plakat_przeglad_Orly_LodzOd wtorku 3 stycznia do końca miesiąca w Kinematografie – jednym z dwóch kin w Polsce – odbędzie się przegląd filmów ORŁY 2017. Zapraszamy na projekcje wszystkich polskich filmów, które gościły na ekranach kin w 2016 roku. Bilet: 13/15 zł. Karnet na dziesięć filmów: 100 zł.

W repertuarze, który dostępny jest na naszej stronie kinomuzeum.pl, znalazło się 50 tytułów! M.in.: Zjednoczone stany miłości w reżyserii Tomasza Wasilewskiego, który otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz do filmu podczas ostatniego Berlinale, wielokrotnie nagradzany debiut Jana P. Matuszewskiego Ostatnia rodzina, za rolę w którym Andrzej Seweryn został uhonorowany nagrodą dla najlepszej roli męskiej w Locarno; Baby Bump w reżyserii Kuby Czekaja, który otrzymał wyróżnienie specjalne Queer Lion Award na MFF w Wenecji, a także prezentowane w konkursie głównym na festiwalu w Valladolid Niewinne Anne Fontaine ze świetnymi rolami wielu wybitnych polskich aktorek i wzbudzający emocje ostatni film Wojciecha Smarzowskiego Wołyń.

3.01 • wtorek
17.00 Wszystkie nieprzespane noce (2016), 100’
reżyseria: Michał Marczak
19.00 Ostatnia rodzina (2016), 124’
reżyseria: Jan P. Matuszyński

4.01 • środa
17.00 Fale (2016), 78’
reżyseria: Grzegorz Zariczny
18.30 Las, 4 rano (2016), 97’
reżyseria: Jan Jakub Kolski + Spotkanie z reżyserem

5.01 • czwartek
17.00 Pitbull. Nowe porządki (2016), 133’
reżyseria: Patryk Vega
19.30 Pitbull. Niebezpieczne kobiety (2016), 135’
reżyseria: Patryk Vega

6.01 • piątek
16.00 Jak uratować mamę (2016), 90’
reżyseria: Daniel Zduńczyk, Marcin Męczkowski
17.45 Planeta singli (2016), 136’
reżyseria: Mitja Okorn
20.15 Zaćma (2016), 109’
reżyseria: Ryszard Bugajski

7.01 • sobota
16.00 Smoleńsk (2016), 120’
reżyseria: Antoni Krauze
18.15 Szczęście świata (2016), 98’
reżyseria: Michał Rosa
20.00 Modelka (2016), 105’
reżyseria: Mads Matthiesen

8.01 • niedziela
17.00 Wołyń (2016), 150’
reżyseria: Wojciech Smarzowski

10.01 • wtorek
17.00 W spirali (2016), 70’
reżyseria: Konrad Aksinowicz
18.30 Gejsza (2016), 90’
reżyseria: Radosław Markiewicz

11.01 • środa
17.00 Kolekcja sukienek (2016), 84’
reżyseria: Marzena Więcek

12.01 • czwartek
17.00 Walser (2016), 78’
reżyseria: Zbigniew Libera

13.01 • piątek
16.00 Słońce, to słońce mnie oślepiło (2016), 74’
reżyseria: Anna Sasnal, Wilhelm Sasnal

14.01 • sobota
16.00 Baby Bump (2016), 89’
reżyseria: Kuba Czekaj
17.45 Szkoła uwodzenia Czesława M. (2016), 97’
reżyseria: Aleksander Dembski
19.30 Jestem mordercą (2016), 117’
reżyseria: Maciej Pieprzyca

15.01 • niedziela
15.00 Plac zabaw (2016), 82’
reżyseria: Bartosz M. Kowalski
16.30 #WszystkoGra (2016), 91’
reżyseria: Agnieszka Glińska
18.15 Hel (2016), 91’
reżyseria: Katarzyna Priwieziencew, Paweł Tarasiewicz

17.01 • wtorek
17.00 Ojciec (2015), 71’
reżyseria: Artur Urbański
18.30 Ederly (2016), 97’
reżyseria: Piotr Dumała + Spotkanie z reżyserem

18.01 • środa
17.00 Sługi boże (2016), 101’
reżyseria: Mariusz Gawryś
19.00 Czerwony kapitan (2016), 115’
reżyseria: Michal Kollar

19.01 • czwartek
17.00 Historia Roja (2016), 140’
reżyseria: Jerzy Zalewski
19.30 Na granicy (2016), 98’
reżyseria: Wojciech Kasperski

20.01 • piątek
16.00 Letnie przesilenie (2016), 96’
reżyseria: Michał Rogalski
17.45 Kochaj (2016), 85’
reżyseria: Marta Laryssa Plucińska
19.30 Prosta historia o morderstwie (2016), 90’
reżyseria: Arkadiusz Jakubik

21.01 • sobota
16.00 Kobiety bez wstydu (2016), 110’
reżyseria: Witold Orzechowski
18.00 Słaba płeć? (2016), 99’
reżyseria: Krzysztof Lang
20.00 Niewinne (2016), 115’
reżyseria: Anne Fontaine

22.01 • niedziela
15.00 Za niebieskimi drzwiami (2016), 90’
reżyseria: Mariusz Palej
17.00 Sprawiedliwy (2016), 95’
reżyseria: Michał Szczerbic

24.01 • wtorek
17.00 110 % (2016), 74’
reżyseria: Agnieszka Gola-Rakowska
18.30 Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham (2016), 76’
reżyseria: Paweł Łoziński + Spotkanie z reżyserem

25.01 • środa
17.00 Komunia (2016), 73’
reżyseria: Anna Zamecka
18.30 Jarocin. Po co wolność (2016), 109’
reżyseria: Leszek Gnoiński, Marek Gajczak

26.01 • czwartek
17.00 Bracia (2016), 70’
reżyseria: Wojciech Staroń

27.01 • piątek
16.00 Zdjęcie (2016), 80’
reżyseria: Maciej Adamek
17.30 Kamper (2016), 89’
reżyseria: Łukasz Grzegorzek

28.01 • sobota
16.00 Nowy świat (2016), 100’
reżyseria: Elżbieta Benkowska, Michał Wawrzecki, Łukasz Ostalski
18.00 Zjednoczone Stany Miłości (2016), 104’
reżyseria: Tomasz Wasilewski
20.00 7 rzeczy których nie wiecie o facetach (2016), 120’
reżyseria: Kinga Lewińska

29.01 • niedziela
15.00 Bóg w Krakowie (2016), 95’
reżyseria: Dariusz Regucki
16.40 Łowcy miodu (2016), 77’
reżyseria: Krystian Matysek
18.00 Śpiewający obrusik (2015), 92’
reżyseria: Mariusz Grzegorzek

31.01 • wtorek
17.00 Tłumacz (2016), 90’
reżyseria: Massimo Natale
18.45 Mów mi Marianna (2016), 75’
reżyseria: Karolina Bielawska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
FS_Winter_poster
Future Shorts – Winter Season 2013/14
PLAKAT_POKAZY_druk
TheOneMinutes – Festiwal Filmów i Form Jednominutowych / The Best 2006-2011
integracja
14. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*