smerfyKolejny miesiąc wakacji i nadal większość premier, to produkcje lekkie i przyjemne. Nie zabraknie kina s-f, fantasy i horror: Captain America: Pierwsze starcieGeneza Planety Małp, Conan barbarzyńca 3DLatający mnich i tajemnica Da Vinci, Kowboje i obcy, Oszukać przeznaczenie 5, Nie bój się ciemności. komedii – Zła kobieta, Szefowie wrogowie. Ciekawie zapowiada się polsko-francuska koprodukcja, thriller Kret. Dla wytrawnych kinomanów przyszykowano film Carlosa Saury – Flamenco, flamenco, a także najnowsze dzieło Woodyego Allena – O północy w Paryżu. Najmłodsi zapewne wybiorą Magiczną podróż do Afryki i oczywiście Smerfy.


Premiery – 5 sierpnia


Captain America: Pierwsze starcie
Fantastycznonaukowy, USA, ? min.
reżyseria: Joe Johnston
obsada: Chris Evans, Hugo Weaving, Hayley Atwell

Ekranizacja kolejnego tytułu ze stajni Marvela. Steve Rogers z wątłego młodzieńca stanie się prawdziwym obrońcą Ameryki. Oczywiście w filmie nie zabraknie jego największego wroga – Czerwonej Czaszki.

Fryzjerka
Komediodramat, Niemcy, 106 min.
reżyseria: Doris Dorrie
obsada: Katharina Derr, Matthias Freihof, Ulla Geiger

Kathi, pokaźnych rozmiarów fryzjerka, żyje marzeniami. Jej recepta na uszczęśliwienie świata jest niezwykle prosta – dobra fryzura rozwiąże każdy problem. Przynajmniej na pewien czas. Kathi wierzy w swoją „misję” i gorliwie zabiera się do realizacji planów. Ustawiczna chęć niesienia pomocy sprawia jednak, że droga do własnego salonu fryzjerskiego zaczyna biec pod górkę… (opis dystrybutora)

Geneza Planety Małp
Fantastycznonaukowy, USA, ? min.
reżyseria: Rupert Wyatt
obsada: James Franco, Tom Felton, Andy Serkis

Akcja filmu rozgrywa się we współczesnym San Francisco, gdzie naukowcy prowadzą badania genetyczne, w wyniku których dochodzi do narodzin rasy wybitnie inteligentnych małp i wybuchu wojny o ich dominację nad ludźmi. (opis dystrybutora)
   
Kret
Thriller, Polska/Francja, 108 min.
reżyseria: Rafael Lewandowski
obsada: Borys Szyc, Marian Dziędziel, Magdalena Czerwińska

Pełna niespodziewanych zwrotów akcji historia Pawła (Borys Szyc), którego rodzinne szczęście z dnia na dzień zatruwa artykuł szkalujący dobre imię jego ojca i wspólnika w interesach (Marian Dziędziel). Paweł rozpoczyna prywatne śledztwo, by odkryć prawdę i oczyścić ojca z zarzutów. Wszystkie tropy prowadzą do zagadkowego człowieka (Wojciech Pszoniak), który skrywa odpowiedzi na nurtujące Pawła pytania i od dawna zdaje się kierować losami jego rodziny… Jak daleko posunie się Paweł, aby ochronić swoich bliskich?  (opis dystrybutora)

Misja kadrowego
Komediodramat, Francja/Izrael/Niemcy, 103 min.
reżyseria: Eran Riklis
obsada: Mark Ivanir, Reymond Amsalem, Gila Almagor

Samolubny, zblazowany, pozbawiony uczuć i skupiony na sobie czterdziestolatek pracuje jako kadrowy w jednej z największych piekarń w Jerozolimie. Pewnego dnia jego nieskalana zawodowa reputacja poddana zostaje próbie. W samobójczym ataku bombowym ginie jedna z pracownic piekarni – Julia, z pochodzenia Rumunka, a piekarnia zostaje oskarżona przez media o niehumanitarną i obojętną postawę wobec zatrudnionych w niej obcokrajowców. Kadrowy ma za zadanie załagodzić skandal. Musi zrehabilitować dobre imię firmy i oddalić stawiane wobec niej zarzuty. (opis dystrybutora)
   
Prawdziwa miłość
Romans/sensacja, Francja, 96 min.
reżyseria: Sarah Leonor
obsada: Guillaume Depardieu, Florence Loiret Caille

Isabelle jest nauczycielką. Bruno jest włamywaczem. Zaczynają wierzyć, że razem mogą być szczęśliwi. Gdy okazuje się, że policja jest o krok od złapania Bruna, ten ucieka, zabierając ze sobą Isabelle. Ukrywają się w głębi lasu, gdzie kochają się zawieszeni w czasie, usiłując z całych sił trzymać się z dala od brutalności świata. (opis dystrybutora)


Premiery – 12 sierpnia


Magiczna podróż do Afryki
Familijny/przygodowy, ? min.
reżyseria: Jordi Llompart
obsada: Leonor Watling, Adria Collado, Molly Malcolm

W imponującym przygodowym widowisku, kręconym m.in. w Namibii i Republice Południowej Afryki, najmłodsi widzowie prześledzą emocjonującą podróż 10-letniej Jany. Obdarzona niezwykłą wrażliwością i wyobraźnią dziewczynka wyrusza w poszukiwaniu Kabbo, jej pomysłowego ciemnoskórego kolegi, który nagle porzuca spokojne życie w Barcelonie, by powrócić do swojego rodzinnego, jakże dla niej egzotycznego, buszu. W magicznej podróży po najdzikszym z kontynentów pomogą jej zabawni strażnicy afrykańskich sekretów – napuszony ryś, szalone małpy, majestatyczny słoń Harry i obdarzony niezwykłymi mocami wierzchowiec. Dzięki ich wskazówkom trafi na ślad plemienia Kabby i pozna baśniową krainę ze swoich marzeń, która zachwyci wszystkich fanów „Alicji w krainie czarów” Tima Burtona.  (opis dystrybutora)

Oszukać przeznaczenie 5
Horror, USA, ? min.
reżyseria: Steven Quale
obsada: Ryan Patrick

Kolejny odcinek opowieści o tym, że przed przeznaczeniem (czytaj śmierci) nie da się uciec.

Passione
Muzyczny, Włochy, 90 min.
reżyseria: John Turturro
obsada: Misia , Massimo Ranieri, Peppe Barra

„Neapol to miasto namalowane za pomocą dźwięków. A muzyka stanowi jeden z najważniejszych jego elementów” – mówi John Turturro, znany amerykański aktor z włoskim rodowodem. Odgrywa on w filmie rolę narratora, próbującego przedstawić muzyczną duszę ukochanego miasta. (opis dystrybutora)

Taxi A
Komedia obyczajowa, Polska ? min.
reżyseria: Marcin Korneluk
obsada: Marian Dziędziel, Paulina Holtz, Jerzy Bończak

Prześladowany przez złośliwego komornika (Woronowicz) załamany mężczyzna rozważa już pożegnanie się z tym światem, gdy nagle przychodzi mu do głowy szalony pomysł, który na zawsze odmieni jego życie. Z dyrektorskiego stołka przesiada się na… nadszarpniętą zębem czasu łódkę. Przewożąc barwną gromadę pasażerów, takich jak ambitna call girl, pomysłowy przemytnik i nastoletnia paserka „legalnie zajumanych komórek”, poznaje życie od najciekawszej strony. Z otwartym sercem wysłuchuje problemów swoich klientów. Wkrótce za sprawą celnych rad Andrzeja, wielu jego pasażerów stawi czoło przeciwnościom losu, a sława filozofującego przewoźnika dotrze do ogólnopolskich mediów. Kiedy jego niezwykłą historię pozna ambitna prawniczka (Holtz), Andrzej stanie przed szansą odzyskania utraconej fortuny i ukarania tych, którzy go podstępnie ograbili.  (opis dystrybutora).

Zła kobieta
Komedia, USA, ? min.
reżyseria: Jake Kasdan
obsada: Cameron Diaz, Lucy Punch

Komedia romantyczna z Cameron Diaz w roli nauczycielki, która po rozstaniu ze swoim chłopakiem zaczyna uwodzić znajomego z pracy.


Premiery – 19 sierpnia


Conan barbarzyńca 3D
Fantasy, USA, ? min.
reżyseria: Marcus Nispel
obsada: Jason Momoa, Rachel Nichols, Stephen Lang

Conan od najmłodszych lat przejawia talent wojownika. Jednak nim zdąży dorosnąć w jego rodzinnych stronach rozgorzeje krwawa wojna. Khalar Singh – potężny władca i czarnoksiężnik zgładzi całe plemię małego Conana. Prawie całe – na swoje nieszczęście nie zdoła schwytać walecznego chłopca. Mijają lata. Conan jest już dojrzałym wojownikiem, który nie ma sobie równych. Od lat realizuje krwawy plan zemsty – podąża tropem Khalara i likwiduje bez litości kolejnych jego popleczników. Pewnego dnia przyjdzie mu stoczyć walkę, na którą czekał całe życie. Nim jednak do niej dojdzie, musi ocalić z jego rąk dziedziczkę odwiecznej mocy władców Acheronu. Jeśli Khalarowi uda się złożyć rytualną ofiarę z jej życia, posiądzie drzemiąca w niej moc i stanie się niepokonany. (opis dystrybutora)

Latający mnich i tajemnica Da Vinci
Fantasy, Czechy/Polska/Słowacja, 100 min.
reżyseria: Mariana Ćengel-Solćanska
obsada: Marko Igonda, Paweł Małaszyński, Aleksander Domogarov

XVIII wiek, słowackie Pieniny przy dzisiejszej granicy z Polską. W ukrytym w górach i owianym mrocznymi legendami Czerwonym Klasztorze pustelniczy żywot wiodą mnisi kamedulscy, nieświadomi dramatycznych zmian, jakie przeżywa targana wojnami i rewolucjami Europa. Pewnego dnia u wrót klasztoru odnajdują zakrwawionego, bezimiennego mężczyznę. Ratują półżywego nieznajomego, a z czasem postanawiają przyjąć go w swoje szeregi, nadając mu przydomek Cyprian. Wiele lat później tajemniczy zakonnik noszący to imię wsławi się wielkimi odkryciami z dziedziny medycyny i alchemii, a także wynalezieniem machiny, która pozwoliła mu wzbić się w niebo! (opis dystrybutora)

Smerfy
Familijny, USA, ? min.
reżyseria: Raja Gosnell
obsada: Hank Azaria

Któż nie zna Smerfów? Oto najnowsza ekranizacja przygód tych niebieskich stworków, które przed Gargamelem schowają się we współczesnym Nowym Jorku.
   
Szefowie wrogowie
Komedia, USA, ? min.
reżyseria: Seth Gordon
obsada: Jennifer Aniston, Colin Farrell, Jason Bateman

Makabryczna komedia o trójce przyjaciół, którzy postawiają zabić swoich nieznośnych szefów.


Premiery – 26 sierpnia


Agnozja
Thriller/dramat, Hiszpania, 105 min.
reżyseria: Eugenio Mira
obsada: Martina Gedeck, Eduardo Noriega, Barbara Goenaga

Cierpiąca na agnozję Joana Prats musi zmagać się nie tylko z chorobą, ale także z informacji jakie posiada.
   
Cyrk Columbia
Dramat, Wielka Brytania, 113 min.
reżyseria: Danis Tanovic
obsada: Miki Manojlovic, Boris Ler, Mira Furlan
dramat, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Francja, Niemcy, Serbia,

Główny bohater, Divko, wraca w rodzinne strony, do Bośni, by zemścić się na swojej żonie, Luciji, która nie wyjechała z nim, kiedy musiał uciekać z kraju dwie dekady wcześniej. Dorobił się w Niemczech, więc popisuje się czerwonym Mercedesem, portfelem wypchanym markami i skąpo ubraną dziewczyną. Uciekając opuścił też syna, teraz dwudziestoletniego, który sporo odziedziczył po ojcu: brak manier i życiową lekkomyślność, która teraz każe mu zakochać się w narzeczonej ojca. W zniszczonej i szukającej autorytetów ojczyźnie Divko szybko staje się lokalnym decydentem. Najpierw musi tylko jeszcze stawić czoło swojej „starej” rodzinie, a potem przekonać małomiasteczkową społeczność do „nowej”. (opis dystrybutora)

Dzieciństwo Ikara
Thriller, Francja/Rumunia/Szwajcaria, ? min.
reżyseria: Alex Iordachescu
obsada: Guillaume Depardieu, Alysson Paradis

Jonathan Vogel chciałby cofnąć czas i uniknąć wypadku, który zniszczył jego życie. Kiedy dowiaduje się, że Stivlas Karr światowej sławy profesor i genetyk właśnie pracuje nad badaniami genetycznymi, w których opracowuje metodę odradzania się ludzkiego ciała, Jonathan postanawia wziąć udział w tym eksperymencie jako królik doświadczalny. Jednak badania nie idą zgodnie z planem profesora i przynoszą makabryczne skutki. Jonathan jest w niebezpieczeństwie, a jedyną osobą, która może mu pomóc jest Alice, córka profesora. (mat.prom.)

Kowboje i Obcy
Fantastycznonaukowy, western, USA, ? min.
reżyseria: Jon Favreau
obsada: Daniel Craig

Niezwykłe połączenie kina s-f z westernem. Rok 1987 tajemniczy nieznajomy trafia do miasteczka Absolution. Za nim pojawia się horda kosmitów.

Nawet deszcz
Historyczny, Francja/Hiszpania/Meksyk, 104 min.
reżyseria: Iciar Bollain
obsada: Gael Garcia Bernal, Luis Tosar, Raul Arevalo

Sebastian – reżyser idealista – i Costa, jego producent, realizują w Boliwii film o przybyciu Kolumba do Ameryki. Pragną ukazać wielkiego odkrywcę w sposób daleki od wyidealizowanej wersji szkolnych podręczników – na ekranie żądni złota Kolumb i jego świta brutalnie rozprawiają się z Indianami. Realizacja filmu idzie wyśmienicie do momentu gdy w okolicy wybucha tzw. “wojna o wodę”, wywołana prywatyzacją wodociągów. Szybko okazuje się, że pomimo upływu 500 lat, konkwista trwa nadal. Kiedyś wyzyskiwani przez konkwistadorów, dziś boliwijscy Indianie stają się ofiarami chciwych polityków i międzynarodowych korporacji. Rozpoczyna się podwójna walka rdzennych mieszkańców Boliwii z najeźdźcami z Zachodu. (opis dystrybutora)

Nie bój się ciemności
Horror, Australia, ? min.
reżyseria: Troy Nixey
obsada: Katie Holmes, Guy Pearce, Bailee Madison

Mała Sally przyjeżdża na Rhode Island, aby zamieszkać z ojcem i jego narzeczoną. W głębi remontowanej willi słyszy głosy. Nieświadoma uwalnia coś, co od wieków było zamknięte i co zawładnie całym domem.
   
O północy w Paryżu
Komedia, USA, ? min.
reżyseria: Woody Allen
obsada: Rachel McAdams, Michael Sheen, Tom Hiddleston

W letniej rewelacji kin na całym świecie – komedii „O północy w Paryżu”, której uroczysta premiera uświetniła otwarcie tegorocznego festiwalu w Cannes, śledzimy losy niedawno zaręczonej pary. Inez i Gil przybywają do światowej stolicy romansu, planując ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na ciężką próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana, a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni! (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
avecesar
Premiery filmowe – luty 2016
transatlantyk
Pierwsze szczegóły PGNiG Transatlantyk Festival 2016
integracja
14. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*