16 i 17 listopada odbędzie się w BODO pierwsza edycja festiwalu “Psychokino. Człowiek w relacjach”, który jest efektem trwającego już od ponad dwóch lat projektu Seans Psychologiczny. Seansowe projekcje cieszą się dużym zainteresowaniem dlatego w listopadzie przez aż dwa dni będziemy mogli oglądać filmy i dyskutować o nich!

Pokażemy Wam 4 filmy: “Córka trenera”, “7 uczuć”, “53 wojny” oraz “Wilkołak”. Po projekcjach wraz z zaproszonymi gości porozmawiamy o portretach psychologicznych bohaterów oraz relacjach między nimi. Mecenasem wydarzenia jest Urząd Miasta Łodzi, któremu dziękujemy za dofinansowanie naszego wydarzenia!

Spotkanie po filmie poprowadzą jak zawsze psycholodzy – pomysłodawcy projektu Seans Psychologiczny www.seanspsychologiczny.pl: Agata Wilska Pomoc psychologiczna i psychoterapia i Robert Milczarek gabinet: pomoc psychologiczna i psychoterapia – coaching. Bilety w cenie 10 zł do nabycia on-line oraz w kasie kina.

• Lubisz, gdy film pozostawia w Tobie emocjonalny ślad?
• Wychodzisz z kina z osobistym przeżyciem?
• Seans filmowy wywołuje pytania, na które szukasz odpowiedzi?

Szczegółowy program:
Sobota 16.11.2019
13:00 Córka trenera (Bilet na projekcje: https://ekobilet.pl/kino-bodo/corka-trenera-33028/386782-bilety-na-film)
14:50 Dyskusja po filmie
16:00 Przerwa
17:00 53 wojny (Bilet na projekcje: https://ekobilet.pl/kino-bodo/53-wojny-33030/386783-bilety-na-film)
18:40 Dyskusja po filmie
20:00 Zakończenie pierwszego dnia wydarzenia
Afterparty w klubie Kij

Niedziela 17.11.2019
13:00 7 Uczuć (Bilet na projekcje: https://ekobilet.pl/kino-bodo/7-uczuc-33031/386784-bilety-na-film)
15:00 Dyskusja po filmie
16:30 Przerwa
17:00 Wilkołak (Bilet na projekcje: https://ekobilet.pl/kino-bodo/wilkoak-33029/386785-bilety-na-film)
18:30 Dyskusja po filmie
19:30 Zakończenie festiwalu

Córka trenera
Reżyseria: Łukasz Grzegorzek
Produkcja: Polska (2018)
Gatunek: dramat, komedia
Czas: 93’

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.

7 uczuć
Reżyseria: Marek Koterski
Produkcja: Polska (2018)
Gatunek: dramat, komedia
Czas: 116’

Radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

53 wojny
Reżyseria: Ewa Bukowska
Produkcja: Polska (2018)
Gatunek: dramat
Czas: 88′

Anka i Witek są zakochanym w sobie małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość dni w roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka wygrywa. Zaczyna szykować się na najgorsze.

Wilkołak
Reżyseria: Adrian Panek
Produkcja: Polska (2018)
Gatunek: dramat, horror
Czas: 88′

Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.


https://www.youtube.com/watch?v=8NZ3opAnsB4

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Europejski_Dzien_Kina_Artystycznego
Europejski Dzień Kina Artystycznego
opla
The Best of O!PLA 2015 w Łodzi
offjakgoraco11
6. Festiwal Kina Niezależnego “Off jak gorąco”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*