swfo5 czerwca o godz. 20:30 w Kinie Bodo rozpocznie się Short Waves on Tour – pokaz filmów krótkometrażowych i konkurs dla publiczności. Bilety: 12 zł.

To objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych, do którego przystąpi pięć krajowych produkcji – w zestawie znajdują się filmy fabularne, animowane i dokumentalne, prezentowane podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu.

Autorzy filmów konkursowych opowiadają intrygujące historie wyrazistych bohaterów, którzy pewnie stąpają po ziemi do czasu, gdy los niespodziewanie zmusza ich do przewartościowania swoich światopoglądów. To historie ludzi, których czeka pewna inicjacja bądź życiowa zmiana, związana m. in. z wchodzeniem w dorosłość (“Wolta”), konfrontacją miłosnych wyobrażeń z surową rzeczywistością (“Nic nowego pod słońcem”), czy też nieporadną próbą wkraczania w złoty wiek (“Fusy”). Program ukazuje wszystkie odcienie życia oraz pełną paletę emocji – smutek spowodowany niepowodzeniami przeplata się z radością z drobnych sukcesów, jednak zawsze wygrywa ciekawość życia, która dodaje odwagi do podejmowania kolejnych wyzwań.

Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma Nagrodę Publiczności w wysokości 10 tys. zł., która wręczona zostanie 16 czerwca 2018 w Poznaniu na szczególnym wydarzeniu audiowizualnym z udziałem autorów filmów.

Wśród głosujących rozlosowana zostanie nagroda główna – podwójne zaproszenie na pełen atrakcji weekend w Poznaniu 15-17 czerwca oraz udział w ceremonii finałowej Short Waves on Tour. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zagłosować na ulubiony film w programie i podać swój adres e-mail na karcie do głosowania. Zwycięzca zostanie poinformowany o nagrodzie drogą mailową do 10 czerwca.

Program filmowy:

Wolta, reż. Monika Kotecka, Karolina Poryzała / Polska 2016 / dokument / 14 min.
Czarnoksiężnik z krainy U.S., reż. Balbina Bruszewska / Polska 2017 / animacja / 23 min.
Nic nowego pod słońcem, reż. Damian Kocur / Polska 2017 / fabuła / 25 min.
Heimat, reż. Emi Buchwald / Polska 2017 / fabuła / 24 min.
Fusy, reż. Kordian Kądziela / Polska 2017 / fabuła / 28 min.

SWF_ON_TOUR_2018_

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
3._FF_KINO_DZIECI
3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci
intrstellar
Premiery kinowe – listopad 2014
Slider
O!PLA 2014 – znamy finalistów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*