terminator5Terminator: Genisys, Ant Man, Piksele, Klucz do wieczności, Dragon Blade z Jackie Chanem, Ted 2 czy Imperium robotów. Bunt człowieka. Wiadomo – lipiec sezon ogórków i blockbusterów.

Plus Idol z Alem Pacino, Nowa dziewczyna Francoisa Ozona, Lost river w reżyserii Ryana Goslinga, Magic Mike XXL, kolejna odsłona przygód Yes-Menów i dwa horrory Szubienica oraz Taśmy Watykanu. Dla najmłodszych animacja – W głowie się nie mieści i Koko smoko.


PREMIERY – 1 LIPCA


– Terminator: Genisys
Akcja/S-f, USA, 120 min.
reżyseria: Alan Taylor
obsada: Jason Clarke, Emilia Clarke, Arnold Schwarzenegger, Jai Courtney

John Connor, przywódca podziemia, wysyła sierżanta Kyle’a Reese’a w przeszłość, do roku 1984, aby ten chronił Sarę Connor oraz przyszłość ludzkości. Nieoczekiwane okoliczności sprawiają załamanie czasu. Na sierżan-ta Reese’a czeka niespodziewanie wroga wersja przeszłości, w której musi zmierzyć się z nieprzychylnymi sojusznikami, a także z nowym Terminatorem – T-800, Guardianem, w którego postać wciela się Arnold Schwarzenegger, niebezpiecznymi nowymi wrogami i zaskakującą nową misją: wyzerowania przyszłości… (opis dystrybutora)

– W głowie się nie mieści
Animacja/komedia, USA, 102 min.
reżyseria: Pete Docter
głosy: Małgorzata Socha, Maja Ostaszewska, Kinga Preis, Cezary Pazura, Szymon Kuśmider, Michał Piela

Kiedy Riley wraz z rodzicami opuszcza rodzinne strony i przenosi się do San Francisco, usiłuje dostosować się do nowej sytuacji. Jak każdym z nas, bohaterką kierują emocje: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Dorastanie bywa trudne, także dla Riley. Chociaż Radość robi wszystko, by utrzymać pozytywną atmosferę, dziewczynce nie jest łatwo odnaleźć się w nowym mieście, domu i szkole… (opis dystrybutora)


PREMIERY – 3 LIPCA


– Idol
Dramat/komedia, USA, 106 min.
reżyseria: Dan Fogelman
obsada: Al Pacino, Annette Bening, Christopher Plummer

Danny Collins był kiedyś piękny i młody. Teraz jest już tylko piękny. I odcina kupony od swej piosenkarskiej kariery. Wciąż żyje szybko, nadużywa ile się da i zadaje się z nieprzyzwoicie młodymi kobietami. Gdy odkryje list napisany do niego 40 lat temu przez samego Johna Lennona, postanowi dać sobie jeszcze jedną szansę. Rzuci scenę, zbyt młodą kochankę i większość innych używek, by zaszyć się w małym hotelu i zacząć pisać nowe piosenki. Choć okaże się to trudniejsze niż myślał, uświadomi mu, że jeszcze nie jest za późno, by zejść na ziemię i spróbować zrealizować młodzieńcze marzenia, poznać kobietę swego życia, a przede wszystkim odszukać nigdy nie widzianego dorosłego syna. (opis dystrybutora)

– Klauni
Dramat/komedia, Czechy/Finlandia/Luksemburg/Słowacja, 120 min.       
reżyseria: Viktor Tauš
obsada: Didier Flamand, Jiří Lábus

W branży klaunów nie ma lekko! Wiedzą o tym Oskar, Max i Victor, którzy niegdyś, jeszcze w czasach komunizmu, byli u szczytu popularności. Ich błazeństwa bawiły młodych i sporo starszych, a poczucie humoru trafiało do większej części widowni. Tak im się przynajmniej wydawało. Niestety, ich kariera załamała się w wyniku idiotycznej kłótni. Panowie unieśli się dumą i odwrócili od siebie, zaprzepaszczając szansę na dalszy rozwój. Przez trzydzieści lat, które minęły od tego wydarzenia, zdążył nawet upaść komunizm, ale ich konflikt wciąż trzyma się mocno. Ale kiedy, już w wolnych Czechach, ich ścieżki życiowe ponownie się przeplatają, mężczyźni zaczynają przypominać sobie, jak wyglądało ich życie w okresie prosperity. Stając przed dylematem, czy żyć biednie, czy też ponownie podbić przemysł rozrywkowy, puszczają dawne zaszłości w niepamięć, decydują się na to drugie. (opis dystrybutora)

– Nowa dziewczyna
Dramat,  Francja, 105 min.
reżyseria: François Ozon
obsada: Romain Duris, Anaïs Demoustier

Claire i Laura to najlepsze przyjaciółki od dzieciństwa. Są nierozłączne i dzielą ze sobą wszystkie najważniejsze momenty życia. Pewnego dnia Laura zapada na ciężką chorobę i wkrótce potem umiera. Claire popada w depresję. Chcąc sobie poradzić ze stratą, zaczyna pomagać Davidowi – mężowi przyjaciółki, który samotnie wychowuje niemowlę. Kobieta nie wie, że mężczyzna ukrywa przed światem mroczny sekret. Podczas niezapowiedzianej wizyty w domu Laury i Davida, Claire natyka się na tajemniczą Virginię. Nowa dziewczyna ma na sobie ubrania Laury, a w jej twarzy jest coś niepokojąco znajomego… (opis dystrybutora)

– Randka z królową
Komedia, Wielka Brytania, 97 min.
reżyseria: Julian Jarrold
obsada: Sarah Gadon, Bel Powley, Jack Reymor, Jack Laskey

Elżbieta i jej młodsza siostra Małgorzata wymykają się z oficjalnego przyjęcia w hotelu Ritz w Londynie. Podekscytowane ruszają w miasto. Kiedy Małgorzata znika w tłumie wraz z grupą świętujących kapitanów marynarki, Elżbieta wpada (dosłownie!) w ramiona młodego lotnika – Jacka.  Zderzenie odmiennych światów tej nietypowej pary doprowadza do serii zabawnych pomyłek. Szczególnie, że Jack nie wie kim jest Elżbieta, ona zaś nie zna jego tajemnicy.  Próbując odnaleźć Małgorzatę, jednocześnie uciekają przed dwoma wysłannikami Królewskiej Gwardii. (opis dystrybutora)

– Yes-Meni idą na rewolucję
Dokument, USA, 92 min.
reżyseria: Andy Bichlbam, Mike Bonanno, Laura Nix
Obsada: Mike Bonanno, Andy Bichlbaum

W trzecim filmie – „Yes Meni idą na rewolucję” – tytułowi bohaterowie są już po czterdziestce i ich dalszej działalności zagraża kryzys wieku średniego. A czeka ich największe jak do tej pory wyzwanie, czyli zmiany klimatyczne na Ziemi. Podchodzą do niego bardzo profesjonalnie i osobiście, wymyślając szereg spektakularnych akcji. W jednej z nich podszywając się pod reprezentanta Amerykańskiej Izby Handlowej, która na co dzień jest po prostu domem lobbingowym, przekonują biznesmenów, że Biały Dom będzie wspierał politykę energetyczną opartą na źródłach odnawialnych. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 10 LIPCA


– Cena sławy
Dramat, Francja, 110 min.
reżyseria: Xavier Beauvois
obsada: Benoît Poelvoorde, Roschdy Zem

Koniec lat 70. Oszust Eddy wychodzi z więzienia po odsiadce za drobne przestępstwa. Na zewnątrz czeka na niego stary kumpel Osman. Pozwala, by Eddy zatrzymał się u niego, a w zamian zaopiekował się jego 7-letnią córką Samirą, której matka przebywa w szpitalu. Zbliża się Boże Narodzenie. Eddy, chcąc pomóc przyjacielowi, zdobyć pieniądze na leczenie żony i przywrócić dziewczynce matkę, wpada na szalony pomysł. Zainspirowany telewizyjną informacją o śmierci Charliego Chaplina oraz niewyobrażalnym majątku, jaki pozostawił po sobie, postanawia wykraść trumnę z ciałem aktora i zażądać okupu od jego rodziny. (opis dystrybutora)

– Lost River
Fantasy/Thriller, USA, 105 min.
reżyseria: Ryan Gosling
obsada: Christina Hendricks, Iain De Caestecker

Detroit. Przeklęte miejsce, w którym jedni próbują przetrwać, inni oddają się perwersyjnym fantazjom. Okolicą rządzi Bully, który obcina wargi nożyczkami każdemu, kto mu się sprzeciwi. W domu na przedmieściach katatoniczna staruszka Belladonna zawiesza się w świecie swoich wspomnień. W centrum miasta wyuzdany bankier Dave aranżuje krwawe przedstawienia w nocnym klubie, do którego ściągają tłumy. Zmysłowa Billy spełnia jego psychopatyczne zachcianki, by nie stracić dachu nad głową. Jej starszy syn – Bones pomaga matce, zbierając złom, czym naraża się Bully’emu. Rozumie go tylko Rat – dziewczyna z sąsiedztwa ze szczurem w rękawie. Razem snują się po okolicy. Tylko ona wie, jak to wszystko się zaczęło i jak to wszystko zakończyć. (opis dystrybutora)

– Sens życia oraz jego brak
Dramat/Komedia, Węgry, 96 min.
reżyseria: Gábor Reisz
obsada: Áron Ferenczik, Miklós Horváth

Áron jest tuż przed trzydziestką i właśnie rzuciła go dziewczyna. Chłopak ma poczucie, że musi zupełnie zmienić swoją egzystencję, ale brakuje mu wykrystalizowanego planu na przyszłość. Dotąd żył z dnia na dzień, bez stałej pracy, co wydawało mu się dobrym pomysłem. Na jego utrzymanie łożyli rodzice, uniezależnienie się od nich nie było dla chłopaka priorytetem. Teraz jednak ma możliwość wyjazdu za granicę, który wydaje się całkiem realny. Bez wiedzy rodziców, z pomocą ich karty kredytowej, kupuje bilet do Portugalii. Ale przed wyjazdem poznaje kogoś i to spotkanie może okazać się dla niego decydujące. Szkoda, że zobaczenie tej osoby ponownie może nie być takie proste… (opis dystrybutora)

– Ted 2
Komedia, USA, 119 min.
reżyseria: Seth MacFarlane
obsada: Mark Wahlberg, Amanda Seyfried, Liam Neeson, Morgan Freeman

Po wielkim sukcesie kasowym pierwszej części, niegrzeczny miś Ted powraca. Producenci obrazu obiecują, że historia będzie jeszcze bardziej szalona i zabawna, a u boku Johna Bennetta pojawi się nowa kobieta. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 17 LIPCA


– Ant-Man
S-f, USA/Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: Peyton Reed
obsada: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas

Zawodowy oszust Scott Lang aka Ant-Man, za sprawą niezwykłego kostiumu potrafi zmniejszać się do rozmiarów mrówki, zyskując jednocześnie nadludzką siłę. Gdy świat stanie w obliczu nowej generacji zagrożeń, Ant-Man wraz ze swoim mentorem doktorem Hankiem Pymem, zaplanuje skok, który może zapobiec katastrofie. (opis dystrybutora)

– Magic Mike XXL
Komedia, USA, 115 min.
reżyseria: Gregory Jacobs
obsada: Channing Tatum, Matt Bomer

Akcja filmu Magic Mike XXL rozgrywa się trzy lata po tym, jak Mike, będąc u szczytu sławy, zakończył karierę striptizera. Teraz także pozostali członkowie Kings of Tampa są gotowi poszukać sobie nowego zajęcia. Chcą to jednak zrobić w swoim stylu — wystąpić w Myrtle Beach ostatni raz, z wielką pompą, i zaprosić na scenę legendarną gwiazdę — Magic Mike’a. W drodze na ostatnie przedstawienie z kilkoma postojami w Jacksonville i Savannah, które mają służyć odbudowaniu starych przyjaźni i nawiązaniu nowych, Mike i jego koledzy opanowują nowe ruchy i na różne sposoby rozprawiają się z przeszłością. (opis dystrybutora)

– Z dala od zgiełku
Dramat Kostiumowy, USA/Wielka Brytania, 119 min.
reżyseria: Thomas Vinterberg
obsada: Carey Mulligan, Matthias Schoenaerts

Bathsheba Everdene to młoda dziewczyna, która dziedziczy farmę i musi stawić czoło trudnym życiowym wyborom. O jej względy walczą farmer Gabriel Oak, sierżant Troy oraz posiadacz ziemski, pan Boldwood. Bathsheba mierzy się z własnymi namiętnościami i demonami, i musi zdecydować, czego tak naprawdę pragnie. Bathsheba to złożona postać, której nie brakuje mądrości i humoru – dlatego należy do jednej z najpopularniejszych postaci literackich w historii. To na jej cześć Suzanne Collins nazwała główną bohaterkę „Igrzysk śmierci” Katniss Everdeen. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 24 LIPCA


– Klucz do wieczności
Dramat/s-f, USA, ? min.
reżyseria: Tarsem Singh
obsada: Ryan Reynolds, Ben Kingsley,  Michelle Dockery

Wiekowy multimilioner dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny przenosi swoją świadomość do ciała zdrowego, młodego człowieka. Choć operacja przebiega pomyślnie, mężczyznę zaczynają nawiedzać koszmarne wspomnienia związane z tajemniczą przeszłością dawcy. Musi odkryć jego tożsamość i dowiedzieć się dlaczego komuś tak bardzo zależy na jego śmierci. (opis dystrybutora)

– Koko smoko
Animacja, Niemcy, ? min.
reżyseria: Nina Wels
głosy: –

Mały ognisty smok Kokos otrzymuje niezwykle odpowiedzialne zadanie: ma strzec ognistej trawy, która jest wielkim skarbem smoczego rodu. Niestety wystarczy chwila nieuwagi, a trawa znika Kokosowi sprzed nosa. Dzielny smok postanawia wyruszyć na poszukiwanie zaginionego skarbu. W tej przygodzie towarzyszyć mu będzie smoczy przyjaciel Oskar oraz sympatyczna kolczatka Lusia. Wkrótce Kokos odkryje dwie zaskakujące prawdy: po pierwsze – inne gatunki smoków nie przepadają za smokami ognistymi, po drugie – bez ognistej trawy całej wyspie grozi katastrofa. Mały bohater postanawia zrobić wszystko, by uratować ojczyznę wszystkich smoków i położyć kres międzygatunkowym waśniom. (opis dystrybutora)

– Piksele
Komedia/S-f, USA, ? min.
reżyseria: Chris Columbus
obsada: Adam Sandler, Kevin James

Kultowi bohaterowie gier lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych powracają. Pac-Man, wielki goryl Donkey Kong, kosmici ze „Space Invaders” najadą ziemię z kosmosu cyberprzestrzeni. Pamiętacie jak chcieliście ich ustrzelić? Teraz wezmą odwet. Nawet pozytywni bohaterowie gier przejdą przemianę i staną się superzłoczyńcami, których jedynym celem jest zamienienie świata w piksele. Ludzkość znajdzie się w prawdziwym niebezpieczeństwie, znikną miasta, a na ulicach będzie grasował pożerający wszystko wielki Pac-Man. Jeśli myślicie, że macie siedem żyć… Na ratunek światu przyjdzie szkolny kolega prezydenta Stanów. (opis dystrybutora)

– Szubienica
Horror, USA, 87 min.
reżyseria: Chris Lofing
obsada: Cassidy Gifford, Pfeifer Brown

Po dwudziestu latach od tragicznego wypadku, do którego doszło w niewielkim miasteczku podczas szkolnego przedstawienia, uczniowie szkoły postanawiają ponownie wystawić feralną sztukę, aby w dość niefortunny sposób uczcić rocznicę tragedii. Szybko przekonują się jednak, że do pewnych rzeczy lepiej nie wracać. (opis dystrybutora)

– Taśmy Watykanu
Horror, USA, 100 min.
reżyseria: Mark Neveldine
obsada: Olivia Taylor Dudley, Michael Peña

27-letnia Angela Holme  w zagadkowy sposób sprowadza cierpienie i śmierć na każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu. Miejscowy ksiądz, ojciec Lozano, zaczyna badać jej przypadek i dochodzi do wniosku, że kobieta padła ofiarą opętania. Bezradny w konfrontacji z nieczystymi siłami, zwraca się o pomoc do władz Kościoła. Na prośbę kapłana, Watykan wysyła na miejsce parę doświadczonych egzorcystów – kardynała Bruuna i asystującego mu wikariusza Imaniego. Duchowni nie wiedzą, że wkrótce przyjdzie im się zmierzyć ze starożytnym demonem, którego szatańskie moce wykraczają poza wszystko, z czym dotychczas mieli do czynienia. (opis dystrybutora)

– W rytmie marzeń
Dramat, Francja/Niemcy, 117 min.
reżyseria: Andreas Dresen
obsada:  Ruby O. Fee, Joel Basman

Noc zamienia się dla nich w dzień, a ulice stają się miejscami przygód. Uciekając od rodziców i przed przyszłością, chłopcy przekraczają kolejne granice prawa. Czas spędzają na włóczeniu się po mieście, kradzieży samochodów, eksperymentowaniu z narkotykami i zwiedzaniu klubu dla swingersów. Wreszcie otwierają własny klub techno, który staje się celem ataku neonazistowskich skinheadów. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 31 LIPCA

– Imperium robotów. Bunt człowieka
S-f, ielka Brytania, 90 min.
reżyseria: Jon Wright
obsada: Ben Kingsley, Gillian Anderson, Milo Parker, Steven Mackintosh

W niedalekiej przyszłości Ziemia zostaje podbita przez roboty. Mieszkańcy naszej planety, oznakowani implantami monitorującymi ich aktywność życiową, nie mogą opuszczać domów, a złamanie zakazu karane jest śmiercią. Dziesięcioletni Connor, który stracił rodziców w trakcie inwazji, mieszka teraz z Seanem, jego matką Kate  i parą znajomych nastolatków. Kiedy chłopiec przypadkowo odkrywa, jak zneutralizować implanty, jego przyjaciele postanawiają skorzystać z okazji i rzucić wyzwanie maszynom. Opuszczają miasto i wyruszają na poszukiwanie zaginionego ojca Seana – wojskowego pilota Danny’ego. Tropem bohaterów podąża diaboliczny Pan Smythe – zdrajca na usługach sztucznej inteligencji. Gdy wszystko wydaje się stracone, a pogoń jest tuż tuż, Sean odkrywa w sobie niezwykłą moc, która może zadecydować o wyniku nadchodzącej batalii ludzi z robotami. (opis dystrybutora)

Papierowe miasta
Romans, USA, ? min.
reżyseria: Jake Schreier
obsada: Nat Wolff, Cara Delevingne

Quentin Jacobsen – dla przyjaciół Q – od zawsze jest zakochany we wspaniałej koleżance, zbuntowanej Margo Roth Spiegelman. W dzieciństwie przeżyli razem coś niesamowitego, teraz chodzą do tego samego liceum. Pewnego wieczoru w przewidywalne, nudne życie chłopaka  wkracza Margo w stroju nindży i wciąga go w niezły bałagan. Po czym znika. Quentin wyrusza na poszukiwanie dziewczyny, która go fascynuje, idąc tropem skomplikowanych wskazówek, jakie zostawiła tylko dla niego. Żeby ją odnaleźć, musi pokonać setki kilometrów. (opis dystrybutora)

Wykolejona
Komedia, USA, 124 min.
reżyseria: Judd Apatow
obsada: Amy Schumer, Bill Hader

Historia młodej kobiety, której życie wypełnia fantastyczna praca marzeń i bogate życie towarzyskie, jest popularna, zamożna, każdy chciałby być na jej miejscu. Ale jej życie osobiste to katastrofa. (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
opla2015
Zgłoś film na III OPL!A
targowa2012
Targowa Street Film&Music Festival 2012
zjawa
Inauguracja Kinopolis

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*