hansklossW marcu spora dawka niezłego, nie zawsze komercyjnego kina. Zakochany Goethe, Coś pięknego, Terytorium wroga, Martha Marcy May Marlene czy Wszystkie odloty Cheyenne’a z rewelacyjnym Seanem Pennem. Na te tytuły warto zwrócić uwagę. Plus Histeria – romantyczna historia powstania… wibratorów.

Nie zabraknie wielkich, komercyjnych gwiazd. W Bogu zemsty powraca Nicolas Cage, w Kobiecie w czerni Daniel Radcliffe, w Kupiliśmy Zoo Matt Damon i Scarlett Johansson, a w Raju na ziemi Jennifer Aniston. Wielbiciele kina akcji zapewne wybiorą się na Johna Cartera, Igrzyska śmierci i Gniew tytanów.

Co do polskich produkcji – można obawiać się nieco Kac Wawy – polskiego odpowiednika Kac Vegas. Także nie wiadomo, czy nowa wersja Hansa Klossa zaspokoi potrzeby widzów. Na deser dla najmłodszych Lorax, dla nieco starszych Królewna Śnieżka w wersji aktorskiej.


PREMIERY – 2 MARCA


Bóg zemsty
Thriller, USA, 99 min.
reżyseria: Roger Donaldson
obsada: Nicolas Cage, Guy Pearce, January Jones

Gdy piękna żona granego przez Cage’a bohatera – Laura zostaje brutalnie zgwałcona, zrozpaczony Nick spotyka przy jej szpitalnym łóżku tajemniczego mężczyznę, Simona, który zna jego imię i okoliczności tragedii, jaka go dotknęła. Nieznajomy reprezentuje tajną organizację, która zajmuje się wymierzaniem sprawiedliwości w przypadkach podobnych zbrodni. Żądny zemsty Nick otrzymuje propozycję wyrównania rachunków z gwałcicielem, ale w zamian musi uczynić coś, co na trwałe zwiąże go z zabójczo skuteczną siatką mścicieli…  (opis dystrybutora)

Hello! How are you?
Komedia, Rumunia, 105 min.
reżyseria: Alexandru Maftei
obsada: Dana Voicu, Ionel Mihailescu, Paul Diaconescu

Gabriel i Gabriela są szczęśliwym małżeństwem z dwudziestoletnim stażem. Nie czują już jednak do siebie pożądania seksualnego. Czy życie nie ma im nic więcej do zaoferowania? Po spędzeniu kilku nocy na internetowym czacie, oboje zakochują się w kimś nieznajomym – nie wiedząc, że tak naprawdę odnaleźli siebie nawzajem. Pasja i podniecenie nieznanym łączy się z poczuciem winy wynikającym z okłamywania partnera życiowego. Nie mniej zdezorientowany jest ich dojrzewający i seksualnie rozbuchany syn Vladimir, gdy dowiaduje się, że jego rodzice również mają pragnienia. Pewnego dnia spotkanie z wirtualnym kochankiem staje się nieuniknione… (opis dystrybutora)

Histeria. Romantyczna historia wibratora
Komedia, Wielka Brytania, 95 min.
reżyseria: Tanya Wexler, Jonah Lisa Dyer
obsada: Maggie Gyllenhaal, Hugh Dancy

W XIX wieku, okresie wynalazków, pewien mężczyzna wszczął poszukiwania medycznego sposobu leczenia neurotycznych kobiet i przypadkiem „zelektryzował” nasze życie erotyczne na zawsze. Histeria to lekka, romantyczna komedia oparta na zaskakującej historii doktora Mortimer Granville, który wymyślił pierwszy na świecie elektro-mechaniczny wibrator.  (opis dystrybutora)
   
Kac WAWA
Komedia, Polska, 100 min.
reżyseria: Łukasz Karwowski
obsada: Borys Szyc, Antoni Pawlicki, Michał Milowicz

KAC WA-WA to „swojska”, czyli polska odmiana przygód uczestników wieczoru kawalerskiego. Andrzej (Borys Szyc), Jarek (Antoni Pawlicki), Karol (Michał Milowicz), Tomek (Michał Żurawski) oraz Jerzy (Mariusz Pujszo) spotykają się w hotelu, gdzie w apartamencie mają grać w brydża. W tym samym czasie panna młoda – przyszła żona Andrzeja – Marta (Sonia Bohosiewicz) wraz z przyjaciółkami będą mile spędzały czas wieczoru panieńskiego z chippendalesami. Druhowie pana młodego wpadają na genialny pomysł. W miejsce planowanej gry w brydża, postanawiają spędzić wieczór po męsku. (opis dystrybutora)

Kobieta w czerni
Horror, Kanada/Wielka Brytania, 100 min.
reżyseria: James Watkins
obsada: Daniel Radcliffe, Ciaran Hinds, Janet McTeer

Nie wiecie, po co przyszła, że wróci bądźcie pewni. To widmo ciemności, to KOBIETA W CZERNI – mówi legenda Crythin Gifford. W pobliżu opuszczonej posiadłości, po zachodzie słońca, pojawia się kobieca postać ubrana na czarno. Zawsze, wkrótce potem w okolicy umiera dziecko. Po śmierci właścicielki Domu na Węgorzowych Moczarach do miasteczka przyjeżdża młody notariusz Artur Kipps (Daniel Radcliffe), ma uporządkować jej sprawy spadkowe. Niewiele może się jednak dowiedzieć. Okoliczni mieszkańcy boją się mówić o tym, co zdarzyło się tu przed laty. W czasie odpływu sam Kipps udaje się do przeklętego miejsca. Nie przypuszcza, że przekraczając próg posiadłości, stanie się częścią przerażającej historii Crythin Gifford. (opis dystrybutora)

Zakochany Goethe!
Romans, Niemcy, 100 min.
reżyseria: Philipp Stolzl
obsada: Alexander Fehling, Miriam Stein, Moritz Bleibtreu

Johann Wolfgang Goethe jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w świecie literackim. W dobie burzy i naporu był niekwestionowanym przywódcą duchowym pisarzy. To jego „Cierpienia młodego Wertera” spowodowały lawinę samobójstw a „Faust” zwiększył zainteresowanie mistycyzmem.  Zanim jednak doceniono go jako zwinnego pisarza, znany był bardziej jako lekkoduch i bawidamek.  Z jednej strony tragiczno-romantyczny w swych dziełach, z drugiej rozrywkowy gaduła. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 9 MARCA


Coś pięknego
Komedia, Włochy, 122 min.
reżyseria: Paolo Virzi
obsada: Valerio Mastandrea, Micaela Ramazzotti, Claudia Pandolfi

Livorno na włoskim wybrzeżu, początek lat 70. Pewnego spokojnego, letniego wieczora Anna zostaje wybrana „Miss Mamma” w lokalnym konkursie piękności. Jednak nie staje się to dla niej początkiem lepszego życia, wręcz przeciwnie. Jej mąż Mario w szale zazdrości wyrzucą ją i dwójkę ich dzieci – Bruna i Valerię – z mieszkania. Tak zaczyna się pełna przygód odyseja bohaterów, która prowadzić będzie od willi milionerów i planów filmowych, przez zaplecza sklepów i obskurne klitki z powrotem do rodzinnego domu. (opis dystrybutora)
   
Jak upolować faceta
Komedia/kryminał, USA, 106 min.
reżyseria: Julie Anne Robinson
obsada: Katherine Heigl, Jason O’Mara, Daniel Sunjata

W „Jak upolować faceta” Stephanie, pewna siebie, dumna dziewczyna z Jersey, przechodzi właśnie lekki kryzys finansowy – od sześciu miesięcy na horyzoncie nie pojawiła się żadna ciekawa propozycja pracy i właśnie zarekwirowano jej samochód. Nie tracąc jednak rezonu, Stephanie zwraca się z prośbą o pomoc do swojego kuzyna, Vinny’ego, właściciela firmy zajmującej się ściganiem zbiegłych przestępców. Fakt, iż jej ulubioną bronią jest gaz pieprzowy, nie stanie Stephanie na przeszkodzie, kiedy okaże się, że jej pierwszym zadaniem jako legalnej „łowczyni głów” będzie namierzenie Joe Morelliego, podejrzanego o morderstwo ex-gliny, który – tak się właśnie składa – skradł jej serce w czasach licealnych. Zemsta nie może nie być słodka, ale w trakcie śledztwa Stephanie odkrywa, że nie wszystko jest tym, czym się wydaje, w szczególności jej nowa praca. (opis dystrybutora)
   
John Carter
S-f, USA, 133 min.
reżyseria: Andrew Stanton
obsada: Willem Dafoe, Dominic West, Lynn Collins

Zrealizowany z niezwykłym rozmachem film, którego akcja rozgrywa się na tajemniczej planecie Barsoom, jest ekranizacją klasycznej – choć znanej głównie w Stanach Zjednoczonych – powieści Edgara Rice’a Burroughsa, autora serii książek o Tarzanie. John Carter (Taylor Kitsch) to młody weteran wojny secesyjnej, który w niejasnych okolicznościach trafia na obcą planetę. Tam zostaje uwikłany w wielki konflikt między tubylcami, Tarsem Tarkasem (Willem Dafoe) i księżniczką Dejah Thoris (Lynn Collins), która desperacko potrzebuje jego pomocy. W świecie na skraju zagłady, Carter odzyskuje wiarę w siebie i rozpoczyna walkę, od której zależy los Barsoom i jej mieszkańców. Jednak aby im pomóc, musi najpierw zrozumieć ich naturę. (opis dystrybutora)

Lorax
Animacja, USA, 94 min.
reżyseria: Cinco Paul, Ken Daurio
głosy: Paweł Ciołkosz, Monika Pikuła, Tomasz Steciuk

Twórcy przeboju Jak ukraść księżyc przedstawiają długo oczekiwany film Lorax – wyprodukowaną w formacie 3D adaptację klasycznej opowieści Dr. Seussa o strażniku lasu i pewnym dwunastolatku, który wyrusza na poszukiwanie prawdziwego drzewa Truffula, jedynej rzeczy, która może pomóc mu w zdobyciu serca dziewczyny marzeń. Aby odnaleźć drzewo, chłopiec musi poznać historię Loraxa, zgryźliwego acz niezwykle czarującego stworzenia, które walczy, aby uratować swój świat.  (opis dystrybutora)
   
Pewnego razu w Anatolii
Kryminał, Turcja/Bośnia i Hercegowina, 150 min.
reżyseria: Nuri Bilge Ceylan
obsada: Taner Birsel, Yilmaz Erdogan, Ahmet Mumtaz Taylan

Na pierwszy rzut oka Pewnego razu w Anatolii sprawia wrażenie kryminału. W burzliwą noc mała kolumna samochodów jedzie pustą szosą, od studni do studni. To zapis poszukiwań zwłok zamordowanego mężczyzny, którego oprawca był zbyt pijany, by zapamiętać, gdzie zakopał ciało. Nie wiemy, kto, jak i dlaczego zabił. Jednak kulisy zbrodni szybko schodzą na drugi plan. W chłodnej opowieści o nużącej podróży policjantów, prokuratora, lekarza i podejrzanego, najistotniejsze stają się relacje między bohaterami, ich pozornie nieznaczące uwagi, urwane rozmowy. (opis dystrybutora)

Terytorium wroga
Akcja/wojenny, Francja, 109 min.
reżyseria: Stephane Rybojad
obsada: Diane Kruger, Djimon Hounsou, Denis Menochet

Życie na krawędzi to ich żywioł. Ta misja miała być ich kolejnym rutynowym zadaniem.  Grupa komandosów wyszkolonych do pracy w ekstremalnych warunkach podejmie się uwolnienia porwanej w Afganistanie dziennikarki. Dlaczego właśnie ta akcja staje się ich „misją niemożliwą”? Czy ocalenie jednej osoby jest więcej warte od życia sześciu? Czy warte tego jest uczucie, które zrodzi się pomiędzy jednym z żołnierzy a dziennikarką? Czego nie jest w stanie przewidzieć wojskowy regulamin? (opis dystrybutora)


PREMIERY -16 MARCA


Demony
Horror/thriller, USA, 83 min.
reżyseria: William Brent Bell
obsada: Fernanda Andrade, Simon Quarterman, Evan Helmuth

W 1989 roku linia alarmowa 911 otrzymała mrożący krew w żyłach telefon od Marii Rossi (Suzan Crowley)  z przyznaniem się do brutalnego morderstwa trzech osób. 20 lat później jej córka Isabella (Fernanda Andrade) chce odkryć całą prawdę, co naprawdę stało się tamtej nocy. W tym celu odbywa podróż do Włoch do szpitala dla umysłowo chorych przestępców, gdzie została zamknięta jej matka. W szpitalu trwają badania czy jest chora psychicznie czy opętana.  Izabella postanawia wynająć dwóch młodych egzorcystów (Simon Quarterman i Evan Helmuth), aby niekonwencjonalnymi metodami: wykorzystującymi naukę i religię spróbować pomóc matce. Wkrótce się okazuje, że musza stanąć twarzą w twarz z czystym złem: demonami, które posiadły duszę i ciało Marii.  (opis dystrybutora)
   
Happy, happy
Komedia, Norwegia, 85 min.
reżyseria: Anne Sewitsky
obsada: Agnes Kittelsen, Henrik Rafaelsen, Maibritt Saerens

Da się głęboko w sobie skryć tajemnicę i nie dać jej poznać nikomu. Jest możliwe żyć z tym sekretem i starać się, żeby nikt wkoło nie zauważył. Bo to, co niewypowiedziane, jest podszyte wstydem, strachem a otoczone poczuciem obowiązku. Prawdziwy facet ma dom, przed nim posadzone drzewo, a w nim choć na pozór szczęśliwą żonę i radosne w swojej patologii dziecko. Bańka w końcu musi pęknąć. A sekret musi wyjść na jaw. (opis dystrybutora)
   
Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć
Sensacja/wojenny, Polska, 120 min.
reżyseria: Patryk Vega
obsada: Stanisław Mikulski, Emil Karewicz, Tomasz Kot

Koenigsberg, 1945 rok. Hans Kloss (Tomasz Kot) – agent polskiego wywiadu o kryptonimie J-23 – wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest stary znajomy Klossa – Hermann Brunner (Piotr Adamczyk). Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się ocalić z wojennej pożogi piękną Elzę (Marta Żmuda Trzebiatowska), dla której gotów będzie zaryzykować bezpieczeństwo swojej misji. (opis dystrybutora)

Kupiliśmy Zoo
Komedia/dramat, USA, 124 min.
reżyseria: Cameron Crowe
obsada: Matt Damon, Scarlett Johansson, Elle Fanning

Benjamin Mee (Damon) pisze felietony do gazety i samotnie wychowuje dwójkę dzieci w Los Angeles. Pewnego dnia postanawia zmienić swoje życie, więc rzuca pracę i przenosi się na przedmieścia, gdzie kupił wielki dom położony na 18akrowym terenie. W bonusie nabył stare zoo – Rosemoor Animal Park, którym zarządza Kelly Foster (Johansson). Mimo braku doświadczenia, Benjamin postanawia otworzyć dawne zoo. Już nie pisze artykułów, tylko przeżywa przygodę. (opis dystrybutora)
   
Królewna Śnieżka
komedia/fantasy, USA, ? min.
reżyseria: Tarsem Singh
obsada: Julia Roberts, Lily Collins, Armie Hammer

Dawno, dawno temu w zaczarowanym królestwie żyła sobie piękna królewna. Na imię miała Śnieżka. Jej skóra była czysta jak śnieg, a włosy czarne jak noc. Pewnego dnia władzę nad krainą przejęła podstępem zła królowa (Julia Roberts). Zazdrosna o urodę i wdzięk dziewczyny rozkazała wygnać ją z królestwa. Teraz jej celem będzie wyjść bogato za mąż i pozbyć się problemów finansowych. Idealnym kandydatem będzie bardzo przystojny i niezwykle majętny książę. Niestety sprawy się nieco skomplikują, kiedy Śnieżka powróci, aby walczyć o swoje racje na czele bandy siedmiu krasnali-rabusiów. Zła królowa popadnie w nie lada tarapaty. Dzielna Śnieżka zamierza jej odebrać nie tylko władzę, ale także kandydata na męża, bo przystojny książę już dawno wpadł jej w oko. (opis dystrybutora)

Wszystkie odloty Cheyenne’a
Thriller/dramat, Włochy/Irlandia/Francja, 118 min.
reżyseria: Paolo Sorrentino
obsada: Sean Penn, Frances McDormand, Judd Hirsch

Tytułowy Cheyenne, za sprawą jednego wydarzenia, wyruszy w wypełnioną przedziwnymi zdarzeniami podróż życia i przekona się, że największy życiowy odlot wciąż jest jeszcze przed nim. Najnowszy film Paolo Sorrentino wzbudził olbrzymie emocje w Cannes i otrzymał jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień festiwalu. Mieszanka fantastycznego humoru i gorzkiej ironii tworzy w filmie prawdziwie rockandrollowy emocjonalny koktajl. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 23 MARCA


Elena
Dramat, Rosja, 109 min.
reżyseria: Andriej Zwiagincew
obsada: Yelena Lyadova, Nadezhda Markina, Aleksey Rozin

Władimir i Elena to starsze małżeństwo, mieszkające w luksusowym apartamencie w Moskwie. Pobrali się jako dojrzali ludzie, choć oboje pochodzą z różnych środowisk. Władimir to bogaty, wyrachowany, zimny uczuciowo, skupiony na sobie mężczyzna. Elena jest pielęgniarką, którą pewnego dnia poznał szpitalu. Ich wzajemne relacje przypominają układ. Dzieli ich wiele, ale łączy jedno: on ma pieniądze, ona zapewnia opiekę. Pewnego dnia, na skutek ataku serca, Władimir trafia do szpitala, gdzie uświadamia sobie, że jego dni są policzone. Podczas odwiedzin nawiązuje nowe relacje z córką. Postanawia, że mimo wszystko to właśnie jej zapisze cały majątek. Elena otrzyma comiesięczną dożywotnią pensję. Nadzieje na finansową pomoc dla syna okazują się płonne. Z nieśmiałej i poddanej żony Elena nagle zmienia się w zdeterminowaną i zdolną do wszystkiego kobietę. Wymyśla tragiczny plan, który na zawsze zmieni życie jej rodziny. (opis dystrybutora)

Igrzyska śmierci
S-f, USA, ? min.
reżyseria: Gary Ross
obsada: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth

Każdego roku na ruinach kontynentu, który niegdyś nazywany był Ameryką Północną, rozgrywa się bratobójcza walka. Naród Panem wysyła chłopca i dziewczynę z każdego z dwunastu dystryktów, by wzięli udział w Igrzyskach śmierci. Bohaterem Igrzysk zostaje ostatnia osoba, która utrzyma się przy życiu. W przeciwieństwie do przeszkolonych zawodników, Katniss (Jennifer Lawrence) zdana jest wyłącznie na własne instynkty oraz przewodnictwo byłego mistrza (Woody Harrelson). Jeśli kiedykolwiek ma zobaczyć jeszcze rodzinny Dystrykt 12, musi dokonać rzeczy niemożliwych… (opis dytrybutora)
   
Ostatnia miłość na Ziemi
Dramat.romans, Dania/Niemcy/Szwecja/Wielka Brytania, 92 min.
reżyseria: David Mackenzie
obsada: Eva Green, Ewan McGregor, Connie Nielsen

Ostatnia miłość na Ziemi to oryginalne połączenie zmysłowego romansu i kina katastroficznego. W rolach głównych Ewan McGregor (Trainspotting, Debiutanci, Autor widmo) i Eva Green (Casino Royale) jako nieznajomi, którzy spotykają się przypadkowo i szaleńczo w sobie zakochują. Wkrótce świat stanie w obliczu tajemniczego zagrożenia, mogącego być końcem ludzkości. (opis dystrybutora)

Przetrwanie
Akcja./thriller, USA, 117 min.
reżyseria: Joe Carnahan
obsada: Liam Neeson, Frank Grillo

W białym piekle 8 mężczyzn walczy o życie. Ich jedyną nadzieją jest pewna kobieta. W sercu Alaski rozbija się samolot. Na miejscu ginie 117 pasażerów, a tylko ośmiu udaje się przeżyć. Na skutym lodem odludziu, bez kontaktu ze światem, bez ciepłej odzieży i jedzenia każdy z nich musi się zmierzyć z siłami natury i samym sobą. Uznani za zaginionych, ścigani przez stado wygłodniałych wilków, nie mieliby żadnych szans na przetrwanie, gdyby nie jeden z nich. Jeszcze wczoraj chciał umrzeć, dziś będzie walczył, by przeżyć za wszelką cenę. Wszystko dla pewnej kobiety… (opis dystrybutora)

Raj na ziemi
Komedia, USA, 98 min.
reżyseria: David Wain
obsada: Jennifer Aniston, Paul Rudd, Justin Theroux

George i Linda to przemęczeni i zestresowani mieszkańcy Manhattanu. Kiedy George zostaje zwolniony z pracy, a projekt filmu dokumentalnego Lindy odrzucony, okazuje się, że nie są już w stanie utrzymać drogiego mini-loftu w West Village i stają przed jedyną możliwą opcją: muszą spakować się, wyruszyć na południe i zamieszkać w Atlancie z bratem George’a, Rickiem i jego wiecznie pijaną żoną Marisą. Podczas podróży do Atlanty, George i Linda trafiają do Elysium, idylicznej komuny zaludnionej przez wyjątkowo kolorowe postaci, wśród których znajdują się – jej założyciel Carvin; lokalny samiec alfa Seth; poszukująca seksualnych wrażeń Eva; nudysta Wayne; pozbawiona wszelkich zahamowań Kathy; była gwiazda porno Karen, obecnie produkująca konfitury; hippiska Almond oraz jej życiowy partner Rodney. Po spędzeniu pełnej przygód nocy wśród członków komuny, George i Linda decydują się spróbować nowego życia i zaczynają zastanawiać się nad tym, jak tak naprawdę powinni spędzić resztę życia.

Samotność liczb pierwszych
Dramat, Francja/Niemcy/Włochy, 118 min
reżyseria: Saverio Costanzo
obsada: Alba Rohrwacher, Luca Marinelli, Martina Albano

Mattia i Alice to dwójka samotników i odludków, odrzucanych przez rówieśników, mających problemy z akceptacją samych siebie. Spotykają się w liceum i choć czują pokrewieństwo dusz, nie potrafią tego wyrazić, dręczeni przez straszne traumy z dzieciństwa, które właściwie uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. Poprzez lata, wchodząc w dorosłość, rozpoczynając karierę czy zakładając rodzinę, na przemian zbliżają się do siebie i oddalają. Są jak tytułowe liczby pierwsze – oddzielone jedyną cyfrą parzystą, która nie pozwala im się połączyć. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 30 MARCA


Dokąd teraz?
Komediodramat, Francja/Liban 100 min.
reżyseria: Nadine Labaki
obsada: Claude Moussawbaa, Leyla Hakim, Nadine Labaki

Nagrodzona przez publiczność festiwalową w Toronto, San Sebastian i Oslo ciepła i zabawna opowieść o tym, że na każdy męski konflikt, można znaleźć kobiecy sposób. Takla, Yvonne i Amale żyją razem ze swoimi rodzinami w niewielkiej libańskiej wiosce. Kiedy w ich kraju wybucha wojna domowa, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Choć dzieli je religia i zwyczaje, mają wspólny cel – okiełznać męski testosteron, przynajmniej na lokalną skalę. Ukraińskie prostytutki, ciasto z haszyszem, boska ingerencja – kobieca wyobraźnia podsunie im zaskakujące rozwiązania… (opis dystrybutora)

Gniew Tytanów
Fantasy, USA, ? min.
reżyseria: Jonathan Liebesman
obsada: Sam Worthington, Rosamund Pike

Druga część przygód Perseusza wykonane w rewelacyjnym 3D. Ponownie stani w wcalce ludzi z bogami.

Marieke, Marieke
Dramat, Belgia/Niemcy, 85 min.
reżyseria: Sophie Schoukens
obsada: Hande Kodja, Jan Decleier, Barbara Sarafian

Marieke ma 20 lat. Mieszka ze swoją matką, kobietą zimną i zdystansowaną. Jeanne stała się taka, gdy umarł jej mąż. Marieke pracuje w fabryce czekolady w Brukseli, a nocami skrywa się w ramionach dojrzałych kochanków. Gdy jest z nimi, czuje się silna, kochana i wolna. Pewnego dnia zjawia się Jacoby, który chce wydać książkę ojca Marieke i poszukuje rękopisu. Spotkanie z nim zaburza równowagę, w której żyła bohaterka. Jej matka próbuje nie dopuścić do tego, aby Jacoby i Marieke zaprzyjaźnili się. Boi się, że pewne fakty, trzymane w sekrecie przez wiele lat, ujrzą światło dzienne. Marieke początkowo zakochuje się w Jakobym, ale ogarnia ją rozpacz, gdy dowiaduje się prawdy o śmierci swojego ojca. Czy odnajdzie w sobie siłę, by zacząć życie od nowa? (opis dystrybutora)

Skowyt
Dramat, USA, 90 min.
reżyseria: Rob Epstein, Jeffrey Friedman
obsada: James Franco, Mary-Louise Parker

JAMES FRANCO portretuje młodego ALLENA GINSBERGA, poetę i lidera pokolenia bitników. Ginsberg wspomina swoje podróże, romanse i próby odnalezienia autowyzwolenia, które doprowadziły do powstania jego najsłynniejszego dzieła: wiersza „SKOWYT”. W międzyczasie w San Francisco toczy się proces przeciw wydawcy. Prokurator stara się doprowadzić do zakazu rozpowszechniania utworu, podczas gdy obrońca argumentuje, że jest on wyrazem wolności słowa, a wszelkie użyte w nim wulgaryzmy – przejawem ekspresji twórczej. (opis dystrybutora)

Wyspa skazańców
Dramat, Norwegia/Francja/Szwecja/Polska, 120 min.
reżyseria: Marius Holst
obsada: Stellan Skarsgard, Benjamin Helstad, Trond Nilssen

Bastoy – wyspa, na której przez siedemdziesiąt lat działał poprawczak. W 1915 roku w ośrodku wybuchł bunt. Film opowiada o tamtych wydarzeniach.
   
Zaginiona
Thriller, USA, ? min.
reżyseria: Heitor Dhalia
obsada: Amanda Seyfried

Gdy siostra Jill ginie bez śladu, zrozpaczona dziewczyna jest przekonana, że porwał ją psychopata, którego ofiarą sama padła dwa lata wcześniej. Policja nie podziela jej obaw, podejrzewając Jill o zbyt bujną wyobraźnią lub zaburzenia osobowości. Zdeterminowana, a wkrótce też poszukiwana przez detektywów, Jill postanawia na własną rękę zdemaskować szaleńca, który sprytnie zaciera za sobą ślady… (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
gottland
Premiera Gottland i spotkanie z twórcami
28. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu
kochankowie_mojej_mamy
Kino Radosława Piwowarskiego w Kinematografie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*