żagbajewa. W czasie swej podróży kobieta trafia do Iwołgińskiego Dacanu, gdzie staje twarzą w twarz z legendą buddyjskiego Lamy Chambo Lamy Itigełowa, buddyjskim mnichem , który przewrócił do góry nogami i obalił wszystkie teorie naukowe o życiu i śmierci. Odwiedza także praktykującego lamę astrologa, żeby dowiedzieć się, co czeka ją w przyszłości.

ZOOLOGIA
reż. Iwan I. Twierdowskij / dramat / Rosja, Niemcy, Francja 2016 / 88′
Obsada: Natalia Pawlenkowa, Dmitrij Groszew, Irina Czipiżenko, Masza Tokariewa, Aleksandr Gorczilin, Nina Swiridowa, Władimir Siergiejew, Walentina Popowa, Ludmiła Szestakowa, Julia Pimkina

Natasza mieszka wraz z matką w niewielkim nadmorskim mieście. Jej życie jest nudne i monotonne. Natasza pracuje w zoo, gdzie już od dawna jest obiektem drwin i plotek. Niespodziewanie jednak przechodzi dziwną metamorfozę – pewnego dnia wyrasta jej ogon. Początkowo jest zmieszana pojawieniem się tak dziwnego atrybutu, ale z czasem jednak przyzwyczaja się do niego i stara się go nawet wykorzystać, aby odnaleźć samą siebie i zacząć żyć pełną piersią.

INSIGHT
reż. Aleksandr Kott / dramat / Rosja 2015 / 90′
Obsada: Aleksandr Jacenko, Agrippina Stiekłowa, Andriej Bilżo, Filipp Awdiejew, Michaił Czierkasow

Bohater filmu Pawieł Zujew traci wzrok i jest zmuszony zacząć wszystko od zera. Zmuszony jest porzucić swoje dotychczasowe życie, w nowym zaś spotyka niezwykłą kobietę, która jest zdolna zobaczyć więcej niż inni ludzie. Kobieta nosi symboliczne imię Nadieżda (z rosyjskiego “nadzieja”), pracuje w miejscowym szpitalu. Nadieżda pomoże Zujewowi odszukać nowe siły i ponownie odnaleźć się w rzeczywistości. Tak oto tych dwoje ludzi o jednakowo silnych charakterach przeżyje być może najlepsze dni swojego życia.

O MIŁOŚCI
reż. Anna Melikian / komedia / Rosja 2015 / 115′
Obsada: Renata Litwinowa, Michaił Jefriemow, Maria Szałajewa, Wasilij Raksza, Julia Snigir, Władimir Maszkow, Aleksiej Filimonow, Jewgienij Cyganow, Aleksandra Borticz, Maria Daniluk

“Czym jest miłość?” – to pytanie, na które starają się odpowiedzieć bohaterowie filmu. Film składa się z szeregu przeplatających się ze sobą historii. Jest to kalejdoskop krótkich, zupełnie niepodobnych do siebie opowieści, w których główne role odgrywają różne postacie. Tak oto poznajemy młodej pary zafascynowanej anime i ukrywających swoją prawdziwą tożsamość pod przebraniami bohaterów tych japońskich animacji, sekretarki, której szef składa niemoralną propozycję, Japonki, która przyjechała do Moskwy z nadzieją, że to w Rosji spotka prawdziwą miłość, artysty grafficiarza poszukującego ideału piękna i kobiety, którą były mąż zatrudnia do dość nietypowego zadania.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
07_Future_Shorts_-_Czerwiec
Future Shorts – edycja czerwcowa
film_o_kawie1
Films for Food w Kinie Helios
ulotka_pokazy_druk-1
TheOneMinutes – 8. Festiwal i Form Jednominutowych 2013

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*