akademia_polskiego_filmu_logoDlaczego plenery filmu „Faraon” kręcone były w Uzbekistanie? Jak wyglądały towarzyskie kulisy powstania „Rejsu”? Na czym polega kultowość „Rękopisu znalezionego w Saragossie”? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących historii rodzimego kina poznają uczestnicy i  uczestniczki drugiego semestru Akademii Polskiego Filmu w Łodzi. Zajęcia ruszają 6 października, ale karnety na najbliższy semestr są już dostępne w kasie Kina Kinematograf.

Akademia Polskiego Filmu to projekt Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej mający na celu upowszechnianie wiedzy o polskim kinie. Wykładowcami Akademii są najwybitniejsi filmoznawcy, profesorowie  i doktorzy z wielu ośrodków akademickich  z całej Polski. Zajęcia odbywają się co poniedziałek o godzinie 17 w kinie Kinematograf.

Na Akademię mogą uczęszczać wszystkie osoby zainteresowane historią polskiego filmu – bez względu na wiek, płeć i wykształcenie. Jednak dzięki współpracy z Uniwersytetem Łódzkim kurs jest szczególnie ceniony przez studentów tej uczelni, którzy mogą zaliczać Akademię jako zajęcia fakultatywne, objęte punktacją ECTS w wysokości 6 punktów za semestr.

Drugi semestr zajęć, który potrwa do 12 stycznia, obejmie najlepszy okres historii polskiej kinematografii – lata 60. Naszą przygodę z tą dekadą zaczniemy od późnych filmów Polskiej Szkoły Filmowej, następnie zapoznamy się z najwybitniejszymi dokonaniami takich reżyserów, jak Jerzy Kawalerowicz, Wojciech Has i Kazimierz Kutz, a zakończymy ją filmami tzw. Trzeciego Kina. Zapoznamy się z kinem rozrywkowym tej dekady i zastanowimy, czy istniało coś takiego, jak polska Nowa Fala. O filmach opowiedzą m.in. prof. Tadeusz Lubelski, dr hab. Małgorzata Radkiewicz i dr Piotr Marecki.

Karnet na cały semestr zajęć w cenie 120 zł (dla osób kontynuujących uczestnictwo w projekcie 100 zł), bilety na pojedyncze zajęcia 15 zł. Ilość miejsc ograniczona.

Szczegółowy program na: akademiapolskiegofilmu.pl/pl/akademia-polskiego-filmu/program-lodz

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
terminator5
Premiery kinowe – lipiec 2015
horror
Horror Festiwal 2010
2015-03_polskie_825
ENEMEF: Noc Kina Polskiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*