Superprodukcja Legiony oraz Piłsudski Michała Rosy, Polityka Patryka Vegi, to najważniejsze premiery września.

Poza tym w kinach pojawi się m.in. To: Rozdział 2, Ad Astra, Rambo: Ostatnia krew oraz Dzięki Bogu Framcoisa Ozona i Parasite Bong Joon-ho

Dla młodszych – Magiczny dywan, Operacja Człowiek w czerni, Angry Birds Film 2.

PREMIERY – 4/6 WRZEŚNIA

– Kwiaty miłości
Komedia/Muzyczny, Nowa Zelandia, 93 min.
reżyseria: David Stubbs
obsada: Rose McIver, George Mason, Kimbra

Piosenkarka Maisie już jako dorosła kobieta odkrywa historię związku swoich rodziców – zupełnie inną od tej, którą znała. Dzięki muzyce poznaje ich jako nastolatków i towarzyszy im przez kolejne etapy związku. (opis dystrybutora)

Magiczny dywan
Animacja/Familijny, Dania, 81 min.
reżyseria: Karsten Kiilerich
głosy: –

Hodżia mieszka w maleńkiej wiosce wraz ze swoją rodziną. Jednak chciałby zobaczyć wielki świat, którym jest dla niego miasto gdzie mieszka sułtan. Pewnego razu dostaje szansę i od razu z niej korzysta. Stary El Faza powierza mu magiczny, latający dywan i misję odnalezienia swego zaginionego wnuka. Hodżia wraz ze swą przyjaciółką Rają ruszają na spotkanie przygody. (opis dystrybutora)

Między morzem a oceanem
Dramat, Hiszpania, 136 min.
reżyseria: Isaki Lacuesta
obsada: Israel Gómez Romero, Francisco José Gómez Romero

Przepiękny i niezwykle czuły hiszpański dramat, który opowiada historię dwóch braci, którzy poszli bardzo różnymi ścieżkami w życiu i po latach spotykają się na wyspie San Fernando. Israel, młodszy z rodzeństwa, właśnie wychodzi z więzienia. Chce zacząć wszystko od nowa, ale w nękanej bezrobociem Andaluzji trudno o pracę. Żyje w poczuciu, że oprócz prochów, odsiadki i śmierci rodzinne miasto nic mu nie oferuje. Od zejścia na przestępczą ścieżkę próbuje chłopaka odwieść starszy brat Cheíto, marynarz, którego życie też nie jest beztroskie. (opis dystrybutora)

Operacja Człowiek w czerni
Familijny, Norwegia, 82 min.
reżyseria: Grethe Bøe-Waal
obsada: Emma Kilane, Thomas Farestveit

Tiril i Olivier to para młodych detektywów, którzy wraz z wiernym psim przyjacielem, Ocho, rozwiążą każda zagadkę. Pewnego dnia przyjaciele natrafiają na tajemnicze dziury w ziemi. Coś, co wydaje się zagrożeniem dla rowerzystów, w rzeczywistości jest początkiem bardziej skomplikowanej sprawy. Po okolicy grasuje tajemniczy Człowiek w Czerni, który poszukuje skarbu. Młodzi detektywi zaczynają śledztwo, które sięga do historii miasteczka i jego mieszkańców. (opis dystrybutora)

O zwierzętach i ludziach
Dokumentalny, Polska, 70 min.
reżyseria: Łukasz Czajka

Opowieść o Janie Żabińskim, dyrektorze warszawskiego ZOO w latach 1929-1951, i jego żonie Antoninie, którzy w czasie II Wojny Światowej ratowali żydów z warszawskiego getta. (opis dystrybutora)

Polityka
Dramat/komedia, Polska, ? min.
reżyseria: Patryk Vega
obsada: Andrzej Grabowski, Iwona Bielska, Zbigniew Zamachowski, Daniel Olbrychski

Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa „Polityka” odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach. (opis dystrybutora)

Sztuka ścigania się w deszczu
Dramat/Komedia, USA, 109 min.
reżyseria: Simon Curtis
obsada: Milo Ventimiglia, Amanda Seyfried, Kevin Costner

Denny to kierowca wyścigowy bez reszty oddany swemu kochającemu, mądremu, przejawiającemu niemal ludzkie cechy psu o imieniu Enzo. Enzo jest dla Denny’ego więcej niż zwierzakiem domowym – to jego najlepszy przyjaciel. Pewnego dnia Denny poznaje nauczycielkę Eve; jakiś czas później zakochani pobierają się, wkrótce potem rodzi im się dziecko. Z pomocą Eve i Enzo Denny uczy się zasad życia rodzinnego, również w czasach kryzysu, korzystając z lekcji, które pobierał się na torze wyścigowym. (opis dystrybutora)

To: Rozdział 2
Horror, USA, ? min.
reżyseria: Andres Muschietti
obsada: Bill Skarsgård, James McAvoy, Jessica Chastain, Bill Hader, Isaiah Mustafa, Jay Ryan

Zło wkrada się do miasteczka Derry położonego w stanie Maine co 27 lat. TO: Rozdział 2 ponownie gromadzi znanych nam z części pierwszej, dorosłych już bohaterów, którzy spotykają się prawie trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie TO. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 13 WRZEŚNIA

– Downton Abbey
Dramat, Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: Michael Engler
obsada: Hugh Bonneville, Jim Carter, Elizabeth McGovern, Matthew Goode

Jest rok 1927 (rok po zakończeniu szóstego sezonu serialu). Ponownie znajdziemy się w niezwykłym domostwie, jeszcze bardziej niż dotąd pełnym przepychu. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy – wystawne wnętrza, nieprawdopodobne kostiumy, glamour. Czas jeszcze raz znaleźć się w świecie, w którym przeplata się dramat, komedia i romans. Wracając do domu Granthamów, zobaczymy rodzinę oraz służbę w czasie przygotowań do największego zaszczytu, jaki można sobie wyobrazić – wizyty królewskiej. (opis dystrybutora)

– Głos Pana
Dramat/Sci-Fi, Francja/Kanada/Szwecja/USA/Węgry, 108 min.
reżyseria: György Pálfi
obsada: Csaba Polgár, Dia Kiss

Młody mężczyzna poszukuje swego ojca – profesora matematyki Petera Hogartha, który zaginął podczas pracy nad tajnym projektem rządu Stanów Zjednoczonych. Projekt ten dotyczył rozkodowania, przetłumaczenia i zrozumienia transmisji od inteligentnych istot pozaziemskich. (opis dystrybutora)

Niezbędna konieczność
Komedia, Francja, 99 min.
reżyseria: Erwan Le Duc
obsada: Swann Arlaud, Maud Wyler, Fanny Ardant

Pierre Perdrix prowadzi spokojne życie w niewielkim, sennym francuskim miasteczku. Jak przystało na kapitana policji, każdy jego dzień jest perfekcyjnie zorganizowany, a przez to również przewidywalny. Przynajmniej do chwili, gdy nie ma kontaktu ze swoją rodziną. Główny bohater wydaje się jedyną osobą, która jest w stanie trzymać najbliższych w ryzach. Po śmierci ojca prowadząca popularną audycję w radiu matka Pierre’a rzuciła się w wir płomiennych romansów, a jego starszy brat oddał się osobliwemu hobby. Rodzinne relacje mogą ulec zmianie z chwilą, gdy w okolicy pojawia się atrakcyjna i nieco tajemnicza Juliette. (opis dystrybutora)

Piłsudski
Dramat historyczny, Polska, 107 min.
reżyseria: Michał Rosa
obsada: Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Maria Dębska

Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną i kochanką. Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. (opis dystrybutora)

Wyprawa Magellana
Animowany, Hiszpania, ? min.
Reżyseria: Ángel Alonso
głosy: –

Stań za sterami największej przygody świata, która wydarzyła się naprawdę i zmieniła wszystko! Poznaj najodważniejszą załogę, odkryj najbardziej egzotyczne zakątki globu i przeżyj podróż pełną niebezpieczeństw, humoru i miłości. Wspaniała animowana megaprodukcja, która przeniesie widzów w każdym wieku prosto na pokład okrętów pod dowództwem Ferdynanda Magellana i Juana Sebastiana Elcano. Film powstał z okazji 500-tnej rocznicy pierwszej wyprawy dookoła świata, która ostatecznie udowodniła, że Ziemia jest okrągła. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 20 WRZEŚNIA

– Ad Astra
Thriller/Sci-Fi, Brazylia/USA, ? min.
reżyseria: James Gray
obsada: Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland

Astronauta Roy McBride wyrusza na wyprawę poza granice Układu Słonecznego, aby odnaleźć swego zaginionego ojca i odkryć tajemnicę, która zagraża przetrwaniu naszej planety. W czasie swej podróży odkryje sekrety, które postawią pod znakiem zapytania sens ludzkiej egzystencji i nasze miejsce we wszechświecie. (opis dystrybutora)

Angry Birds Film 2
Animacja/Komedia, Finlandia/USA, 96 min.
reżyseria: Thurop Van Orman
głosy: –

Skomplikowana relacja nielotów Angry Birds oraz sprytnych Zielonych Świnek przenosi się na wyższy poziom. Kiedy wyspy zamieszkane przez Angry Birds i Świnki znajdą się w niebezpieczeństwie, a nowy wróg da o sobie znać, Red, Chuck i Bomba rekrutują Silver (siostrę Chucka) oraz łączą siły z Leonardem i jego drużyną, tworząc superteam, który ma ocalić ich domy. (opis dystrybutora)

Dzięki Bogu
Dramat, Belgia/Francja, 137 min.
reżyseria: François Ozon
obsada: Melvil Poupaud, Denis Ménochet, Swann Arlaud

Opowieść o tym, jak ofiary pedofilii w Kościele organizują się po 30 latach, aby w końcu wymierzyć sprawiedliwość. Alexandre mieszka w Lyonie z żoną i pięciorgiem dzieci. Jest przykładowym katolikiem. Pewnego dnia odkrywa, że ksiądz Preynat, który go skrzywdził kiedy był harcerzem, nadal pracuje z nieletnimi. Postanawia działać. Wkrótce dołączają do niego dwie inne ofiary księdza: François i Emmanuel. (opis dystrybutora)

Legiony
Historyczny, Polska, 120 min.
reżyseria: Dariusz Gajewski
obsada: Sebastian Fabijański, Bartosz Gelner, Wiktoria Wolańska, Mirosław Baka

Uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek, narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę. (opis dystrybutora)

Parasite
Dramat, Korea Południowa, 132 min.
reżyseria: Bong Joon-ho
obsada: Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Jo Yeo-jeong, Choi Woo-sik, Jang Hye-jin, Park So-dam

Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. (opis dystrybutora)

Rambo: Ostatnia krew
Akcja, USA, ? min.
reżyseria: Adrian Grunberg
obsada: Sylvester Stallone, Paz Vega, Louis Mandylor

John Rambo częściej niż po broń sięga dziś po butelkę. Szuka w niej ucieczki przed powracającymi wspomnieniami dawnych walk i utraconych bliskich. Gdy jednak uprowadzona zostaje córka jego przyjaciółki, John po raz ostatni będzie musiał stanąć do walki. Wkrótce okaże się, że porywacze nieprzypadkowo wybrali ofiarę. Ich prawdziwym celem jest on, John Rambo, z którym mają do wyrównania dawne rachunki. Nie rozumieją, że najtrudniejszym przeciwnikiem jest ten, który nie ma nic do stracenia. Oni pierwsi przelali krew. On zrobi to ostatni. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 27 WRZEŚNIA

– Krewetki w cekinach
Komedia, Francja, 100 min.
reżyseria: Cédric Le Gallo
obsada:Nicolas Gob, Alban Lenoir

Krewetki w cekinach to amatorska drużyna piłki wodnej, która chce wystartować w zawodach Gay Games. Mają zapał i fantazję, ale brakuje im profesjonalnego trenera. Z nieba spada im Matthias – dostał tę fuchę jako szansę, żeby podreperować swój wizerunek po kontrowersyjnej wypowiedzi w telewizji. Matthias próbuje ratować swoją karierę pływacką, ale nie spodziewa się, jakie zmiany w jego życiu może przynieść podróż wesołym autobusem na finał zawodów piłki wodnej w Chorwacji. (opis dystrybutora)

Mowa ptaków
Dramat, Polska, 138 min.
reżyseria: Xawery Żuławski
obsada: Sebastian Fabijański, Eryk Kulm jr

Tytułowa Mowa ptaków jest językiem, jakim posługują się wykluczeni z agresywnej, hałaśliwej większości: dręczony przez dzieci nauczyciel historii, wyrzucony z pracy polonista, trędowaty kompozytor, dziewczyna sprzątająca w domu bankiera, szpotawa kwiaciarka i zafascynowana kinem uczennica. Zepchnięci na out przez reprodukujący bezmyślność system, przez skandujące „Nie-na-wi-dzę! Nie-na-wi-dzę!” stadionowe bandy nazioli; na swoją obronę mają tylko ironię, kwiaty i cytaty z klasyków. (opis dystrybutora)

Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy
Dramat, Czechy/Francja/Niemcy/Bułgaria/Rumunia, 140 min.
reżyseria: Radu Jude
obsada: Ioana Iacob, Alex Bogdan, Alexandru Dabija

„Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy”. Te słowa, wypowiedziane przez marszałka Iona Antonescu w rumuńskiej Radzie Ministrów latem 1941 r., rozpoczęły “akcje samooczyszczające” przeprowadzane razem z Niemcami na obszarze Besarabii i Transnistrii. Fabuła koncentruje się wokół młodej reżyserki teatralnej Mariany Marin, która próbuje przeprowadzić rekonstrukcję zdobycia Odessy w 1941 r. przez rumuńską armię, gdy po zajęciu miasta wybuchła ogromna bomba (odpalona radiowo przez NKWD), a efektem stała się hekatomba ludności żydowskiej. (opis dystrybutora)

(Nie)znajomi
Dramat/Komedia, Polska, ? min.
reżyseria: Tadeusz Śliwa
obsada: Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski, Kasia Smutniak, Wojtek Żołądkowicz, Łukasz Simlat

Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten przyjemny wieczór wywróci ich świat do góry nogami. (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
01_Festiwal_Na_Swoim
Festiwal Filmów o Własności Prywatnej i Prywatyzacji “Na Swoim”
listy_do_m_825
ENEMEF: Noc z Listami do M.
Kino Letnie przy Piotrkowskiej 217
2 komentarze
  • Lena
    29 sierpnia 2019 at 12:37

    Sporo fajnych premier sie szykuje. Ja czekam na film “Nieznajomi”, wloska wersja “Dobrze sie kłamie w milym towarzystwie” bardzo mi sie podobala. W polskiej wersji jest niezla obsada.

  • Arczi
    28 sierpnia 2019 at 11:53

    Wychodzi na to, że co najmniej 3 razy będę w kinie we wrześniu, a może i więcej… To 2, Ad Astra no i (Nie)znajomi musowo, bo jestem ciekaw tej historii w polskich realiach, a zwiastun wygląda całkiem obiecująco 🙂

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*