Relanium_PlakatFestiwal rozpoczyna się w piątek 20 lutego i potrwa do niedzieli 22. Odbędzie się w kinie BODO (Łódź, ul. Rewolucji 1905 r. 78/80). Podczas imprezy widzowie i Jury będą wybierali najbardziej antydepresyjne filmy. Poza konkursem będzie można również obejrzeć inne produkcje filmów niezależnych, jak i mainstreamowych. Odbędą się również dyskusje oraz spotkania z twórcami.

Na festiwal zgłoszono prawie 50 filmów, z których wybierzemy teraz te najciekawsze i zakwalifikujemy je do konkursu. Poza filmami konkursowymi widzowie będą mogli zobaczyć trzy pełnometrażowe komedie. Będą to premierowe „O koniach i ludziach”, „Litewski przekręt” oraz pokazywany już u nas film „Przeboje i oldboje”. Bilety na pełne metraże będzie można zakupić w atrakcyjnej cenie 12 złotych. W piątkowy oraz sobotni wieczór na afterparty będzie zapraszać klub transportowy Krańcoofka (ul. Piotrkowska 29). Podczas sobotniego wieczoru muzykę będzie puszczać DJ Strzelec. Już niedługo na stronie festiwalu relanium.of.pl oraz fanpagu na Facebooku zostanie ogłoszona lista filmów biorących udział w konkursie.

Program Festiwalu:

Piątek – 20.02.2015
15:00 Przeboje i oldboje (Wstęp 12 zł)
17:15 O koniach i ludziach + PAC! Alicji Błaszczyńskiej (Wstęp 12 zł)
18:45 Oficjalne otwarcie Festiwalu
19:00 Litewski przekręt (Wstęp 12 zł)
21:30 Afterparty w klubie Krańcoofka

Sobota – 21.02.2015
13:00 Przeboje i oldboje (Wstęp 12 zł)
15:10 O koniach i ludziach + PAC! Alicji Błaszczyńskiej (Wstęp 12 zł)
16:40 Pokaz filmów Dawida Rycąbla (Wstęp bezpłatny)
17:30 Litewski przekręt (Wstęp 12 zł)
20:00 Konkurs filmów zgłoszonych na Festiwal (Wstęp 10 zł)
22:00 Ogłoszenie wyników
22:30 Afterpary w Krancoofce – Diskobandżo prowadzi DJ STRZELEC

Niedziela – 22.02.2015
12:00 RE: akcja w depresji – zaprasza Fundacja „Droga do domu”
14:00 Litewski przekręt (Wstęp 12 zł)
16:00 O koniach i ludziach + PAC! Alicji Błaszczyńskiej (Wstęp 12 zł)
17:30 Plazma TV – Pokaz filmów łódzkiej grupy filmowej (Wstęp bezpłatny)
18:30 Animowane antydepresanty O!PLA (Wstęp 5 zł)
20:00 Człowiek, który ocalił świat (Wstęp bezpłatny)
22:00 Antydepresyjny Performance Oralno-Wizualny (Wstęp bezpłatny)

Litewski przekręt (Pokaz premierowy podczas FFA RELANIUM)
Reżyseria: Emilis Velyvis
Produkcja: Wielka Brytania, Litwa 2014
Gatunek: Komedia, Thriller, Akcja
Czas: 99′

Film opowiada historię czterech przyjaciół: Johna, Bena, Tima i Michaela, którzy po pierwszym wspólnym napadzie rabunkowym, w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, trafiają na koniec świata, czyli do jednego z krajów Europy Wschodniej, pełnego prostytutek, przemytników, skorumpowanych policjantów, taniego piwa i chorych fantazji. Aby ocalić życie, przyjaciele muszą nie tylko doświadczyć kulturowego szoku, ale również odkryć na nowo wartość łączącej ich przyjaźni.

O koniach i ludziach (Pokaz premierowy podczas FFA RELANIUM)
Reżyseria: Benedikt Erlingsson
Produkcja: Islandia, Niemcy, Norwegia 2013
Gatunek: Czarna komedia
Czas: 80′

Kolbeinn kocha Solveig, A Solveig kocha Kolbeinn. Ale Kolbeinn kocha kogoś jeszcze. A mianowicie swoją ukochaną, zdobywającą medale klacz Granę. Ale Grana jest obsesyjnie zakochana w ogierze Solveig, Brunn. Nadchodzi wiosna, śniegi topnieją, uczucia rozkwitają… Czy to się może dobrze skończyć? Vernhardur kocha wódkę, a jego koń Jarpur kocha swojego pana. Kiedy na wodach Islandii pojawia się rosyjski statek , wypełniony 96% spirytusem, Vernhardur z miłości do wódki na swoim koniu, postanawia do statku dopłynąć… To nie może się dobrze skończyć! Grimur kocha dawne drogi konne, ale Eglii kocha je grodzić drutem kolczastym. Podczas konnych wędrówek, Grimur przecina ogrodzenie, a Eglii goni go ciągnikiem po islandzkich górach…To na pewno nie skończy się dobrze! Johanna kocha swoją klacz Raudka, ale Raudka kocha wolność. W pogoni za koniem, Johanna znajduje na wrzosowisku rannego Grimura, otoczonego wianuszkiem klaczy… To na pewno się skończy dobrze! Juan Camillo kocha życie i przygody. Jako turysta z Hiszpanii podziwia islandzką naturę i kobiety. Podczas przejażdżki na starym koniu, nagle spada śnieg. Czy historia gorącego Hiszpana i islandzkiego konia może skończyć się dobrze…? Benedikt Erlingsson jest jednym z najbardziej popularnych reżyserów scenicznych ostatniej dekady w Islandii, wielokrotnie nagradzany za swoją pracę zarówno reżyserską, autorską jak i aktorską.

Przeboje i oldboje
Reżyseria: Alice Nellis
Produkcja: Czechy 2013
Gatunek: Komedia
Czas: 115′

Historia czterech muzyków, których rockowa kapela “SMOKE” rozpadła się w niewyjaśnionych okolicznościach w 1972 roku, i którzy – z różnych względów – po latach, zdecydowali się na spektakularny powrót na scenę. Reaktywacja zespołu daję muzykom nową energię do działania i szanse na “drugie rockowe życie”. W rezultacie muzycy ujawniają swój wielki sekret – powód dla którego zespół rozpadł się przed laty. “Przeboje i Oldboje” – to ciepła, pełna humoru opowieść o męskiej przyjaźni, sławie i jej przemijaniu, miłości do muzyki, radości koncertowania na żywo oraz o zmaganiu się ze zwykłą codziennością w dojrzałym wieku. Historia muzyków potwierdza, że na rock and rolla – nigdy nie jest za późno.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
afterthefactory
After the factory – polska premiera filmu
podmocnymaniolem
Premiery kinowe – styczeń 2014
niezniszczalni
Premiery kinowe – sierpień 2010

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*